Dobra i ładna aktorka. Trochę filmów z nią widziałem (ostatni to Amerykanin dzisiaj) i w każdym wypada bardzo dobrze. Może i nawet powinien jest dać ósemkę. W każdym razie takie 7,5 / 10.
Mniej więcej ten sam przeciętny, idący w kierunku – słaby poziom jak jedynka. Humor, tak jak w przypadku pierwszej części po prostu nie do końca do mnie przemawia. Na dziewczyny za to można popatrzeć ;) I to jest największa zaleta tego filmu.
Dobra aktorka i do tego bardzo ładna. Co prawda nie widziałem jej w wielu produkcjach, ale tan gdzie widziałem wypada dobrze. Ostatnio oglądałem ją w Amerykaninie, gdzie grała Clarę u boku Clooneya. Wyszło bardzo dobrze.
Ja tam się wcale nie nudziłem podczas seansu. Film powoli wciąga widza w swoją atmosferę, trzeba tylko w nią wejść. Plenery i muzyka znakomite. George Clooney jak zwykle fachowo zagrał. Obie dziewczyny również dobrze. Czego trzeba więcej?
@Marac dopiero teraz widzę to w gatunkach, wcześniej sugerowałem się gatunkami u góry strony pod plakatem i nie widziałem tam sci-fi. Mimo wszystko takich przypadków jest raczej mało i w gestii dodającego powinno być dobranie odpowiedniego gatunku. Tyle ode mnie.
@jacks Naprawdę nie wiem, gdzie Ty widzisz, że "IMDb nie podaje ani razu, że to sci-fi tylko fantasy właśnie wymieszane z innymi gatunkami."
IMDB podaje po prostu gatunki w porządku alfabetycznym i tyle:
Animation Action Adventure Comedy Drama Family Fantasy Sci-Fi Thriller
I są oba, przypadkiem obok siebie. I tyle.
A oficjalna strona filmu na Netfliksie co nam mówi?
"This show is …
Imaginative, Irreverent, Sci-Fi Adventure, Comedy Duo, On the Run, Oscar Nominee, Based on a Graphic Novel, Heartfelt, Supernatural, Kids, Movie, Monsters, Award-Winning, Unlikely Friends"
Więc jest dokładnie tak jak mówię na górze: "wymieszane po połowie. Lub prawie po połowie i można by godzinami dyskutować, którego jest więcej." Ty wyczytałeś z IMDB, że to fantasy a nie sci-fi, chociaż nic takiego tam nie ma (być może sugerując się własnym odbiorem zwiastuna) a producent mówi, że to "Sci-Fi Adventure".
9/10 Super kino dla całej rodzinki – warto oglądnąć, choć film nabiera tematu tak dopiero od połowy.
@Marac to raczej subiektywny wybór, który gatunek powinien zostać wybrany. Można posiłkować się przecież kilkoma źródłami, a rzeczy z gatunku, którego nie wpisaliśmy można dodać w słowach kluczowych, a nawet science fantasy byłoby niegłupim słowem kluczowym; sam sugerowałem dodanie podgatunków jak obecnie robi to IMDb. Ponadto w twoim przykładzie IMDb nie podaje ani razu, że to sci-fi tylko fantasy właśnie wymieszane z innymi gatunkami.
@Marac zgadzam się z Foxy – jak mamy polską nazwę dość oczywistą powinniśmy taką też stosować przy oryginalnej obsadzie. Praktycznie zawsze tłumaczymy nazwiska historyczne (np. królowa Elżbieta) czy postacie z bajek jak Calineczka czy Królewna Śnieżka.
Przy okazji warto poświęcić chwilę uwagi przy obsadzie i jak mamy wspomnianego przez ciebie The Director to nie zawsze jest to dyrektor, tylko np. reżyser. Inne role lub opis filmu mogą nam pomóc w odpowiednim wyborze tłumaczenia.
Mi również film bardzo się podobał, ma klimat, atmosferę. Popisowa gra aktorska Natalie Portman, która w tak trudnym filmie potwierdza, że jest rewelacyjną aktorką. Faktycznie, że to sci-fi to lekka przesada i coś chyba z tym zrobię.
Proszę czekać…