Dokumentalny 1973

Przedstawiamy listę 73 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 1973 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Prawdziwy Bruce Lee 6.7

„Prawdziwy Bruce Lee” opowiada historię życia wielkiego mistrza, od czasów jego narodzin, do dnia przedwczesnej, tajemniczej śmierci. Obraz wzbogacony jest unikatowym materiałem archiwalnym z filmów, w których Bruce Lee zagrał jeszcze jako młody chłopiec (Kind Cheung, The Bad Boy, Carnival i Orphan Sam). Ponadto daje widzowi okazję do zobaczenia scen z udziałem debiutującej gwiazdy wschodniego kina akcji – Dragona Lee.

Jimi Hendrix

Dokument muzyczny o życiu i twórczości jednago z największych światowych gitarzystów i wykonawców rockowych na świecie! Usłyszymy o nim z ust ludzi, którzy mieli z nim bardzo bliski kontakt, m.in Ericem Claptonem, Mickiem Jaggerem czy Little Richardem. [opis dystrybutora]

Swastyka

Przy radosnym finale IX Symfonii Beethovena rozentuzjazmowany tłum wyciąga rękę w hitlerowskim pozdrowieniu. Hitler z miną dziecka bawi się z psem. Dziennikarz ze Stanów Zjednoczonych zapewnia o swoim podziwie dla nazistowskich metod zarządzania krajem. W Rzeszy powstają nowe autostrady i magistrale kolejowe. Fräulein Braun wygłupia się na łyżwach. Jej życiowy partner popija kawę w towarzystwie zrelaksowanego Ribbentropa, Speera i Goeringa. Zebrany wokół choinki tłum śpiewa Cichą noc. Nad drzewkiem zawieszony został potężny faszystowski symbol. Ot, życie codzienne ze swastyką w tle. Swastyka nie jest kolejnym filmem dokumentującym narodziny i potworności nazizmu. Philippe Mora zaprasza nas na wycieczkę po nazistowskich Niemczech z perspektywy prywatnych filmów dokumentujących życie przywódcy i politycznych liderów kraju.


Słowa kluczowe