Filmy dewocja, przemoc

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dewocja, przemoc. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Green Book

7,8
7,9
Wybitny muzyk jazzowy (Mahershala Ali) zatrudnia jako swojego szofera byłego bramkarza z nowojorskiego klubu nocnego (Viggo Mortensen) i wspólnie wyruszają w trasę koncertową. Wyprawa na głębokie południe USA da początek niewiarygodnej przyjaźni, która połączy dwa zupełnie różne światy.

X-Men 2

7,4
Wydarzenia przedstawione w filmie mają miejsce niedługo po części pierwszej. Tym razem dochodzi do znacznego pogorszenia stosunków między ludźmi i mutantami. Pewna organizacja rządowa dokonuje ataku na szkołę Xaviera. Porywają oni większości uczniów z zamiarem uczynienia z nich broni przeciwko mutantom. Z ataku udaje się jednak uciec kilku członkom X-MEN, którzy łączą swoje siły z „Magneto” i atakują siedzibę organizacji.
Adaptacja na podstawie powieści Johna Grishama. Jest to historia czarnego mężczyzny Carl'a Lee Hailey'a (Samuel L. Jackson), który wziął sprawiedliwość w swoje ręcę i zabił dwóch gwałcicieli swojej dziesięcioletniej córki. Carl zostaje oskarżony o podwójne morderstwo. Jego obrony podejmuje się Jake Brigance (Matthew McConaughey), młody i ambitny adwokat. Pomaga mu studentka prawa Ellen Roark (Sandra Bullock) oraz niegdyś sławny adwokat lecz dziś zbyt często zaglądający do kieliszka Lucien Wilbanks (Donald Sutherland).


Dystrykt 9

7,5
8,0
W roku 1982 wprost nad Johanessburgiem (RPA) zatrzymuje się statek kosmiczny. Rząd przechwytuje obcych i umieszcza ich w obozie nazwanym Dystryktem 9, będącym dzielnicą slumsów. Tam przybysze z kosmosu zmuszeni są zostać, aż światowe władze zdecydują, co z nimi zrobić. 28 lat później prywatnej firmie MNU zwierza się zadanie utrzymania porządku i przesiedlenia kosmitów do nowego obozu. Napięte stosunki między rasami zdają się osiągać apogeum. Kluczem do rozwiązania problemu staje się Wikus van de Merwe (Sharlto Copley) - pracownik Multi-National United, który zostaje wystawiony na działanie obcej biotechnologii.

Belfast

6,9
8,1
To opowiedziana z humorem niezwykle osobista opowieść o dzieciństwie pewnego chłopca w czasie zgiełku późnych lat sześćdziesiątych.
Dla społeczności Falls City w Nebrasce Brandon Teena był nowym przybyszem z przyszłością wypisaną na dłoni. Ludzie byli nim oczarowani, kobiety zachwycone, a każdy napotkany człowiek podziwiał w chłopcu charyzmę i optymizm. Jednak najgorętszy kawaler Falls City skrywał mroczny sekret: nie był tym, za kogo go brano. Oto oparta na faktach "potężna i szokująca" (The Daily Star) dramatyczna opowieść o młodej dziewczynie z zapadłej amerykańskiej prowincji, która z powodu swej odmienności padła ofiarą zawiści i nietolerancji otoczenia. Amerykańska Akademia Filmowa doceniła fenomenalną kreację Hilary Swank przyznając jej Oscara w kategorii Najlepsza Aktorka. Bardzo dobre opinie krytyków zebrali również Chloë Sevigny (Melinda i Melinda) oraz Peter Sarsgaard (Powrót do Garden State, Plan lotu).

Silverado

6,8
Silverado to niewielkie miasteczko położone w Nowym Meksyku. W osadzie królują przemoc i bezprawie. Pewnego dnia przybywają tam czterej mężczyźni: Emmet, Hadden, Jack i Hal, który poprzysiągł pomścić śmierć swojego ojca. W miasteczku, czterej jeźdźcy szybko orientują się, że urząd szeryfa piastuje niebezpieczny i skorumpowany bandyta. Krwawa konfrontacja wydaje się nieunikniona.
Od 1993 roku blisko 400 kobiet zostało zamordowanych w mieście Juarez, w Meksyku. Amerykańska dziennikarka, Lauren (Jennifer Lopez), przyjeżdża do Meksyku, aby poznać i ujawnić prawdę o dziesiątkach morderstw młodych kobiet. W miasteczku Juarez nic nie jest tym czym się wydaje. Mieszkańcami włada strach. Pełna wiary w walkę o sprawiedliwość Lauren po omacku poszukuje odpowiedzi, aż do momentu, kiedy odkrywa szokującą prawdę. Ta wiedza sprowadza niebezpieczeństwo na jej życie.
Lanny Morris (Kevin Bacon) i Vince Collins (Colin Firth) byli ulubieńcami Ameryki. Występowali na estradzie jako klasyczny duet: Lanny jako specjalista od błazenady i niesmacznych dowcipów, Vince jako spokojny, opanowany dżentelmen, łagodzący zwariowane wyskoki partnera. Byli u szczytu kariery: zamożni, sławni i wpływowi. Aż pewnego dnia w ich hotelowym apartamencie odnaleziono zwłoki pięknej kobiety. Piętnaście lat później dobrze zapowiadająca się dziennikarka Karen O’Connor (Alison Lohman) postanawia odkurzyć tę nieco zapomnianą historię. Efektem prywatnego dochodzenia, jakie prowadzi Karen, jest uwikłanie się w seksualny i emocjonalny związek zarówno z Lannym jak i Vincem. Kobieta powoli odkrywa szokującą historię o talencie i zdradzie, miłości i pożądaniu, ukrywanych sekretach, zawiedzionym zaufaniu i ponurym morderstwie.
Bill Maher znany amerykański komik, postanawia zadać kilka pytań odnośnie religii zwykłym obywatelom i cenionym specjalistom, oraz przedstawicielom kościołów. Stara się przekonać ludzi, że nie wszystko o czym opowiada biblia jest prawdą.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…