Krótkometrażowy 1916

Przedstawiamy listę 837 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Krótkometrażowy z 1916 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Zagadka nadmuchiwanej ryby 6.5

Sławny detektyw Coke Ennyday dostaje od policji zlecenie dotyczące tajemniczego mężczyzny (dosłownie) śpiącego na pieniądzach. By odkryć źródło jego zamożności, bohater, uzbrojony w baterię strzykawek z kokainą, udaje się na plażę do wypożyczalni sprzętu pływającego. W zgoła niekonwencjonalnym śledztwie Ennydaya kluczową rolę odegrają udostępniane tu gumowe „skaczące ryby” oraz nadmuchująca je dziewczyna.


Lichwiarz 3.7

Charlie pracując w lombardzie ma spore kłopoty. Po kolejnej bójce zostaje prawie wyrzucony z pracy. Szef daje mu ostatnią szansę, której Charlie nie może zmarnować. Gdy do lombardu przychodzi oszust Charlie musi wykazać się przebiegłością i silną ręką by powstrzymać bandytę.

Krazy Kat and Ignatz Mouse at the Circus 4.0

Krazy Kat i mysz Ignatz wybierają się do cyrku.

Antosia zgubił gorset 6.0

Znajoma Antosia zostawia u niego gorset po całonocnym pijaństwie. Nieszczęśnik musi się go pozbyć, zanim żona wróci do domu.

Tough Luck on a Rough Sea

Młody mężczyzna kupuje bilet na statek dla siebie i swojej narzeczonej aby uciec przed policją, która go szuka. Na pokładzie przypadkowo wpada na człowieka którego oszukał, a ten chce się na nim zemścić. Jednak w tym samym czasie na morzu rozpętuje się gwałtowna burza.

Słowa kluczowe