Kryminał 1913

Przedstawiamy listę 18 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kryminał z 1913 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Fantomas 5.0

Fantomas (René Navarre) dokonuje rozboju w Royal Palace Hotel w Paryżu, gdzie pozbawia damy biżuterii. Potem porywa Lorda Belthama. Sławę jego zwiększa aktor Valgrand (André Volbert) przedstawiając jego działania kryminalne na scenie teatru. W końcu inspektor Juve (Edmund Breon), z niewielką pomocą dziennikarza Fandora (Georges Melchior) dokonuje aresztowania Fantomasa. Wkrótce Fantomas zostaje skazany na śmierć na gilotynie.

Juve contre Fantômas 5.0

Młody dziennikarz Jérôme Fandor (Georges Melchior) pomaga inspektorowi Juve (Edmund Breon) złapać Fantomasa (René Navarre), człowieka o wielu twarzach. Fantomas ma nową wspólniczkę - Joséphine la Pierreuse (Yvette Andréyor). Inspektor i dziennikarz śledzą Fantomasa w magazynach Bercy, w eleganckiej restauracji "Le Crocodile" oraz w willi Lady Beltham.

L'enfant de Paris

Po śmierci rodziców, dziewczynka błąka się sama po ulicach Paryża. Ludzie zabierają ją do domu dziecka. Wkrótce z niego ucieka i znów jest sama na ulicy. Zostaje porwana przez złodzieja, który chce wykorzystać ją dla okupu.


Słowa kluczowe