Romans 1937

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 112 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Romans z 1937 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tytułowy bohater to paryski gangster, który napada na bank w Tulonie. Pepe ścigany przez policję ukrywa się w algierskiej dzielnicy slamsów. Minęły dwa lata, Moko poznaje Gaby Gould, uroczą tancerkę z paryskiego kabaretu. Postanawia zaprzestać dalszego ukrywania się i porzuca bezpieczną kryjówkę. Szybko wykorzystuje to inspektor policji Slimanea...

Znachor

7,3
Profesor Wilczur, po tym jak żona zostawiła go żona dla leśniczego, w dodatku zabrała ze sobą córkę, szuka pocieszenia w alkoholu. W barze zostaje pobity i okradziony. W wyniku obrażeń traci pamięć. Tuła się całymi latami, aż trafia do młynarza, u którego zostaje. Z czasem zdobywa sławę jako słynny znachor. Jego niewierna żona traci w wypadku partnera, a jakiś czas później sama umiera. Córka Marysia gra na pianinie w prowincjonalnym kinie. Ma ona już swego wybrańca, ale nie może uzyskać zgody na ślub od jego bogatych rodziców. Podczas przejażdżki motocyklem Leszek z Marysią, wypadają z drogi. Rannych opatruje Wilczur, który – aby zoperować córkę – kradnie narzędzia chirurgiczne.
Mężczyzna pracujący w paryskiej kanalizacji ratuje piękną dziewczynę która zaczyna mieszkać razem z nim.


Por. Andrzej Zadora darzy, z wzajemnością, wielkim uczuciem Kasię. Podczas jego nieobecności w oberży zjawia się, nie ujawniając swojej tożsamości, książę Józef Poniatowski, który zauroczony dziewczyną, próbuje zdobyć jej względy. Ona bez skrupułów odrzuca jego zaloty. W jakiś czas później w gospodzie dochodzi do szamotaniny i Kasia zostaje lekko poturbowana. Do porucznika docierają przesadzone informacje o jej tragicznym stanie, więc samowolnie opuszcza oddział. Czyn ten zostaje odebrany jako dezercja i sąd skazuje go na karę śmierci. Od śmierci może go uratować tylko ktoś wpływowy...
J. B. Ball (Edward Arnold) dowiaduje się, że jego żona kupiła drogie futro bez jego wiedzy. Doprowadza to do olbrzymiej kłótni w trakcie, której wyrzuca futro z dachu swego domu.
Hela Urbankówna wyjeżdża do z małej miejscowości do Łodzi w poszukiwaniu pracy. Zaczyna jako opiekunka dzieci. W międzyczasie poznaje Karola Borowicza – mężczyznę o niejasnych interesach. Ich znajomość zaczyna być coraz bardziej zażyła. Jak się okaże, on nie działa z pobudek emocjonalnych, lecz dla pieniędzy – zamierza czerpać zyski z nierządu i do tego potrzebna jest mu Hela. Dziewczyna ucieka. Znajduję inną pracę, poznaje dziennikarza Stanisława Burskiego, który będzie tym właściwym. Biorą ślub, rodzi im się dziecko i wówczas sielankę przerywa Borowicz, chcąc szantażować młodą matkę.
Bogata rozwódka zakochuje się w uroczym paryżaninie, ale jej szalenie zazdrosny były mąż zrobi wszystko, by ją odzyskać.
Kiedy goniec hotelowy powala boksera Chucka McGrawa na deski, promotor Nick Donati zdaje sobie sprawę, że jest potencjalnym mistrzem.
Ekranizacja najwybitniejszej opery Stanisława Moniuszki. Halka, biedna dziewczyna z górskiej miejscowości, nawiązuje romans z właścicielem jej wioski, paniczem Januszem. Ten jednak nie zamierza spełnić złożonych obietnic; wyjeżdża do Krakowa i tam zaręcza się z Zofią. W chwili, gdy nadchodzi czas zaślubin, dziewczyna jest na skraju szaleństwa – straciła narzeczonego, zmarło jej dziecko. Halka w akcie rozpaczy postanawia spalić kościół, w którym odbywa się ślub.
Hipolit Pączek – pasjonat muzyki klasycznej – jest właścicielem kamienicy, do której wprowadził się Henryk Pączek, spiker radiowy i entuzjasta nowych trendów w muzyce. Zbieżność nazwisk powoduje wiele niespodziewanych sytuacji; listy zostają omylnie dostarczone, komornik trafia do złej osoby. Pewnego dnia przyjeżdża bratanica Hipolita – Lodzia Pączkówna – która przez pomyłkę trafia do mieszkania Henryka. Młodzi się spotykają i o tego momentu życie całej trójki z kamienicy nabierze tempa, a sprawy jeszcze bardziej się skomplikują. W filmie można usłyszeć do dziś popularne piosenki: „Seksapil to nasza broń kobieca” i „Umówiłem się z nią na dziewiątą”.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…