Komedia 1946

Przedstawiamy listę 155 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1946 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Trap Happy

Właścicielka Toma postanawia wezwać fachowców od tępienia gryzoni. W mieszkaniu zjawia się elegancki kocur, wyposażony w różnorodne sprzęty, których celem jest wyeliminowanie myszy Jerry'ego. Jednak mysi spryt oraz zazdrość Toma mogą okazać się dla niego przeszkodą nie do pokonania...

Springtime for Thomas

Nadchodzi wiosna - ptaki śpiewają, słońce świeci, a Tom zakochuje się bez pamięci w kotce z sąsiedztwa. Mysz Jerry początkowo cieszy się z wolności, lecz szybko zaczyna tęsknić za przyjacielskimi potyczkami z kocurem. Postanawia przypomnieć Tomowi, co tak na prawdę jest w życiu ważne.

Breakfast in Hollywood

Przepiękna opowieść o czterech różnych kobietach, 82-letniej staruszcze, kobiecie, którą zdradza mąż, tej, która pragnie uwagi oraz młodej dziewczynie, poszukującej narzeczonego. Wszystkie je łączy audycja radiowa "Breakfast in Hollywood" oraz jej prowadzący.


Cluny Brown

Cluny Brown, hydraulik amator, zostaje wysłana przez swojego wuja do pracy jako służąca w angielskiej, wiejskiej posiadłości. Podczas pobytu zaprzyjaźnia się z Adamem Belinskim, uroczym czeskim uchodźcą. Cluny zaczyna się też interesować nudnym sklepikarzem, panem Wilsonem. Belinski wkrótce zakochuje się w Cluny i próbuje powstrzymać ją od poślubienia Wilsona.

Lighthouse Keeping

Donald jest strażnikiem latarni morskiej. Znudzony monotonnym zajęciem, wymyśla sobie zabawę polegającą na oświetlaniu gniazda śpiącego pelikana. Zirytowany ptak przychodzi do latarni i stara się zgasić światło lampy, które z kolei Donald ponownie zapala. W ten sposób przekomarzają się aż do świtu.

Bez zastrzeżeń

Kit Madden jedzie do Hollywood, gdzie ma zostać sfilmowana jej bestsellerowa książka. W pociągu kobieta spotyka żołnierzy Rusty'ego i Dinka. Mężczyźni krytykują książkę, nie wiedząc, że to ona jest jej autorką. Kit i Rusty bardzo przypadają sobie do gustu, ale kobieta nie wie jak poradzić sobie z jego pogardą do jej dzieła...

Kuszenie Barbizona

W gospodzie u Barbizona spotkamy anioła w przebraniu młodej kobiety, Evy Parker (Simone Renant), i diabła w przebraniu młodego mężczyzny, pana Atkinsona (François Périer). Oboje zeszli na ziemię, aby wykonać sprzeczną misję. Diabeł próbuje poróżnić młodą parę, podczas gdy anioł stara się ich chronić.

Trente et quarante

Muzyczne wariacje na temat miłości, pieniędzy i hazardu. Akcja rozgrywa się podczas Drugiego Cesarstwa. Kapitan Bitterlin (André Alerme) zazdrośnie czuwa nad swoją ukochaną córką Madeleine (Martine Carol), ale nie może powstrzymać natury przed domaganiem się swoich praw. Madeleine wkrótce poznaje zalotnika Mario (Georges Guétary), przystojnego młodego autora piosenek. Bitterlin, który pragnie, aby jego córka „wymknęła się spod uścisku” młodego mężczyzny, zabiera ją do Monte Carlo. Tam kapitan robi to, co przysięgał, że nigdy tego nie zrobi, gry w kasynie. A za chwilę może pojawić się Mario...

Leçon de conduite

Bogata, młoda, ładna i kapryśna Micheline (Odette Joyeux) zostaje porwana przez Jacquesa (Gilbert Gil), brata jej przyjaciółki, zdeterminowanego, by dać jej nauczkę i nauczyć dobrych manier. Przetrzymywana w chatce na skraju lasu, musi wykonać niezliczone prace domowe. Jednak prawdziwi gangsterzy w poszukiwaniu okupu porywają ją. Jacques i jego przyjaciele są zmuszeni rozwikłać sprawę. Młodzieniec poślubia Micheline, która już nie jest tak rozbrykana.

Sylwia i upiór

Młoda Sylvie (Odette Joyeux), mieszkająca w zamku swojego ojca, zrujnowanego barona, jest zafascynowana portretem młodego myśliwego, który został zabity z miłości do swojej babci w wieku 20 lat. Jej uczucia ożywią ducha nieszczęśnika. Na swoje 16. urodziny jej ojciec zatrudnia młodego mężczyznę, który ma odgrywać rolę ducha. Reszta to seria nieporozumień, bo wtedy nie ma jednego ducha, ale jest ich czterech: aktor wynajęty przez ojca, Ramure, zbiegły więzień, Frédéric, syn nabywcy obrazu i prawdziwy duch.

Słowa kluczowe