Western 1925

Przedstawiamy listę 80 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Western z 1925 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Tumbleweeds

Rząd udziela kredytu dla osadników którzy chcą uczciwie pracować. Kiedy kowboj Don Carver pomaga im zrobić spęd bydła, spotyka Molly Lassiter. Postanawia założyć dla niej ranczo.


Riders of the Purple Sage

Lew Walters i trzech wynajętych przez niego ludzi porywa i zabija Milliy i jej córkę. Jej mąż Jim Carson postanawia się zemścić. Pod nazwiskiem Jim Lassiter zabija trzech najemników. Wkrótce do jego batalii przyłącza się hodowczyni bydła Jane Witherspoon...

Zander the Great

Mamie Smith (Marion Davies), osierocona dziewczyna, która była wykorzystywana seksualnie w sierocińcu, spotyka na swej drodze panią Caldwell, życzliwą kobietę z młodym synem Aleksandrem. Mamie zaprzyjaźnia się z chłopakiem i zostaje zatrudniona do opieki nad dzieckiem. Kiedy pani Caldwell umiera, władze zarządzają, że chłopiec musi zostać umieszczony w takim samym sierocińcu co Mamie. Dziewczyna jest przerażona.

Słowa kluczowe