Komedia 1916

Przedstawiamy listę 471 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1916 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zagadka nadmuchiwanej ryby 6.5

Sławny detektyw Coke Ennyday dostaje od policji zlecenie dotyczące tajemniczego mężczyzny (dosłownie) śpiącego na pieniądzach. By odkryć źródło jego zamożności, bohater, uzbrojony w baterię strzykawek z kokainą, udaje się na plażę do wypożyczalni sprzętu pływającego. W zgoła niekonwencjonalnym śledztwie Ennydaya kluczową rolę odegrają udostępniane tu gumowe „skaczące ryby” oraz nadmuchująca je dziewczyna.

Charlie gra Carmen

Parodia opery „Carmen” Bizeta. Charlie, grający żołnierza, zostaje wysłany na południe Hiszpanii, aby schwytać bandę Cyganów, gdzie zakochuje się w ich przywódczyni, uwodzicielskiej Carmen. [opis dystrybutora]


Lichwiarz 3.7

Charlie pracując w lombardzie ma spore kłopoty. Po kolejnej bójce zostaje prawie wyrzucony z pracy. Szef daje mu ostatnią szansę, której Charlie nie może zmarnować. Gdy do lombardu przychodzi oszust Charlie musi wykazać się przebiegłością i silną ręką by powstrzymać bandytę.

Słowa kluczowe