Speed Racer 2008

Film

Emile Hirsch wciela się w rolę kierowcy rajdowego, który za kierownicą czuje się pewnie jak nikt. Speed jest lojalny wobec rodzinnego wyścigowego biznesu, którym zarządza jego ojciec, Pops Racer. Odrzucając lukratywną i kuszącą ofertę firmy Royalton Industries, Speed nie tylko doprowadza do furii jej maniakalnego… zobacz więcej

Reżyseria
,
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Emile Hirsch
jako Speed
Matthew Fox
jako Racer X
Christina Ricci
jako Trixie
Susan Sarandon
jako Mama Racer
Joon Park
jako Kierowca Yakuzy
John Goodman
jako Tata Racer
Scott Porter
jako Rex Racer
Hiroyuki Sanada
jako Pan Musha
Benno Fürmann
jako Insp. Detector
Rain
jako Taejo Togokhan
Christian Oliver
jako Snake Oiler
Richard Roundtree
jako Ben Burns
Antoni Pawlicki
jako Speed
Kamilla Baar
jako Trixie
Adam Ferency
jako Royalton
Mirosław Zbrojewicz
jako Racer X
Wit Apostolakis
jako Młody Speed
Jakub Jakubik
jako Spritle
Maja Hirsch
jako Nauczyciel Speeda
Krzysztof Dracz
jako Harold Lederman, konferansjer
Tomasz Borkowski
jako Taejo

Emile Hirsch wciela się w rolę kierowcy rajdowego, który za kierownicą czuje się pewnie jak nikt. Speed jest lojalny wobec rodzinnego wyścigowego biznesu, którym zarządza jego ojciec, Pops Racer. Odrzucając lukratywną i kuszącą ofertę firmy Royalton Industries, Speed nie tylko doprowadza do furii jej maniakalnego właściciela, ale sprawia również, że na jaw wychodzi przerażający sekret. Speed może ocalić swoją rodzinną firmę oraz swój ukochany sport tylko w jeden sposób: musi pokonać Royaltona w jego własnej grze. opis dystrybutora

Gatunek
Akcja, Familijny, Sportowy
Słowa kluczowe
helikopter, upadek z wysokości, kłamstwo, eksplozja zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
2008-06-06 (kino), 2008-05-09 (świat), 2008-10-24 (dvd)
Dystrybutor
Warner Bros.
Wytwórnia
Warner Bros.
Village Roadshow Pictures (współpraca produkcyjna)
Silver Pictures zobacz więcej
Kraj produkcji
USA, Australia, Niemcy
Inne tytuły
Race Chasers (USA)
Speed Racer: The IMAX Experience (USA)
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
135 minut
Budżet
120 000 000 USD
Wiadomości 1
Kamil Witek krytyk

Jeśli nawet „Speed Racer” pod warstwą kiczu ma jakieś ukryte drugie dno i zawoalowaną filozofię, to naprawdę ciężko wyciągnąć to z samego filmu. przeczytaj recenzję

Krzysztof Żuk użytkownik
  • 7

Speed Racer 42 lata później... przeczytaj recenzję

Czy wiesz, że? dodaj informacje
Pressbook

Możliwe spoilery Mach 5 znowu rusza do wyścigu — Bracia Larry i Andy Wachowscy, twórcy trylogii Matrix (scenariusz / reżyseria / produkcja), dzięki unikalnemu podejściu do filmowej materii, łączącemu wielopoziomową narrację z przełomowymi efektami specjalnymi, przyczynili się do określenia na nowo gatunku filmu akcji. Dla braci Wachowskich przeniesienie na wielki ekran pierwotnej wersji „Speed Racera” -... zobacz więcej

Komentarze do filmu 8
piwo_war 4

Zbyt "cukierkowy" film – Po ogromnym sukcesie Matrixa, wiele filmów posługiwało się stylem w nim zawartym, tak zwanym "slow motion". Tym razem Wachowscy najwyraźniej znowu chcieli czymś się wyróżnić.. czymś oryginalnym. Prawda, udało im się, jeszcze nigdy nie widziałem takiego 'chaotycznego' filmu.
A więc, czyżby twórcy chcieli zapoczątkować nowy styl tworzenia filmów?
Jeżeli chodzi o sam film, to fabuła wymyślna,i ukazanie samych wyścigów było ładne, jednak specyfika tego filmu nie przypadła mi do gustu. Wachowscy mogli sobie trochę popsuć tym filmem reputacje, po ich idealnym pierwszym 'dziecku' :)

