Romans 1951

Przedstawiamy listę 44 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Romans z 1951 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Afrykańska królowa 7.1

Po napadzie oddziałów niemieckich na położoną w afrykańskim buszu wioskę, kanadyjski kapitan, Charlie Allnut, opiekuje się córką misjonarza Rose, której udało się wyjść z tego cało. Mężczyzna pragnie spokojnie spędzać czas na swoim frachtowcu, popijając gin i paląc cygara. Jednakże Rose w swym misjonarskim zapale odzwyczaja Charlie'go od palenia, picia i przeklinania. Z nieokrzesanego pijaczyny Allnut zmienia się w dzielnego człowieka. Grający rolę kanadyjskiego kapitana, Humphrey Bogart otrzymał za tę postać jedynego w swojej karierze Oscara.

Quo Vadis 7.1

Ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza o takim samym tytule. Marek Winicjusz po walkach z barbarzyńcami wraca do Rzymu. Zatrzymuje się u swojego przyjaciela, gdzie poznaje i zakochuje się w Ligii. Na przeszkodzie pojawia się nowa religia, która zmusi bohaterów do ostatecznego samookreślenia. Film o prześladowaniach chrześcijan za czasów rządów cesarza Nerona.

Amerykanin w Paryżu 7.2

Po zakończeniu drugiej wojny światowej Jerry Mulligan postanawia zostać w Paryżu i próbować szczęścia jako malarz. Nie wiedzie mu się zbyt dobrze do chwili, gdy zostaje odkryty przez bogatą wdowę. Jerry zdaje się nie dostrzegać zainteresowania jego osobą i sam zakochuje się w piosenkarce kabaretowej.


Nad księżycową zatoką 6.0

Rodzina bankiera Winfielda przenosi się do nowego domu w małym miasteczku w stanie Indiana, z początku żona oraz dzieci są przytłoczone wielkością domu i pragną powrotu. Pewnego dnia córka Winfieldów, Marjorie - uwielbiająca bardziej grę w baseball niż zabawy dziewczęce - poznaje Williama, sąsiada z naprzeciwka. Od tego momentu postanawia stać się kobietą (zakłada suknie, uczy się tańca), ale chłopak oznajmia jej, że jest przeciwnikiem małżeństwa.

Anna z Indii 9.0

Były francuski pirat, Pierre LaRochelle, zostaje schwytany przez Brytyjczyków. Żeby odzyskać swój statek zawiera z nimi układ. Ma zostać szpiegiem i donosić armii brytyjskiej o planach innych pirackich kapitanów, w szczególności Czarnobrodego i Providence.

Kłopotliwy wnuczek 8.0

Stanley Banks (Spencer Tracy) wreszcie dochodzi do siebie po ślubie swojej córki, kiedy to dowiaduje się, że będzie ona miała dziecko. Na początku jest temu przeciwny i dochodzi do dyskusji między teściami.

Two Lost Worlds 3.0

Podczas ataku piratów Kirk Hamilton zostaje poważnie ranny i nie mogąc kontynuować dalszego rejsu pozostawiony w Australii. Marynarz poznaje tam Elanie, w której się zakochuje. Jakiś czas później kolonia zostaje zaatakowana przez piratów, a Elanie porwana. Grupa śmiałków wyrusza za nimi i stacza śmiertelną walkę na morzu. W trakcie potyczki Kirk, Elanie i czwórka innych ludzi odpływa od płonących statków w szalupie i trafia na wyspę gdzie wciąż żyją dinozaury.

Unknown World 3.0

Dr Jerimiah Morley będąc przeświadczony o tym, że świat ogarnie wojna atomowa, organizuje ekspedycję w głąb ziemi, by odszukać jaskinię zdatną do zamieszkania. Stworzywszy pojazd zdolny wytrzymać trudy podróży Morley, wraz z kilkoma innymi naukowcami, wyrusza w podróż swojego życia. Pomimo licznych niedogodności i śmierci kilku członków wyprawy, udaje im się natrafić na idealne schronienie.

Love Nest

Kłopoty Jima i Connie z powojennym budynkiem w Nowym Jorku sprawiają, że Jim nie może skupić się na pisaniu książki. Pewnego dnia koleżanka Jima z czasów wojny, Roberta, wprowadza się do nich, ku uciesze kolegi Jima i irytacji Connie. Inny mieszkaniec domu Charley, który żeni się z Eadie, pożycza Jimiemu pieniądze na utrzymanie budynku w dobrym stanie.

Letni sen

Historia utalentowanej baletnicy Marie, która ma ogromne poważanie i sławę. Jednak życie w światłach jupiterów zaczyna ją nudzić, a do tego zdaje sobie sprawę, że jej kariera powoli przemija. Na jej twarzy zaczynają pojawiać się pierwsze zmarszczki, a na jej miejsce pojawiają się młode tancerki. Pewnego dnia Marie przez przypadek odnajduje pamiętnik swojego przyjaciela z młodości Henrika. Postanawia pojechać na wyspę, na której się poznali i zakochali. Na miejscu zaczyna wspominać wydarzenia z przeszłości i zastanawiać się nad swoim życiem, szczególnie nad błędami, które popełniła.

Słowa kluczowe