Filmy portugalia

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje portugalia. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tierra de Lobos 8.0

Hiszpania XIX wiek. Dwaj bracia César i Román Bravo po nieudanym napadzie na bank muszą uciekać przed wymiarem sprawiedliwości. W końcu postanawiają wrócić do swojego rodzinnego miasteczka El Lobo, gdzie będą musieli stawić czoła miejscowemu właścicielowi ziemskiemu.

Dziewiąte wrota 7.3

Daen Corso zostaje wynajęty do zbadania autentyczności XVII-wiecznej księgi "Dziewięć Wrót Królestwa Ciemności", która podobno zawiera w sobie informacje pozwalające przywołać Szatana . Jego zadaniem jest odnaleźć pozostałe dwie kopie i porównać wszystkie egzemplarze. Pozornie łatwe zadanie komplikuje się z każdym krokiem a Corso jest coraz bliższy odkrycia tajemnicy ksiąg.

Murderball - Gra o życie 7.4

Dokument opowiadający o zajadłej rywalizacji i niezwykłych osobowościach graczy w rugby. Szczególnych graczy: zawodnicy są sparaliżowani, poruszają się na wózkach inwalidzkich. Po wypadkach samochodowych, bójkach na pięści, postrzałach, niefortunnych skokach do wody czy w wyniku ciężkich chorób...


Bon voyage 5.8

Jest rok 1940. Uciekając przed Niemcami, śmietanka towarzyska Paryża opuszcza stolicę i lokuje się w luksusowym hotelu Splendide w Bordeaux. Tam spotykają się uciekinier z więzienia i piękna aktorka. Przed wojną łączył ich romans, na dodatek przez aktorkę mężczyzna trafił do więzienia.

Wilki morskie 6.8

Grupa statecznych brytyjskich biznesmenów Lewis Pugh, Gavin Stewart, W.H. Grice, Jack Cartwright rezygnuje z gry w polo i tworzy zespół komandosów mających wysadzić hitlerowski przekaźnik radiowy ukryty na jednej z wysp Oceanu Indyjskiego.

Akompaniatorka

W okupowanym przez nazistów Paryżu, młoda akompaniatorka Sophie Vasseur dostaje pracę u słynnej piosenkarki Ireny Brice. Gdy mąż Ireny, Charles, biznesmen współpracujący z nazistami, walczy z własnym sumieniem, Irena staje się obsesją Sophie...

Zus i Zo

Opowieść o rodzinie składającej się z trzech sióstr i brata geja, Nina. Mężczyzna postanawia ożenić się z kobietą w celu odziedziczenia Hotelu Paraiso na wybrzeżu Portugalii. Siostry próbują sabotować zaręczyny, żeby zachować hotel dla siebie...

Zima w Lizbonie

Jim Biralbo (Christian Vadim), pianista zespołu jazzowego Billa Swanna (Dizzy Gillespie) wyrusza z grupą na występy. Zatrzymują się w Lizbonie. Tutaj Jim poznaje Lucrecię (Hélène de Saint-Père), w której się zakochuje, nie wiedząc, że jest dziewczyną gangstera.

L'oeil qui ment

Pod koniec pierwszej wojny światowej, Félicien (Didier Bourdon), lekarz specjalizujący się w sprawach niewytłumaczalnych uzdrowień, dowiaduje się o śmierci swojego ojca. Ich majątek rodziny został zainwestowany w Portugalii w regionie Alentejo. Jedzie tam i odkrywa, że wszystkie pieniądze rodzinne, zostały wydane na intrygujące eksperymenty. Jego surrealistyczna podróż szybko zamienia się w koszmar.

Dziwny przypadek Angeliki

Młody żydowski fotograf (w tej roli Ricardo Trêpa, wnuk reżysera i jego stały aktor) w deszczową noc wezwany zostaje przez bogatą miejscową rodzinę do zrobienia pamiątkowych zdjęć Angelice – zmarłej w niewyjaśnionych okolicznościach pięknej dziewczynie. Isaac przez obiektyw widzi jej otwarte oczy i skierowany do niego uśmiech. Od tego momentu staje się ona jego obsesją i obiektem szalonej, niemożliwej do spełnienia miłości. Miejsce akcji – portugalskie miasteczko Régua – trwa zawieszone między tradycją i nowoczesnością, stałością i zmianą; Isaac robi zdjęcia starym aparatem, fascynuje się dawnym sposobem uprawy ziemi (to nawiązanie do filmowego debiutu de Oliveiry, pokazującego pracę na rzece Douro). Reżyser posługuje się statyczną kamerą i teatralną, wystudiowaną formą. Deklamowane dialogi i proste obrazy codziennego życia przeplatają się ze snami o spotkaniach Isaaca z duchem Angeliki, estetycznie nawiązującymi do Mélièsa czy Chagalla.

Słowa kluczowe