Komedia 1957

Przedstawiamy listę 137 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1957 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Książę i aktoreczka 6.8

Arogancki Wielki Książę jednego z państw bałkańskich przybywa do Londynu z powodu koronacji Jerzego V. Tam spotyka tancerkę, z którą ma nadzieję przeżyć małą, erotyczną przygodę. Piękna dziewczyna zdumiewa go swoją naturalnością i otwartością, zjednując sobie jego głębokie uczucie.

Krecik 7.1

Serial opowiada o niezwykłych przygodach czarnego krecika. Tytułowy bohater ma wielu przyjaciół, jest bardzo przyjazny i zawsze chętny do pomocy. Nigdy mu się nie nudzi. Jego ulubionym powiedzeniem jest "Ahoj".

Zabawna buzia 7.2

Jeden z ostatnich musicali Freda Astaire'a. Paryż lata pięćdziesiąte. Mistrz stepowania tańczy tym razem w rytm porywających melodii Gershwina. Fotograf z magazynu mody odkrywa w niepozornej sprzedawczyni z księgarni (Audrey Hepburn) pełną uroku młodą kobietę. Niewiele czasu potrzeba, właścicielka magazynu mody - rola Kay Thompson - wykreowała nieśmiałą panienkę na gwiazdę modelek...


Król w Nowym Jorku 6.0

Wedle słów tytułowego bohatera filmu, jedną z drobnych niedogodności w życiu jest rewolucja. Przewrót polityczny w ojczyźnie króla Shahdova zmusza go do ucieczki z europejskiej Estrovii aż za ocean. Okradziony z pieniędzy przez własnego premiera przybywa do Nowego Jorku z pustymi kieszeniami. Nie przeszkadza mu to jednak w zdobyciu popularności, szczególnie gdy fragment jego idealistycznego przemówienia emituje na żywo telewizja. Obok medialnej kariery król Shadhov poznaje dziesięcioletniego redaktora szkolnej gazety Ruperta (w tej roli syn Chaplina). Chłopiec – mały anarchista i nieodrodny syn komunizujących rodziców, zaprzyjaźnia się z monarchą. Jednak nad tą zaskakującą przyjaźnią zaczynają zbierać się ciemne, polityczne chmury...

Ewa chce spać 6.9

Perypetie szlachetnej i naiwnie prostodusznej dziewczyny bezskutecznie poszukującej noclegu w nierealnym mieście głupoty i występku. Młoda dziewczyna przyjeżdża w przeddzień rozpoczęcia roku szkolnego do miasta, lecz woźny nie wpuszcza jej do internatu. Ewa przez całą noc nie może znaleźć noclegu. Poznaje sympatycznego policjanta, Piotra, wplątana zostaje w przedziwne, na pół realne, na pół fantastyczne zdarzenia, których bohaterami są niezwykli policjanci, złodzieje, karawaniarze, prostytutki.

Melduję posłusznie 7.4

Druga część filmu o przygodach dobrego wojaka Szwejka. Film zaczyna się kiedy Szwejk i porucznik Lukasz udają się do Czeskich Budziejowic. Kiedy jednak nasz bohater zostaje wysadzony na stacji w Taborze, za bezzasadne użycie hamulca bezpieczeństwa, a o karze dla Szwejka ma zadecydować naczelnik, cała sprawa zaczyna się komplikować. Do Szwejka uśmiecha się jednak szczęście i obcy mężczyzna płaci za niego mandat i daje mu pieniądze na nowy bilet. Szwejk, jak to Szwejk przepija je w pobliskim barze. Kiedy orientuje się, że musi szybko stawić się w Czeskich Budziejowicach, postanawia wyruszyć do nich pieszo, gdyż jak sam mówi "Wszystkie drogi prowadzą do Czeskich Budziejowic".

Miłość po południu 7.2

Ariane Chavasse, córka prywatnego detektywa, podsłuchuje rozmowę ojca ze swoim klientem, z której wynika, że zdesperowany mężczyzna postanawia zabić kochanka swej żony. W tym celu udaje się do hotelu Ritz, gdzie przebywają kochankowie, ale ten zamiar zamierza udaremnić Ariane.

The Naked Truth 7.0

Nigel Dennis (Dennis Price) che by kilka osób zapłaciło mu po: 10,000 funtów inaczej ujawni skandale które ich dotyczą. Cztery ofiary, agent ubezpieczeniowy Lord Mayley (Terry-Thomas), osobistość telewizyjna Wee Sonny MacGregor (Peter Sellers), autorka Flora Ransom (Peggy Mount), i modelka Melissa Right (Shirley Eaton), decydują się stawić opór oraz obmyślają plan wyeliminowania Dennisa.

Sayonara 6.0

Amerykanin stacjonujący w Japonii w czasach trwającej wojny w Korei zakochuje się i bierze ślub z Japonką pomimo wszelkich trudności..

Kapelusz pana Anatola 7.2

Tytułowy Pan Anatol to szanowany kasjer PZU, a w życiu prywatnym typowy pantoflarz, pod ciągłą kontrolą żony. Któregoś dnia Anatol kupuje sobie kapelusz, od tego czasu jadąc autobusami znajduje w kieszeniach płaszcza zegarki i klejnoty. Nasz bohater zgłasza to niecodzienne zjawisko milicji i jednocześnie sam przystępuje do rozwiązania zagadki...

Słowa kluczowe