Filmy dorobkiewicz

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dorobkiewicz. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Fabuła serialu Pozłacany wiek rozpoczyna się w 1882 roku, kiedy to młoda Marian Brook po śmierci ojca przenosi się z wiejskiej Pensylwanii do Nowego Jorku, gdzie zamieszkuje ze swoimi staroświeckimi ciotkami Agnes van Rhijn i Adą Brook. Wiek pozłacany oznacza okres w historii Ameryki, kiedy to doszło do gwałtownego rozwoju przemysłu oraz intensywnego napływu imigrantów.
Akcja filmu dzieje się w małej miejscowości w dniu odpustu. Jak w kalejdoskopie przesuwają się zdarzenia i różnorodne typy ludzkie. Trwają podchody o mieszkanie, strażacy urządzają huczną imprezę, a w najbogatszej rodzinie miasteczka trwa wesele.
Bohaterami są mieszkańcy wsi położonej niedaleko Białegostoku. Jest piękny, słoneczny poranek, wszędzie panuje wiąteczna atmosfera, kociół i wierni szykują się do obchodów więta Bożego Ciała. Trwają ostatnie przygotowania - przyozdabianie trasy procesji, prasowanie komunijnych białych sukienek, polerowanie masek samochodów, bo przecież w takim dniu trzeba się pokazać przed sąsiadami. Na tle wiątecznej gorączki toczą się równolegle dwa wątki. Maciek, młody dorobiewicz i pozer, konsumpcyjnie nastawiony do życia, podróżuje z Warszawy nowiutkim jeepem. Jedzie do rodzinnego Białegostoku. W drodze zabiera autostopowicza, swego rówienika - człowieka skromnego, zrównoważonego i małomównego. Damian jest przeciwieństwem Maćka, ceni inne wartoci w życiu. On również wraca w rodzinne strony. Przez cały czas młodzi ludzie prowadzą dyskusję teologiczno-wiatopoglądową. Rozmawiają na temat więta Bożego Ciała i w ogóle wiary. Maciek wypowiada się z pogardą o katolikach, instytucji Kocioła i "czarnych". Kpi z procesji i wiejskiej ciemnoty. Damian staje w obronie ludzi wierzących, sam wierzy w Boga. Dwaj dyskutujący podróżni zmierzają w kierunku wsi, gdzie wkrótce ma dobyć się procesja i trwają ostatnie przygotowania. Ksiądz proboszcz wydaje polecenia, wokół krząta się kocielny i inni pomocnicy. Miejscowy muzyk, Jacek, organizuje sprzęt nagłaniający, by uroczyste słowa proboszcza dotarły do wszystkich wiernych. Ale nawet w tak uroczystym dniu nie wszystko odbywa się po bożemu. Nie ustaje spór zwanionych rodzin - zamożnych Kowali i znacznie uboższych Suszków. W jednym z domów kłócą się również małżonkowie. Suszek jest wciekły, bo w jego polonezie zepsuły się włanie hamulce. Żona Zofia wymyla mu od głupków i obwinia o całe zło. W swej zapalczywoci zapomina o białej sukience córki Pameli. W rezultacie na nieżnobiałej tkaninie odciska się brunatna plama od żelazka. Trzeba się upokorzyć i pożyczyć sukienkę Andżeliki od Kowali, by Pamela mogła sypać kwiatki. W końcu wszyscy ruszają na procesję. Dumny Kowal w nowym, błyszczącym daewoo, a także Suszek z rodziną, który zdecydował się na jazdę mimo uszkodzonych hamulców. Tymczasem zrywa się burza. W ulewnym deszczu dochodzi do poważnej kolizji samochodowej.


Max i jej 20-letnia córka Page to oszustki. Mamusia poślubia bogatego faceta, dzień po ślubie córka kompromituje ojczyma. Potem następuje szybki rozwód, a orzeczenie sądu jest zawsze niezwykle korzystnie finansowo dla skrzywdzonej małżonki. Page ma jednak dość takiego życia.
Serial opowiada zabawne perypetie Edwarda Nowaka (Janusz Rewiński), prezesa jednej z warszawskich firm. Mieszka on w willi razem z żoną i dwójką dzieci. W kolejnych odcinkach możemy zobaczyć codzienne życie prezesa, jego pracowników i rodziny.
Po nocnym dyżurze rankiem 9 maja, w poszukiwaniu lekarstwa, lekarz trafia z polecenia do nowocześnie wyposażonego mieszkania. Wszyscy tam przebywający, po pijanej nocy, są na olbrzymim kacu i próbują go wciągnąć w kryminalno-absurdalną sytuację...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…