Horror 1940

Przedstawiamy listę 15 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1940 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

The Invisible Woman 7.0

Profesor Gibas tworzy maszynę niewidzialności. By potwierdzić jej działanie naukowiec ogłasza konkurs na pierwszego ochotnika. Wybór pada na modelkę Kitty Carroll chcącą stać się niewidzialną by policzyć się ze swoim szefem. Eksperyment okazuje się sukcesem i Kitty rzeczywiście staje się niewidzialna, ale w tedy na horyzoncie pojawiają się gangsterzy chcący przejąć urządzenie.

The Devil Bat 6.5

Oszukany przez swoich pracodawców doktor Carruthers, postanawia się na nich zemścić. Do tego celu dzięki energii elektrycznej, przemienia zwykłe nietoperze w ogromne, żądne krwi monstra. By zaznaczyć ofiary Carruthers, daje każdej z nich specjalną wodę po goleniu, której zapach przyciąga nietoperze.

The Mummy's Hand 5.0

Szukając zaginionego grobowca Ananki, grupka poszukiwaczy skarbów odnajduje zakazaną grotę Kharisa i znajdującą się tam mumię. Za to świętokradztwo najwyższy kapłan ożywia mumię Kharisa i wysyła ją by ich zabiła.


Black Friday 5.0

Doktor Ernest Sovac chcąc ratować umierającego przyjaciela, przeszczepia mu część mózgu leżącego w tej samej sali gangstera. Operacja udaje się i Kingsley szybko wraca do zdrowia, ale Sovac dowiedziawszy się o ukrytych przez bandziora pieniądzach, postanawia przywrócić jego wspomnienia. Kingsley odtwarza więc osobowość Reda Cannona, a gangster zaczyna się mścić na dawnych wrogach.

Son of Ingagi 2.0

Doktor Helen Jackson przywozi z Afryki człowieka małpę zwanego N'Gina i ukrywa go przez lata w piwnicy swojej rezydencji. Pewnego dnia małpolud wpada w szał i morduje swoją panią. Jej dom dziedziczy młode małżeństwo, które niezwłocznie się tam wprowadza. Robert i Eleonor nie wiedzą, że w ukrytej piwnicy wciąż żyje bestia, która zabije każdego kto wpadnie jej w łapy.

The Dark Eyes of London

W Londynie dochodzi do serii dziwnych zgonów. Choć ofiary wydają się przypadkowe, wszyscy to mężczyźni bez rodzin. Okazuje się także, że wszyscy z nich związani są w jakiś sposób z firmą ubezpieczeniową, której właścicielem jest tajemniczy dr Orloff...

Słowa kluczowe