Rumble Fish 1983

Film

Rusty James, młody chłopak z Oklahomy, porzucony przez matkę syn alkoholika, podziwia tylko jedną osobę, swojego starszego brata Motora, który jest przywódcą motorowego gangu. Pewnego dnia starszy brat wyjeżdża nie mówiąc nikomu gdzie. Po jego wyjeździe Rusty stara się mu dorównać, kiedy jednak, podczas bójki, zostaje… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Matt Dillon
jako Rusty James
Mickey Rourke
jako Motocyklista
Diane Lane
jako Patty
Dennis Hopper
jako Ojciec
Diana Scarwid
jako Cassandra
Vincent Spano
jako Steve
Nicolas Cage
jako Smokey
Chris Penn
jako B.J. Jackson
Laurence Fishburne
jako Midget
William Smith
jako Patterson, policjant
Glenn Withrow
jako Biff Wilcox
Tom Waits
jako Benny

Rusty James, młody chłopak z Oklahomy, porzucony przez matkę syn alkoholika, podziwia tylko jedną osobę, swojego starszego brata Motora, który jest przywódcą motorowego gangu. Pewnego dnia starszy brat wyjeżdża nie mówiąc nikomu gdzie. Po jego wyjeździe Rusty stara się mu dorównać, kiedy jednak, podczas bójki, zostaje raniony nożem przez Biffa, w jego obronie staje Motor. Musi się teraz opiekować bratem. W trakcie spotkań zacznie opowiadać Rustyemu o swojej podróży do Kalifornii i spotkaniu z matką. Anonimowy

Gatunek
Dramat, Akcja
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1983-10-07 (świat)
Wytwórnia
Hotweather Films
Zoetrope Studios
Kraj produkcji
USA
Czas trwania
94 minut
Budżet
10 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Zdjęcia do filmu rozpoczęły się 12 lipca 1982 roku. zobacz więcej

Komentarze do filmu 4
ana481516 7

Połączenie Buntownika z Wyboru, Buntownika bez Powodu i Cry Baby. Momentami było trochę żmudnie i usypiająco, ale pod względem aktorskim bardzo dobrze.

dawidek98 10

Dla mnie tempo nie było ślamazarne. Wręcz przeciwnie: ono było niesamowite. Fenomenalna kreacja Nicolasa Cage’a, Matta Dillona i Mickey’ego Rourke’a. Byłem podekscytowany każdą minutą obcowania z tym dziełem kinematografii. Muzyka dopełniała klimatu i była swojska. Francis Ford Coppola – jest Pan wielki!

PoppinTom 5

Scena z rybkami, momentami świetne zdjęcia, młodzi znani aktorzy i ślamazarne tępo to wszystko co ma do zaoferowania. Scenariusz to odbicie błyskotliwego kina

bodek75 7

Wschodzace gwiazdy i gwiazdki Hollywoodu. – Cage (choć za wiele go tu nie ma) , Lane , Dillon , Ch. Penn i w miarę jeszcze młody ( z normalną facjatą) Rourke.
W chyba nieco zapomnianym ( na przeze mnie , bo dziś widziałem go po raz pierwszy) "młodzieżowym" filmie Coppoli. Realizacja pod względem technicznym na naprawde wysokim poziomie. Czerń i biel tworzy tu całkiem niezły , ponury klimat.
7/10
I jeszcze jedna sprawa. Z jakiej paki ten film jest zaklasyfikowany jako Dramat , Akcja?
Akcja? Przecież to czystej wody dramat. Przynajmniej takie jest moje odczucie.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
56 pkt.
2
antyle26
44 pkt.
3
Trikster
29 pkt.
4
NeverGiveUp
23 pkt.
5
kaskader
19 pkt.
6
89Keradius
15 pkt.
7
majron
5 pkt.
8
Sweet_Foxy
5 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

  • Opisy
  • Recenzje
  • Słowa kluczowe

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…