Dokumentalny 1973

Przedstawiamy listę 73 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 1973 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Prawdziwy Bruce Lee 6.7

Film zawiera materiały mało znane i trudno dostępne. Między innymi fragmenty filmów, w których mistrz sztuk walki, Bruce Lee grał jeszcze jako mały chłopiec. Dla prawdziwych miłośników sztuk walki to naprawdę nie lada gratka. Oprócz fragmentów znanych filmów z Brucem Lee ,zamieszczono też fragmenty filmów z Brucem Li i Dragonem Lee.

Jimi Hendrix

Dokument muzyczny o życiu i twórczości jednago z największych światowych gitarzystów i wykonawców rockowych na świecie! Usłyszymy o nim z ust ludzi, którzy mieli z nim bardzo bliski kontakt, m.in Ericem Claptonem, Mickiem Jaggerem czy Little Richardem. [opis dystrybutora]

Swastyka

Przy radosnym finale IX Symfonii Beethovena rozentuzjazmowany tłum wyciąga rękę w hitlerowskim pozdrowieniu. Hitler z miną dziecka bawi się z psem. Dziennikarz ze Stanów Zjednoczonych zapewnia o swoim podziwie dla nazistowskich metod zarządzania krajem. W Rzeszy powstają nowe autostrady i magistrale kolejowe. Fräulein Braun wygłupia się na łyżwach. Jej życiowy partner popija kawę w towarzystwie zrelaksowanego Ribbentropa, Speera i Goeringa. Zebrany wokół choinki tłum śpiewa Cichą noc. Nad drzewkiem zawieszony został potężny faszystowski symbol. Ot, życie codzienne ze swastyką w tle. Swastyka nie jest kolejnym filmem dokumentującym narodziny i potworności nazizmu. Philippe Mora zaprasza nas na wycieczkę po nazistowskich Niemczech z perspektywy prywatnych filmów dokumentujących życie przywódcy i politycznych liderów kraju.


Słowa kluczowe