Akcja 1951

Przedstawiamy listę 24 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Akcja z 1951 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

The Whip Hand 5.0

Podczas wyprawy na ryby reporter Matt Corbin doznaje urazu głowy i szukając pomocy trafia do niewielkiego miasteczka leżącego nieopodal. Wiedziony dziennikarskim instynktem dostrzega, że mieszkańcy próbują coś przed nim ukryć. Jak się wkrótce okazuje, chodzi tu o nazistowskiego naukowca i jego szatański plan.

Anna z Indii 9.0

Były francuski pirat, Pierre LaRochelle, zostaje schwytany przez Brytyjczyków. Żeby odzyskać swój statek zawiera z nimi układ. Ma zostać szpiegiem i donosić armii brytyjskiej o planach innych pirackich kapitanów, w szczególności Czarnobrodego i Providence.

Tarzan's Peril 5.0

Trzech przestępców wyrusza do dżungli, by przekazać broń jednemu z Afrykańskich plemion w zamian za drogocenne kamienie. Wkrótce wieść o tym dociera do Tarzana, który wyrusza za nimi w pościg. Niestety w tym czasie Radijeck i Trask zawierają układ z wodzem plemienia Yorongan, by wspólnie pozbyć się władcy dżungli.


Superman and the Mole-Men 3.5

Reporterzy Clark Kent i Lois Lane przybywają do miasteczka Siliby, by zrobić reportaż o najgłębszym szybie naftowym na świecie. W tym samym czasie z odwiertu wydostaje się para istot, żyjących dotąd głęboko pod powierzchnią. Gdy miejscowi urządzają na nie polowanie Superman, robi wszystko by uratować ludzi-moli.

Sirocco

Damaszek, rok 1925 i syryjskie powstanie które ma na celu pozbycie się francuzów. Harry Smith (Humphrey Bogart) jest sprzedawcą broni. W restauracji, spotyka piękną i płytką manipulantkę Violette (Märta Torén) oraz pułkownika Ferouda (Lee J. Cobb), jedynego francuskiego przedstawiciela, który chciałby zawrzeć traktat pokojowy z Syryjczykami. Podczas mijających dni, Smith próbuje poderwać Violette a w międzyczasie Feroud stara się powstrzymać Smitha przed przemytem broni.

Mysterious Island

Historia rozpoczyna się w 1865 roku, podczas wojny secesyjnej, kiedy kapitan Cyrus Harding, więzień konfederatów, ucieka w balonie z korespondentem wojennym Gideonem Spilettem, Jackiem Pencroftem, żeglarzem, Herbertem "Bertem" Brownem, adoptowanym synem Pencrofta i Nebem, czarnoskórym służącym. Balon unosi się w przestrzeni przez kilka dni i w końcu ląduje na bezludnej wyspie...

Słowa kluczowe