Thriller 1957

Przedstawiamy listę 18 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Thriller z 1957 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Świadek oskarżenia 8.2

Słynny adwokat sir Wilfrid Robarts, który właśnie wyszedł ze szpitala po ciężkiej chorobie, ma zakaz przemęczania się. Postanawia jednak wziąć sprawę Leonarda Vole, który jest oskarżony o zabójstwo starszej kobiety, z którą się przyjaźnił. Sprawa wydaje się łatwa, ponieważ jego żona, Christine, dostarcza mu niezbitego alibi. Wszystko się zmienia, kiedy w trakcie rozprawy, żona zmienia zeznania i oskarża Leonarda o zabójstwo.

Noc demona 6.8

Znany, amerykański psychiatra doktor John Holden przylatuje do Anglii na zjazd parapsychologów, by wraz z profesorem Henrym Harringtonem ośmieszyć sektę "prawdziwie wierzących" i jej przywódcę Juliana Karswella. Na miejscu okazuje się jednak, że profesor zmarł niedawno w dość niezwykłych okolicznościach. Niezrażony tym Holden kontynuuje przygotowania do pokazu czym naraża się Karswellowi, który dysponuje magicznymi zdolnościami i mocą rzucania klątw.

Tron we krwi 8.0

Słynna adaptacja "Makbeta" w reżyserii Kurosawy. Tragedia Szekspira została przeniesiona do Japonii, z drobnymi tylko zmianami: u Szekspira Kawdor zostaje ścięty, tutaj popełnia seppuku, nie ma wątku najazdu z Norwegii. Główny bohater to Washizu, samuraj wierny kodeksowi bushido, który pod wpływem żony popełnia zbrodnie i dalej w nie brnie, zdając sobie sprawę z nieuchronności klęski. W końcu załamuje się, co jest całkowitym zaprzeczeniem głównej zasady bishido, pogardy śmierci.


Człowiek, który się nieprawdopodobnie zmniejsza 6.9

Pewnego dnia podczas rejsu łódką, Scott Carey (Grant Williams) napotyka na dziwną, unoszącą się nad wodą chmurę. Poza tym, że na ciele i ubraniu mężczyzny zostaje jakiś pył, wydaje się, że spotkanie z tajemniczym obłokiem w żaden sposób mu nie zaszkodziło. Jednak po jakimś czasie Scott ze zgrozą zauważa, że zaczyna się kurczyć...

Piasek, miłość i sól

Film opowiada o miłości pomiędzy rybakiem i wiejską dziewczyną.

Słowa kluczowe