Kryminał 1941

Przedstawiamy listę 17 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Kryminał z 1941 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Sokół maltański 7.7

Sam Spade (Humphrey Bogart) jest prywatnym detektywem, który razem ze swoim partnerem Milesem Archer'em prowadzi sprawę odnalezienia młodszej siostry pani O'Shaughnessy. Niebawem okazuje się, że zaginięcie dziewczyny jest tylko przykrywką dla prawdziwego zlecenia. Rzecz dotyczy rzeźby przedstawiającej sokoła, powstałej w 1539 roku i będącej wyrazem hołdu złożonego przez Templariuszy królowi Hiszpanii. Nagle w niewyjaśnionych okolicznościach ginie Archer. Spade postanawia sam rozwikłać tajemnicę tajemniczych morderstw romansując przy okazji z żoną nieżyjącego już wspólnika.

High Sierra 7.5

Roy Earle (Humphrey Bogart) zostaje ułaskawiony i wychodzi z więzienia. Musi odwdzięczyć się swemu wybawcy za odzyskaną wolność. Udaje się do Kalifornii na spotkanie z przestępcą, który zaaranżował jego zwolnienie. W górskim obozowisku zostaje przedstawiony całemu gangowi. Poznaje szczegóły napadu, którego jest zobowiązany dokonać w ramach rewanżu. [opis dystrybutora]

Le dernier des six

Sześciu przyjaciół zawarło pakt. Mają się spotkać po pięciu latach i podzielić się fortuną, którą zyskali w tym czasie. Moment jest bardzo bliski. Ale jeden z sześciu w tajemniczy sposób zostaje zamordowany. Ciało drugiego, gdzieś znika. Trzeci został zabity podczas wieczoru w sali koncertowej... . Niezdara nadinspektor Wenceslas Woroboyioetschik, zwany Wens (Pierre Fresnay) jest odpowiedzialny za dochodzenia, ale wspomaga go dziewczyna, która rozwiąże zagadkę.


Święty na wakacjach 6.0

Cień zbrodni 7.5

Słowa kluczowe