Komedia 1946

Przedstawiamy listę 112 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1946 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Cluny Brown 7.0

Cluny Brown, hydraulik amator, zostaje wysłana przez swojego wuja do pracy jako służąca w angielskiej, wiejskiej posiadłości. Podczas pobytu zaprzyjaźnia się z Adamem Belinskim, uroczym czeskim uchodźcą. Cluny zaczyna się też interesować nudnym sklepikarzem, panem Wilsonem. Belinski wkrótce zakochuje się w Cluny i próbuje powstrzymać ją od poślubienia Wilsona.

Breakfast in Hollywood 10.0

Przepiękna opowieść o czterech różnych kobietach, 82-letniej staruszcze, kobiecie, którą zdradza mąż, tej, która pragnie uwagi oraz młodej dziewczynie, poszukującej narzeczonego. Wszystkie je łączy audycja radiowa "Breakfast in Hollywood" oraz jej prowadzący.

Bez zastrzeżeń

Kit Madden jedzie do Hollywood, gdzie ma zostać sfilmowana jej bestsellerowa książka. W pociągu kobieta spotyka żołnierzy Rusty'ego i Dinka. Mężczyźni krytykują książkę, nie wiedząc, że to ona jest jej autorką. Kit i Rusty bardzo przypadają sobie do gustu, ale kobieta nie wie jak poradzić sobie z jego pogardą do jej dzieła...


Lighthouse Keeping

Donald jest strażnikiem latarni morskiej. Znudzony monotonnym zajęciem, wymyśla sobie zabawę polegającą na oświetlaniu gniazda śpiącego pelikana. Zirytowany ptak przychodzi do latarni i stara się zgasić światło lampy, które z kolei Donald ponownie zapala. W ten sposób przekomarzają się aż do świtu.

Springtime for Thomas

Nadchodzi wiosna - ptaki śpiewają, słońce świeci, a Tom zakochuje się bez pamięci w kotce z sąsiedztwa. Mysz Jerry początkowo cieszy się z wolności, lecz szybko zaczyna tęsknić za przyjacielskimi potyczkami z kocurem. Postanawia przypomnieć Tomowi, co tak na prawdę jest w życiu ważne.

Trap Happy

Właścicielka Toma postanawia wezwać fachowców od tępienia gryzoni. W mieszkaniu zjawia się elegancki kocur, wyposażony w różnorodne sprzęty, których celem jest wyeliminowanie myszy Jerry'ego. Jednak mysi spryt oraz zazdrość Toma mogą okazać się dla niego przeszkodą nie do pokonania...

Droga do Utopii

Duke i Chester (Bing Crosby, Bob Hope) znajdują się w pokrytej śniegiem Alasce, przebrani za zabójców mają w rękach skradzioną mapę skarbu. Prawdziwy właścicielka mapy, Skagway Sal (Dorothy Lamour), próbuje odzyskać swoją własność. Miejscowy gangster Ace Larson (Douglass Dumbrille) oraz zabójcy Sperry i McGurk, także postanawiają zdobyć skarb.

Easy to Wed

Aby zapobiec wniesienie pozwu o zniesławienie przeciwko gazecie, reporter próbuje udowodnić, że treść artykułu którą napisał jest prawdą.

Le destin s'amuse

Młoda dziewczyna, którą chcą zmusić do zamążpójścia, ucieka podczas przygotowania ślubnej ceremonii. Próbując złapać jakiś transport autostopem, zabiera ją samochód przewożący gangsterów. Między dziewczyną, a szefem gangu rodzi się uczucie.

Milczenie jest złotem

Paryż w 1906 roku. Émile Clément prowadzący małe studio filmowe, zostaje tymczasowym opiekunem młodziutkiej dziewczyny Madeleine, która po raz pierwszy w życiu poznaje Paryż. Zauroczony jej wdziękiem, zaczyna walczyć o jej względy, ale ma rywala w postaci swego przyjaciela.

Słowa kluczowe