Horror 1965

Przedstawiamy listę 37 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1965 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gabinet Grozy doktora Zgrozy 6.8

Pięciu nieznanych sobie mężczyzn wsiada do jednego z przedziałów pociągu. Jednym z nich okazuje się doktor metafizyki Sandor Schreck, posiadający karty tarota, dzięki którym przewiduje przyszłość. Zainteresowani podróżni proszą go o pokazanie swoich przyszłych losów. Niestety wszystkie wróżby kończą się źle, a bohaterowie spotykają na swojej drodze wampiry, wilkołaki, kapłanów voodoo, inteligentne rośliny i ożywioną rękę.

La loba 6.3

Młoda kobieta z bogatej rodziny meksykańskiej jest pod wpływem jakiejś klątwy, która powoduje przekształcenie się jej w morderczego wilkołaka. Pewien naukowiec próbuje rozwikłać tajemnice tej transformacji.

Wstręt 7.3

Carol Ledoux, młoda Belgijka pracująca jako manicurzystka w jednym z londyńskich gabinetów kosmetycznych, dzieli mieszkanie ze swoją siostra Heleną i jej kochankiem Michaelem. Po ich wyjeździe Carol zaczyna tracić równowagę duchową, cierpieć na halucynacje. Zostaje zwolniona z pracy i zabarykadowuje się w mieszkaniu. Po obelżywym telefonie żony Michaela wyłącza aparat zrywając ostatecznie więź ze światem zewnętrznym.


Giulietta i duchy 7.3

Główna bohaterka odkrywa, że mąż ją zdradza. Jest to dla niej ogromnym szokiem, gdyż wierzyła w jego miłość do własnej osoby. Zaczyna mieć coraz dziwniejsze wizje. Nawiedzają ją postacie, które odzwierciedlają jej wewnętrzny niepokój i rozgoryczenie sytuacją, w której przyszło się jej znaleźć.

Kolekcjoner 7.3

Fryderyk Clegg wygrawszy na loterii pieniądze, inwestuje w kupno posiadłości. Ma teraz dużo czasu na realizację swojej pasji, jaką jest kolekcjonowanie motyli. Szalenie zakochany mężczyzna porywa wybrankę swego serca- Miranda Grey, z nadzieje, że kobieta poznawszy go, zakocha się. Tak się jednak nie dzieje, a młoda studentka próbuje uciec.

Frankenstein Meets the Spacemonster 6.5

Wysłany w kosmos android Frank, zostaje zestrzelony przez lecący na Ziemię marsjański statek. Gdy kosmici porywają ziemskie kobiety, by zabrać je na Marsa, uszkodzony Frank błąka się po okolicy, mordując napotkanych ludzi. W końcu jego twórcom udaje się go naprawić i wysłać do walki z kosmitami.

The Beach Girls and the Monster 1.0

Młoda dziewczyna zostaje zabita na jednaj z plaż Malibu. Policja podejrzewa szaleńca, ale odnalezione w pobliżu ślady wskazują na morskiego mutanta. Wkrótce potwór atakuje ponownie i tym razem zostaje zauważony. Pytanie tylko czy aby na pewno jest to mutant ?

Il boia scarlatto 4.0

W 1648 roku szlachcic nazwany Szkarłatnym Katem, za liczne morderstwa i torturowanie swoich ofiar, zostaje skazany i zabity w jednym z używanych przez siebie urządzeń. Po kilku wiekach do jego opuszczonego zamku, przybywa znany pisarz horrorów ze swoją ekipą, by zrobić tam fotografie do swojej najnowszej książki. Wkrótce okazuje się, że Szkarłatny Kat powrócił, ale czy na pewno jest to ten sam człowiek?

Orgy of the Dead 1.0

Po wypadku samochodowym dwoje ludzi budzi się w pobliżu starego cmentarza i widzi odbywające się tam właśnie rytuały. Zafascynowani podchodzą bliżej oglądając półnagie kobiety, tańczące przed władcą ciemności. W trakcie widowiska para zostaje złapana przez wilkołaka i mumię, by stać się główna atrakcją makabrycznej nocy.

El Charro de las Calaveras 5.0

Zamaskowany rewolwerowiec walczy z potworami.

Słowa kluczowe