Dramat 1908

Przedstawiamy listę 46 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1908 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zabójstwo księcia Gwizjusza 7.0

Rok 1588. Francuski król Henryk III Valois prowadzi politykę tolerancji wobec protestantów. Sprzeciwiają się temu zagorzali katolicy. Powołują Ligę Katolicką. Udaje im się wygnać króla z Paryża. Henryk w swoim zamku w Blois opracowuje plan zemsty. Decyduje się zabić jednego z przywódców Ligi - Henryka de Guise (Gwizjusza). ''Zabójstwo księcia Gwizjusza'' uznawane jest za początek nowej epoki w dziejach kina; za koniec tzw. kina jarmarcznego, okresu, gdy kino było uznawane przez elity za rozrywkę godną klas niższych (lata 1900-1908). Film został uznany także przez rywali wytwórni Film d'Art (twórców ''Zabójstwa...'').

Behind the Scenes

Pani Bailey (Florence Lawrence), pracuje jako tancerka, by wesprzeć swoją chorą córkę (Gladys Egan). Pewnej nocy, podczas występu, kobieta ma wizję w której widzi, jak jej córka umiera. Zdenerwowana kobieta musi jak najszybciej dostać się do domu...


Słowa kluczowe