MacT 3

+2\5 – Co tu dużo mówić. Strasznie przekombinowany film. Moim zdaniem Wachowscy polegli niemal na całej linii. Co do nielicznych plusów mogę zaliczyć efekty specjalne i niektóre osoby z obsady (Susan Sarandom, Christina Ricci, Matthew Fox). Co do minusów to jest ich sporo. Po pierwsze i najważniejsze raził mnie montaż zwłaszcza w scenach wyścigów, a także szympans i najmłodszy członek rodziny Racer- po prostu no coment. Muzyka też co najwyżej potrafi zirytować. Film nie potrafił mnie zainteresować, a po wyścigach przyszłości oglądanych na dużym ekranie miałem "sieczkę w głowie"

Beznickowy MacT 3

Dla mnie to faworyt do Maliny. Poza bardzo nielicznymi momentami, nic się w tym filmie nie działo. To kicz w najczystszym wydaniu (nie używam tego w pozytynym znaczeniu). Aż się nie dziwię, że tacy aktorzy tu wystąpili. Hirsch mnie kompletnie zasmucił. Chłopak o takim talencie w taką produkcję się pakuje…

Ale "Speed Racer", podobnie jak "Transformers", znajdzie sobie grupkę oddanych fanów. Jednak to nie dla mnie film. 2/10

Anonimowy MacT

Film przebarwiony, ten ogrom kolorystyki aż szczypał w oczy, przez cały seans towarzyszyła płynąca z ekranu tandeta, wątpię czy ta opowiastka nawet zainteresuje dzieciaków, czekam na opinię 15 letniego kuzyna. Wyścigi beznadziejne, nieciekawe… nie liczyłem na fabułę, ale na wyrwę, prawdziwego Speeeed Racera efektywność wyścigów, które miały być siłą napędową… niestety montaż scen wyścigowych również woła o pomstę do nieba… Cóż mogę powiedzieć jeszcze? Sic! Oczy mnie dalej bolą.

Chemas 5

Nie za bardzo wiem jak ten film ocenić, dlatego dałem ocenę średnią 5. Widać, że Wachowscy poróbują się bawić konwencjami, ale coś tu nie gra do końca. Poza tym za bardzo to wszystko cukierkowate

Khaosth 6

Sama fabuła taka zła nie jest, zwłaszcza że podobne rozwiązania można łatwo znaleźć w wielu innych filmach. Najgorsze w tym wszystkim jest jednak przejaskrawianie wszystkich motywów (trening, czy szkolna miłość na przykład) oraz mnogość kolorów uderzającej prostotą animacji komputerowej. W wielu momentach gdy pokazywane są twarze bohaterów którzy wygłaszają właśnie ważne kwestie, większą uwagę od ich słów zwraca mieniące się wieloma kolorami tło. Twórcy próbują każdy wątek przedstawić w jak najdynamiczniejszy sposób – historia rodziny przeplatana jest scenami z wyścigu, kłótnia Racera z szefem teamu scenami wyścigów historycznych oraz zabawami brata, a finałowy monolog Racer X wygłasza na tle wybuchających fajerwerków.

"Speed Racer" to wielka, kolorowa mieszanka dramatu rodzinnego, efekciarskich wyścigów i historii sensacyjnej – nierzadko w jednej scenie. Do tego filmu trzeba mieć wyjątkową podzielność uwagi, aby wszystkie wątki złożyć w logiczny ciąg zdarzeń. Czy dzieciom taki zestaw przypadnie do gustu? Śmiem wątpić (ale to tylko głos tetryka, co to nawet na kreskówkę już kręci nosem).

kuba_wajda 7

Nie krzyczcie, proszę – uwierzyłem w ten świat ;) – Sam się sobie dziwię, ale mimo mojego i tak ignoranckiego nastawienia już do samego trailera, obejrzałem ten film z nie małym skupieniem, wybaczając co jakiś czas mu mniejsze czy większe grzeszki. Miło całego blichtru, przesycenia kolorami, że już nie wspomnę o montażu, przypominającym benchmarki najnowszego GeForce’a – ja po prostu uwierzyłem autorom w 100%. Naprawdę. Ani przerysowane postaci, ani słowa, które niejednokrotnie z namaszczeniem wypowiadali, ani hierarchia wartości nie większa niż w reklamie mentosów – w zupełności mi nie przeszkadzała, żeby wkręcić się w ten nadrealny, cukierkowy świat, gdzie rządzą paradoksalnie reguły nam bardzo bliskie – rywalizacja, pieniądze, media.
Ja się bardzo dobrze bawiłem i pewnie niektórzy Azjaci też – choćby z racji już samej obsady, ztargetowanej typowo "konsolowo-azjatycko".

Mówię Wam, 7/10, o ile wkręcisz się w konwencję ;)

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
alienK
259 pkt.
2
wj4z
158 pkt.
3
Czejen71
124 pkt.
4
Perfik
80 pkt.
5
kaskader
73 pkt.
6
Mierzwiak
60 pkt.
8
jacks
42 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…