Dramat 1916

Przedstawiamy listę 533 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dramat z 1916 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Nietolerancja 7.2

Cztery historie w czterech epokach stanowią opowieść o nietolerancji dotykającej człowieka.

Noc zemsty

John Strong - cyrkowy siłacz niesłusznie oskarżony o morderstwo, po ucieczce z więzienia, zakrada się do patrycjuszowskiej willi, by wykraść mleko dla swego dziecka. Zostaje pojmany i ponownie wtrącony do więzienia. Poprzysięga zemstę jednej z lokatorek willi. Nie wie jednak, że to nie ona go wydała.

The Men She Married

Młoda dziewczyna wpada w kłopoty, kiedy poślubia bigamistę, który okrada ją z klejnotów i ucieka do Ameryki Łacińskiej. Niedługo po tym otrzymuje zawiadomienie o jego śmierci. W końcu dziewczyna znajduje porządnego wdowca i zostaje jego żoną. Sprawa się komplikuje, gdy jej pierwszy mąż wraca cały i zdrów i w dodatku zaczyna ją szantażować. Dodatkowo stara się uwieść piękną pasierbicę dziewczyny.


East Lynne

Lady Isabel Mount Severn wychodzi za mąż za swojego ukochanego z dzieciństwa Archibalda Carlyle'a. Po kliku szczęśliwie spędzonych latach Sir Francis Levison mów jej, że mąż ją zdradza. Kobieta ucieka z Sir Francisem, który później nie chce dotrzymać obietnicy małżeństwa. Carlyle ponownie się żeni. Lata mijają, a mężczyzna poważnie choruje.

Słowa kluczowe