Horror 1964

Przedstawiamy listę 43 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1964 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Dzieci przeklętych 5.0

Naukowcy odkrywają piątkę dzieci, które obdarzone zostały tajemniczymi zdolnościami. Przewiezione do londyńskiego laboratorium, uciekają i instynktowanie gromadzą się w kościele. Jakie zagadki kryją w sobie ich moce? [opis dystrybutora]

Ostatni człowiek na ziemi 6.5

Dr. Robert Morgan jako jedyny człowiek na ziemi, ocalał po zarazie która unicestwiła rodzaj ludzki kilka lat temu. Jednak Morgan nie jest sam, bo kiedy zapada zmrok z ukrycia wychodzą krwiożercze kreatury, ofiary wirusa. Pragnąc tylko krwi niezmienionych ludzi, mają tylko jeden cel - zabić Morgana. Doktor musi więc co noc walczyć o życie.

Attack of the Mayan Mummy 1.0

Grupa naukowców przeprowadza eksperyment z wykorzystaniem hipnozy. Poddana działaniu urządzenia hipnotyzującego, młoda kobieta przypomina sobie swoje poprzednie wcielenie. Okazuje się, że była ona kapłanką w jednej ze świątyń majów. Chcąc sprawdzić prawdziwość słów kobiety naukowcy wybierają się do opisanej świątyni i znajdują tajne wrota do jej środka. Nie wiedzą jednak, że wchodząc do środka przebudzili prastarą mumię strzegącą grobowca.


Gorgona 7.0

Kiedy ojciec i brat Paula Heitza giną w tajemniczych okolicznościach, wybiera się on w podróż do miejsca w którym zmarli. Okazuje się, że jest nim mała wioska gdzieś w Karpatach. Paul szybko przekonuje się, że wszyscy mieszkańcy są zastraszeni przez dziwną istotę zmieniającą ludzi w kamień. Chcąc sprawdzić opowieści miejscowych, sam wybiera się do zrujnowanego zamku górującego nad okolicą.

Museo del horror 6.0

Zamaskowany bandyta porywa piękne kobiety z ulic jednego z meksykańskich miasteczek. Pomimo śledztwa policji nie udaje się znaleźć żadnych dowodów ani ciał uprowadzonych. W tym samym czasie kaleki aktor Luis otwiera w miejscowym teatrze gabinet figur woskowych, w którym co jakiś czas dodaje nową rzeźbę.

The Horror of Party Beach 3.0

Wyrzucone do morza beczki z radioaktywnymi odpadami, powodują mutację i powstanie olbrzymich morskich potworów. By przeżyć stwory potrzebują ludzkiej krwi, którą zaczynają zdobywać, atakując przebywających w pobliżu morza ludzi.

Zombies 3.0

Pisarz Tom Harris przybywa z przyjacielem i jego żoną na karaibską wysepkę, w poszukiwaniu leku mogącego powstrzymać raka. Zamiast tego natykają się na grupę tubylców i naukowca, który wykorzystując jad węża tworzy armię zombie.

Maska czerwonego moru 7.3

Jak co roku książę Prospero objeżdża swoje włości zabierając wieśniakom niemal wszystko co mają. Niespodziewanie w jednej z wiosek dwóch ludzi buntuje się przeciw temu. Książę nie znający litości, wyznawca szatana, rozkazuje ich zabić. Zmienia jednak swoją decyzję widząc młodziutką Francescę próbującą ich ocalić. Jednak los jaki ich czeka jest znacznie gorszy, bo obaj mają walczyć ku uciesze gości Prospero. Tymczasem zdeprawowany książę postanawia sprowadzić Francescę na drogę zła.

Jaskinia żywych trupów 4.0

Inspektor Frank Dorin zostaje wysłany do małej wioski, by wyjaśnić sześć tajemniczych zgonów młodych kobiet. Choć jest to nieprawdopodobne, to wszystkie ślady wskazują na wampira zwłaszcza, że ciała ofiar znikają.

The Creeping Terror 7.0

Gdzieś w okręgu Angel County ląduje statek kosmiczny pozaziemskiego pochodzenia. Zaraz po lądowaniu wydostaje się z niego podobny do gigantycznego ślimaka potwór. Gdy wojsko, policja i pewien znany naukowiec zajmują się badaniem statku, monstrum atakuje i pożera napotkanych miejscowych.

Słowa kluczowe