Filmy szpital, palenie papierosa, dziennikarz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje szpital, palenie papierosa, dziennikarz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Bliżej

7,1
Błyskotliwa, romantyczna i zarazem niebezpieczna historia miłosna o przypadkowych spotkaniach, niespodziewanych i gwałtownych namiętnościach, pociągu i zwykłych zdradach. Bliżej, stanowiący adaptację nagrodzonej sztuki teatralnej Patricka Marbera, jest historią czwórki nieznajomych, których losy przypadkowo splatają się ze sobą.
Do wydawnictwa Millennium przychodzi świeży adept dziennikarstwa śledczego, pracujący właśnie nad rozpracowaniem siatki przemycającej z Europy Wschodniej kobiet wykorzystywanych w seksbiznesie. Niestety, on jak i jego dziewczyna, która również interesowała się tą sprawą, zostają zamordowani. Policja podejrzewa Lisbeth Salander, której odciski palców znaleziono na broni, z której strzelano. Broni, która należała do kuratora Lisbeth, którego również znaleziono martwego. Od tej chwili Lisbeth żyje w ukryciu, próbując odszukać prawdziwego mordercę i oczyścić się z zarzutów. Pomaga jej w tym Mikael Blomkvist, dziennikarz Millennium, który również nie wierzy w winę Lisbeth. Podczas dochodzenia odkrywane są wciąż nowe fakty, w których pojawia się tajemniczy Zalachenko.

Edison

6,7
W trakcie rozpracowywania grupy skorumpowanych policjantów dziennikarz sprzymierza się ze steranym życiem reporterem i detektywem działając wspólnie na rzecz przedsiębiorczego prokuratora okręgowego.


Zamek z piasku, który runął to ekranizacja trzeciej ostatniej części trylogii Millennium Stiega Larssona. Film rozpoczyna się tam gdzie skończyła się druga część, czyli w szpitalu, do którego trafia Lisbeth po nieudanej próbie pogrzebania żywcem. Jej kłopoty się nie kończą. Mikael Blomkvist próbuje odkryć jej mroczne sekrety i oczyścić jej imię pisząc ważny artykuł.
Historia sięga lat 60-tych, kiedy 16-letnia Harriet Vanger, pochodząca z zamożnej rodziny, znika bez śladu. Czterdzieści lat później dziennikarz gazety „Millennium” - Mikael Blomqvist (Michael Nyqvist) otrzymuje nietypowe zlecenie - wpływowy przedsiębiorca Henrik Vanger zwraca się do niego z prośbą o spisanie rodzinnej historii. W trakcie wyszukiwania potrzebnych do kroniki familijnej informacji wychodzi na jaw prawdziwy powód zlecenia – odnalezienie zaginionej siostrzenicy Vangera – Harriet. Zagłębiając się w przeszłość, Mikael wraz z pomagającą mu młodą dziewczyną Lisbeth powoli odkrywa przerażającą i krwawą historię rodziny…
Nour (Zita Hanrot) właśnie została zatrudniona jako pielęgniarka w zakładzie chemicznym, w którym pracuje jej ojciec, przedstawiciel związku zawodowego. Fabryka jest pod pełną kontrolą sanitarną, ale przedstawicielka prasy bada gospodarkę odpadami. Dwie młode kobiety stopniowo odkryją, że ta fabryka, filar lokalnej gospodarki, kryje wiele tajemnic. Wykrywają kłamstwa o zanieczyszczeniach, sfałszowanej dokumentacji medycznej i ukrytych wypadkach, Nour będzie musiała wybrać: milczeć lub zdradzić ojca, aby wydobyć prawdę.
Scenariusz został oparty na autentycznych wydarzeniach z marca 2006 roku, jakie rozegrały się w Mahmudiyah w Iraku. Grupa amerykańskich żołnierzy zgwałciła i spaliła czternastoletnią Irakijkę oraz zastrzeliła członków jej rodziny. Narracja główna filmu stylizowana jest na dziennik prowadzony przez bohaterów za pomocą camcorderu. Jest to jednak tylko jeden ze środków zwiększąjących wiarygodność wydarzeń przedstawionych w filmie. Pojawiają się w nim również zapisy z kamer przemysłowych, wideoblogi, filmiki zamieszczane przez żołnierzy na portalu YouTube, newsy telewizyjne, francuski dokument oraz rozgrywający się już w USA "obiektywny" epilog. Ta wielość formatów pokazuje wyraźnie, w jaki sposób media konstruują przekaz i ukierunkowują widzów na konkretny jego odbiór. Pierwsza wojna iracka była przez niektórych nazywana telewojną. Obecnie media prześcigają się w jak najszybszym i jak najbliższym prawdy relacjonowaniu tragedii.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…