Filmy aresztowanie, walka, relacja ojciec-syn, egzekucja, kara śmierci

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje aresztowanie, walka, relacja ojciec-syn, egzekucja, kara śmierci. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Francja, rok 1743. Europa pogrążona jest w wojnie. Trwa walka o sukcesję austriacką. Wkrótce umiera stary markiz de Valcourt, zostawiając niemałą fortunę. Wszystko wskazuje na to, że spadkobiercą zostanie jego syn Filip de Valcourt (Jean-Hugues Anglade) - intrygant i utracjusz. Tymczasem markiz przepisuje cały majątek córce z nieprawego łoża, Jolannie de Valcourt (Mylene Jampanoi).
Wybrzeże Bretanii. Młody syn pewnego managera zakochuje się w pięknej Agnes, córce hrabiego. Kiedy tych dwoje młodych ludzi zostaje przyłapanych na uściskach, ojciec dziewczyny postanawia rozdzielić parę. Yann zostaje siłą zaciągnięty do armii króla, gdzie ma spędzić 10 lat. Zrozpaczeni kochankowie przyrzekają sobie miłość. Po 10 latach rozłąki, Yann wraca jako słynny wojownik króla. Dowiaduje się jednak, że jego ukochana z dzieciństwa została wydana za mąż za hrabiego de Villeneuve. Dodatkowo, mężczyzna zostaje wpuszczony w pułapkę i niesprawiedliwie osądzony o zabójstwo. Kto ma interes w tym, by Yann został wysłany do więzienia?
Kilka arystokratycznych rodzin walczy o kontrolę nad krainą o nazwie Westeros.


Historia budowy średniowiecznej katedry na tle wojen domowych, konfliktów religijnych i walki o władzę.
Koniec XV wieku to czasy lokalnej anarchii, niekończących się wojen i bezprecedensowej deprawacji. Włoscy książęta kierują się mottem "exitus acta probat" - cel uświęca środki. Jego autor Niccolo Machiavelli znał osobiście Cezarego Borgię, zachwycał się nim i uczynił bohaterem "Księcia". W tym amoralnym świecie kwitnie jednak na niespotykana dotąd skalę nauka i sztuka. Leonardo da Vinci pracuje dla Cezarego, doradza mu przy ulepszaniu twierdz. Znajdując szczodrych mecenasów, tworzą w tym czasie Michał Anioł, Rafael, Botticelli. Na uniwersytety zjeżdżają łaknące wiedzy młode umysły z całej Europy. W sercu światowego porządku jest Watykan, który pełni funkcję sędziego w konfliktach pomiędzy świeckimi królestwami i cesarstwami. W Watykanie rządzi Rodrigo Borgia, człowiek którego imię stało się synonimem okrucieństwa i którego panowanie pozostało w pamięci potomnych jako jeden z najsmutniejszych rozdziałów historii Kościoła katolickiego. W bezpardonowej walce o władzę wykorzystywał czwórkę swoich dzieci: pierworodnego Juana, rozdartego miedzy wiarą, której sam nie wybierał i swoją ponurą i porywczą naturą Cezara, pełną ideałów Lukrecję i Goffreda, niewinne dziecko, dorastające na łonie rodziny pustoszonej konfliktami.
Druga połowa XIII wieku. Na półwyspie Iberyjskim trwają walki pomiędzy królestwami chrześcijańskimi i muzułmańskimi. Chrześcijański rycerz Rodrigo powraca z wojny do domu. Po przyjeździe dowiaduje się, że jego zamek został zdobyty przez muzułmanów, a jego najstarszy syn został zamordowany przez wojowników Abu Bakra. Rodrigo poprzysięga zemstę.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…