Sci-Fi 1957

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 45 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Sci-Fi z 1957 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Naukowcom w drodze na odosobnioną wyspę, gdzie mieli przeprowadzić testy broni nuklearnej udaje się przeżyć katastrofę swojego samolotu. Zostają uwięzieni na bezludnej wyspie. Odkrywają, że wyspa ma już swoich mieszkańców.
Agent obcych, z odległej planety Davana, zostaje wysłany na Ziemię wysokiej klasy transporterem. Na miejscu terroryzuje Południową Kalifornię w celu zdobycia krwi dla swojej umierającej rasy, wyniszczonej wojną nuklearną.
Porucznik Glenn Manning zostaje napromieniowany podczas testu bomby plutonowej. Pomimo poparzenia całego ciała udaje mu się przeżyć. Kilka godzin później wszystkie rany cudownie się goją, ale jego ciało zaczyna rosnąć i Glenn wkrótce staje się gigantem.


Baron Victor Frankenstein wraz ze swoim nauczycielem Paulem Kremperem rozpoczynają eksperymenty z ożywianiem martwych tkanek. Kolejne sukcesy prowadzą w końcu do ostatecznej fazy i ożywienia ludzkiego ciała. Jednak stworzony przez nich potwór okazuje się jedynie pokraczną, prymitywną istotą próbująca zabić swoich stwórców. Zabiwszy go Paul postanawia przerwać dalsze eksperymenty, ale Wiktor kontynuuje prace tworząc nowe monstrum.
Dr John Rollason od kilku tygodni przebywa z żoną i przyjacielem w Himalajach badając tamtejszą florę. Pod koniec badań, do klasztoru w którym się zatrzymali, przybywa Tom Friend i dowodzona przez niego ekspedycja. Nasz bohater nie zważając na ostrzeżenia dołącza do nich i wyrusza w wyższe partie gór w poszukiwaniu legendarnego człowieka śniegu.
Troje bandytów porywa dla okupu kobietę. W trakcie ucieczki kierowca zjeżdża z drogi i niszczy samochód. Nie mogąc dalej jechać porywacze postanawiają ukryć się w domku mieszkającego nieopodal geologa. W niedługim czasie do domku trafia również kobieta z innej planety, której dotyk jest zabójczy dla ziemskich organizmów.
Susan Winter wyrusza z trzema mężczyznami w niezbadane rejony Meksyku, by odszukać zaginionego tam przed trzema laty narzeczonego. W trakcie lotu Martin odkrywa, że wzgórza zawierają spore ilości uranu. Chcąc to zbadać i poszukać śladów zaginionego Brucea, członkowie wyprawy lądują w jednej z dolin. Badając okolicę okazuje się, że wszystko jest napromieniowane, żyjące tam zwierzęta są gigantyczne, a Bruce zmienił się w zdeformowanego giganta.
Głęboko w niezbadanej dżungli dr Roland Gerard, próbuje stworzyć niezniszczalną istotę łącząc naukę z magią voodoo. Gdy nie udaje mu się podporządkować sobie dziewczyny z miejscowego plemienia, postanawia wykorzystać do swoich eksperymentów Marilyn Blanchard, która przybywa w te rejony w poszukiwaniu złota.
Mózg-przestępca z planety Aruos przybywa na Ziemię przejmując ciało sławnego naukowca-radiologa. Jego celem jest zniszczyć świat. W ślad za nim podąża Val, mózg-policjant. Pomagają mu w ujęciu przestępcy narzeczona naukowca oraz jej ojciec.
Charles Conway to szalony naukowiec eksperymentujący na ludziach, wynalezioną przez siebie metodę na stanie się nieśmiertelnym. Niestety dotychczasowe eksperymenty okazują się porażką, a ich efekty są groteskowe. By kontynuować prace Conway potrzebuje nowych królików doświadczalnych, którymi zostają Mark Houston i Grace Thomas.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…