Filmy śmierć, troll

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje śmierć, troll. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Kobieta z burzliwą przeszłością trafia do miasta w Maine, w którym zostały uwięzione postacie z baśni.

Beowulf

6,6
Beowulf przybywa na prośbę króla Hrothgara, by rozprawić się z terroryzującym mieszkańców trollem Grendelem. Po ciężkiej walce wojownik i jego drużyna pokonują bestię, kilka dni później wyruszają zabić jego matkę. Zamiast ją zabić wojownik zawiera z nią pakt. Wkrótce Beowulf zostaje królem i przez kilkanaście lat cieszy się władzą. Jednak po latach jego królestwo zaczyna nawiedzać smok i król raz jeszcze musi stanąć do walki ze złem.
Klasyczna historia w zaskakującej konwencji horroru i kina akcji. Od wydarzeń w chatce z piernika minęło piętnaście lat. Jaś i Małgosia są już dziś dojrzałymi ludźmi. Mimo to rodzeństwo nadal łączy niezwykła misja – na całym świecie nie ma lepszych od nich łowców czarownic. Już wkrótce czeka ich polowanie, podczas którego ich umiejętności zostaną wystawione na najcięższą próbę.


Poznaj historię baśniowej księżniczki, która przypadkiem trafia do realnego świata! Zainspirowana klasycznym dziedzictwem Disneya Zaczarowana, to niezwykle oryginalna i fascynująca opowieść, jakiej jeszcze nie było! Młodziutka Giselle wiedzie prawdziwie bajkowe życie, a gdy spotyka przystojnego księcia Edwarda i zakochuje się w nim z wzajemnością, staje się najszczęśliwszą dziewczyną w baśniowej Andalazji. Wszystko zmienia się jednak, gdy zła królowa Narissa postanawia rozdzielić kochanków i wygania Giselle z animowanej krainy! Księżniczka trafia do całkowicie realnego, niemagicznego współczesnego Nowego Jorku, gdzie z pomocą przychodzi jej cyniczny i rzeczowy adwokat, który szybko daje się oczarować wdziękowi dziewczyny. Zaczarowana to wspaniała muzyczna komedia, pełna ekscytujących przygód, humoru oraz cudownych utworów skomponowanych przez słynnego Alana Menkena, która zauroczy ciebie i całą twoją rodzinę!
Nastolatka z pomocą przyjaciół walczy z wampirami, demonami i innymi piekielnymi stworzeniami.
Nieudolny mag Rincewind przypadkowo zostaje przewodnikiem pierwszego turysty w historii Świata Dysku.
Największy z bohaterów Świata Dysku postanawia zmierzyć się z trollem.
Po tajemniczym zniknięciu Śmierci, jego szesnastoletnia wnuczka zostaje zmuszona do przejęcia rodzinnego interesu.
Główny bibliotekarz Niewidocznego Uniwersytetu – Horace Worblehat (Nicholas Tennant) – z pomocą swojego asystenta (Alex Froom) prezentuje zwyczaje, wyznania religijne, faunę, florę oraz rozrywki, jakie czekają turystów odwiedzających Ankh-Morpork i inne ciekawe miejsca Świata Dysku. Bibliotekarz przeprowadza także wywiady z Dwukwiatem (Sean Astin) – pierwszym turystą na Dysku, Zlorfem (David Schofield) – przewodniczącym gildii skrytobójców, magiem Trymonem (Tim Curry), Cohenem Barbarzyńcą (David Bradley) oraz Śmiercią (Christopher Lee).

Słowa kluczowe