Romans 1951

Przedstawiamy listę 46 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Romans z 1951 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Afrykańska królowa 6.9

Miłość, przygoda, śmiertelne niebezpieczeństwa. Akcja toczy się na statku handlowym, przemierzającym wody rzeki Kongo w okresie II wojny światowej. Efektowna i nieco sztywna misjonarka (Katherine Hepburn) i kapitan statku, który pomimo całego swego uroku nie wylewa za kołnierz. Pomiędzy tak z pozoru absurdalnie niedobraną parą nawiązuje się uczucie...

Quo Vadis 7.3

Generał Marek Winicjusz wraca do Rzymu po trzy letniej służbie w armii. Zaraz po przyjeździe spotyka piękną Ligię, w której od razu się zakochuje. Kilka dni później Marek odkrywa, że jego wybranka jest członkinią tajemniczej sekty zwanej chrześcijanie. Początkowo dziewczyna jest mu bardzo nieprzychylna, on wrogo nastawiony do nowej religii. Wszystko zmienia się jednak z czasem i młodzi zakochują się, a Marek przechodzi na nową wiarę. Niestety obłąkany Cezar Neron postanawia spalić Rzym, a bojąc się odwetu ludzi całą winę zrzuca na chrześcijan.

Letni sen 7.7

Historia utalentowanej baletnicy Marie, która ma ogromne poważanie i sławę. Jednak życie w światłach jupiterów zaczyna ją nudzić, a do tego zdaje sobie sprawę, że jej kariera powoli przemija. Na jej twarzy zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, a na jej miejsce pojawiają się młode tancerki. Pewnego dnia Marie przez przypadek odnajduje pamiętnik swojego przyjaciela z młodości Henrika. Postanawia pojechać na wyspę, na której się poznali i zakochali. Na miejscu zaczyna wspominać wydarzenia z przeszłości i zastanawiać się nad swoim życiem, szczególnie nad błędami, które popełniła.


Amerykanin w Paryżu 7.6

Amerykański malarz na obczyźnie Jerry Mulligan (Gene Kelly) zostaje poderwany przez rozwódkę (Nina Foch). Staje się ona jego "opiekunką", w przyszłości także liczy na romans, lecz Jerry zakochuje się w Lisie (Leslie Caron), młodej sprzedawczyni. Jednakże, ona ma tajemnicę, zaręczona jest ze sławnym wokalistą (Georges Guétary) który również jest przyjacielem Jerryego.

Nad księżycową zatoką 6.0

Rodzina bankiera Winfielda przenosi się do nowego domu w małym miasteczku w stanie Indiana, z początku żona oraz dzieci są przytłoczone wielkością domu i pragną powrotu. Pewnego dnia córka Winfieldów, Marjorie - uwielbiająca bardziej grę w baseball niż zabawy dziewczęce - poznaje Williama, sąsiada z naprzeciwka. Od tego momentu postanawia stać się kobietą (zakłada suknie, uczy się tańca), ale chłopak oznajmia jej, że jest przeciwnikiem małżeństwa.

Królewskie wesele 7.0

Rodzeństwo Tom (Fred Astaire) i Ellen (Jane Powell), popularni tancerze z Nowego Jorku, otrzymują zaproszenie na królewskie wesele w Londynie. Na statku Ellen poznaje młodego, przystojnego lorda Johna Brindale (Peter Lawford), a Tom utalentowaną tancerkę Anne Ashmond (Sarah Churchill)...

Anna z Indii 9.0

Były francuski pirat, Pierre LaRochelle, zostaje schwytany przez Brytyjczyków. Żeby odzyskać swój statek zawiera z nimi układ. Ma zostać szpiegiem i donosić armii brytyjskiej o planach innych pirackich kapitanów, w szczególności Czarnobrodego i Providence.

Kłopotliwy wnuczek 8.0

Stanley Banks (Spencer Tracy) wreszcie dochodzi do siebie po ślubie swojej córki, kiedy to dowiaduje się, że będzie ona miała dziecko. Na początku jest temu przeciwny i dochodzi do dyskusji między teściami.

Two Lost Worlds 3.0

Podczas ataku piratów Kirk Hamilton zostaje poważnie ranny i nie mogąc kontynuować dalszego rejsu pozostawiony w Australii. Marynarz poznaje tam Elanie, w której się zakochuje. Jakiś czas później kolonia zostaje zaatakowana przez piratów, a Elanie porwana. Grupa śmiałków wyrusza za nimi i stacza śmiertelną walkę na morzu. W trakcie potyczki Kirk, Elanie i czwórka innych ludzi odpływa od płonących statków w szalupie i trafia na wyspę gdzie wciąż żyją dinozaury.

Unknown World 3.0

Dr Jerimiah Morley będąc przeświadczony o tym, że świat ogarnie wojna atomowa, organizuje ekspedycję w głąb ziemi, by odszukać jaskinię zdatną do zamieszkania. Stworzywszy pojazd zdolny wytrzymać trudy podróży Morley, wraz z kilkoma innymi naukowcami, wyrusza w podróż swojego życia. Pomimo licznych niedogodności i śmierci kilku członków wyprawy, udaje im się natrafić na idealne schronienie.

Słowa kluczowe