Etiuda 2004

Przedstawiamy listę 111 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Etiuda z 2004 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Bajka o smutnej królewnie

Paraboliczna opowieść o dziewczynie, która przeżywa pierwszy w swym życiu dramat. Rzeczywistość przeplata się tutaj ze światem opowiadanych na dobranoc bajek.

Z

Krótki film o oczekiwaniu, kobiecej przewrotności, męskiej brutalności i profesjonalizmie.


3 Love 6.5

To miała być fascynująca przygoda. Nie, nie było niepokoju. Co najwyżej adrenalina, jaka towarzyszy bliżej nieokreślonemu spotkaniu. Magda wysiadła z pociągu i bez wahania podeszła do mężczyzny siedzącego na peronie. Przecież się znali... Co z tego, że "wirtualnie". Czym okaże się wędrówka z nieznajomym? I jaką cenę przyjdzie zapłacić bohaterce filmu za naiwność? Czy historia Magdy okaże się przestrogą dla jej rówieśniczek? Film 3 love stanowi szokującą odpowiedź na wszystkie te pytania.

Jesteś tam 6.5

Główna bohaterka to szesnastoletnia Marlena, wchodząca w dorosłe życie. Dziewczynę wychowuje matka, ojciec dawno temu opuścił ich i wyjechał do Niemiec. Matka ma nowego partnera i mieszkają razem na Śląsku. Marlena nienawidzi ojczyma. Chciałaby stąd uciec i odnaleźć ojca, gdyż wierzy, że tylko on ją kocha.

Korytarz 7.0

Etiuda filmowa opowiadająca krótką historię o ludziach, którzy mieszkają w starej kamienicy. Codziennie lokatorzy mijają się na korytarzu klatki schodowej. Mieszka tu trzydziestoletnia Margeritta, samotna matka wychowująca synka. Inni lokatorzy to Ala mieszkająca z wujkiem i kotem oraz malarz. Pewnego dnia Margeritta postanowiła przespać się z malarzem, zostawia więc synka na noc u Ali…

Moje miejsce 8.0

Historia rozgrywa się w małym, prowincjonalnym miasteczku na Śląsku. Mieszka tutaj główny bohater Romek Ziemba. Z zamiłowaniem oddaje się grze na perkusji w starym baraku, gdzie ćwiczy razem z kumplami. Jego cały świat tutaj to przyjaciel Staszek, siostra i ojciec. Czy zdoła wyrwać się z tej małomiasteczkowości?

Bieda-Ziemia

Krótka etiuda dokumentalna opowiadająca o życiu bezrobotnych z Wałbrzycha, pracujących w bieda-szybach. To byli górnicy, którzy po zamknięciu kopalni na własną rękę wydobywają węgiel. To bardzo niebezpieczne zajęcie, co roku w takich szybach kilkunastu z nich ginie, ale jest to jedyne źródło utrzymania rodziny.

Jego dziewczyna

Ranek, w mieszkaniu chłopaka i dziewczyny panuje napięty nastrój. Chłopak jak codziennie idzie do pracy. Telefonuje do swojej kochanki i uprzedza ją, że dzisiaj do niej nie przyjdzie. Gdy po południu wrócił do domu, w mieszkaniu wszystko znajduje się odwrócone do góry nogami.

Ślub

Krótka etiuda filmowa traktująca om naszej rzeczywistości. Główny bohater to reżyser z Warszawy Grzegorz, który przyjeżdża do małego miasteczka, gdzie ma zrealizować spektakl teatralny. W stolicy ma narzeczoną, z którą niedługo bierze ślub. Tymczasem na dworcu zostaje okradziony, a w teatrze w trakcie castingu poznaje młodą, atrakcyjną aktorkę...

Słowa kluczowe