Filmy 1958

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1958 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dwójka reporterów i entomolog wyruszają do odizolowanej doliny, by dowiedzieć się jak zginęli wysłani tam niedawno naukowcy. Będąc na miejscu odkrywają, że w tamtejszym jeziorze żyje gigantyczny jaszczur. Zaalarmowane istnieniem prehistorycznego potwora wojsko próbuje go unicestwić, ale ich działania sprawiają, że ucieka on z doliny i kieruje się w stronę Tokio.
W pobliżu małego amerykańskiego miasteczka spada meteoryt. Wylewa się z niego galaretowata substancja, która pochłania napotkane istoty. Widzi to kilku nastolatków, ale gdy próbują o tym komuś powiedzieć nikt im nie wierzy, a blob nadciąga.

Gigi

7,1
Tytułowa Gigi to młoda paryżanka, która pod okiem swej ciotki przechodzi prawdziwą szkołę życia. Ciotka chce uczynić z niej elegancką kurtyzanę, ona jednak spotyka na swej drodze prawdziwą miłość. [opis dystrybutora]


W hotelu gromadzą się miejscowe władze, aby uczcić zakończenie wojny. Wśród gości znajduje się komunista Szczuka. Podziemna organizacja wydała na niego wyrok śmierci. Zamachu ma dokonać Maciek Chełmicki, żołnierz AK. Pierwsza próba zabójstwa nie udaje się, więc Maciek również pojawia się w hotelu. Spotkanie z barmanką Krystyną rodzi w nim wątpliwości. Czy warto jeszcze zabijać, skoro wojna się skończyła? Powojenna rzeczywistość nie oferuje żadnej alternatywy.
Jonathan Harker przyjmuje pracę u jednego z rumuńskich książąt. Niestety okazuje się być nim prastary wampir Drakula. Zmieniwszy nieszczęśnika w swojego sługę, hrabia postanawia odwiedzić również jego narzeczona przebywającą w pobliskim mieśćcie. Na szczęście jest z nią Profesor Van Helsing, który jako jedyny może zmierzyć się z Drakulą.
Młody mężczyzna i dojrzała kobieta spotykają się na bezludnej plaży. Samotni, naznaczeni piętnem wojny i osobistych dramatów nie potrafią - mimo prób - znaleźć drogi do siebie.
Film powstał na podstawie powieści Stanisława Dygata. Warszawa, rok 1939. Paweł buntuje się przeciw własnemu, mieszczańskiemu pochodzeniu. Jednym z tego przejawów jest zakochanie się w Lidce. Na drodze ich miłości staje wybuch wojny.
Życie rodzin dwóch prawosławnych popów, stanowiących wiejską elitę, płynie w błogiej atmosferze wzajemnego zrozumienia i przyjaźni. Problemy zaczynają się, kiedy do wsi przyjeżdźa młody nauczyciel, który może ożenić się z córką tylko jednego z nich.
Szalony producent lalek, pan Franz, tworzy urządzenie pozwalające na miniaturyzację żywych organizmów. Bojąc się samotności zmniejsza kilku przypadkowych ludzi, by stali się jego rodziną. Całą prawdę odkrywa jego sekretarka Sally Reynolds, ale wkrótce i ona zostaje zmniejszona.

Twarz

7,5
Akcja filmu rozgrywa się w XIX wieku w Sztokholmie. Do miasta przybywa Albert Emanuel Vogler (Max von Sydow) razem ze swoim Teatrem Magnetycznego Zdrowia, który przedstawia magiczne sztuczki. Nim przedstawienie zostanie wystawione przed szerszą publicznością, lekarz, szef policji i urzędnik miejski chcą dowiedzieć się o kulisach spektaklu. Obawiają się, że artysta może używać nadnaturalnych mocy i dlatego chcą przejrzeć jego sztuczki. Udający niemowę Vogler, okaże się jednak od nich sprytniejszy.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…