Sportowy 1973

Przedstawiamy listę 9 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sportowy z 1973 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ani słowa o futbolu 8.0

Bohaterami tego filmu jest rodzeństwo - uczennica VI klasy Nadia i 13-letni Sławik - świetnie zapowiadający się piłkarz. Nadia pełni odpowiedzialną funkcję zastępowej drugoklasistów i podchodzi do swojej roli bardzo poważnie. Za cel swej pracy postawiła sobie zwalczenie w swoich wychowankach, a także w sobie samej podstawowych wad: skłonności do kłamstwa i lekkomyślności. I tak wyłonił się trudny do rozwiązania problem. Sławik - kapitan drużyny piłkarskiej odnosił coraz większe sukcesy sportowe. Właściwie dzięki niemu drużyna wygrała ważny mecz wyjazdowy. Było tylko jedno ale... to był mecz dwunastolatków, a Sławik skończył już przecież lat 13.

Uderzaj powoli w bęben

Robert De Niro, Michael Moriarty w filmie o przyjaźni dwóch graczy baseballowych. Przyjaciele wpadają w poważne kłopoty. Wplątują się w niebezpieczną aferę kryminalną. Grozi im śmierć. Wobec takiego zagrożenia przyjaźń i poczucie solidarności nabiera dodatkowego znaczenia.


Słowa kluczowe