Western 1955

Przedstawiamy listę 35 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Western z 1955 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Gunsmoke 7.5

Matt Dillon, jest szeryfem w miasteczku Dodge City na dzikim zachodzie, gdzie ludzie nie mają szacunku dla prawa. Szeryf zajmuje się codziennymi problemami mieszkańców m.in.: przypadkami kradzieży bydła, strzelaninami i defraudacją ziemi...

Mściciel z Laramie 6.8

Pod kierunkiem Manna Stewart zerwał z wizerunkiem uwielbianego przez wszystkich zwyczajnego bohatera i wcielił się w rolę bezwzględnego mściciela, który szuka zemsty na mordercy swego brata. W kręgu podejrzanych o dokonanie zbrodni są: arogancki hodowca bydła (Donald Crisp), jego sadystyczny syn (Alex Nicol) i zarządca ranczo (Arthur Kennedy w swej najlepszej roli).

Czarny dzień w Black Rock 7.3

Koniec II Wojny Światowej. Do małego miasteczka na Dzikim Zachodzie przybywa tajemniczy nieznajomy, który poszukuje rodziny zmarłego żołnierza, odznaczonego za zasługi podczas walk. Jednak mieszkańcy nieprzychylnie odnoszą się tak do szukającego, jak i szukanego. Jakie tajemnice kryje Black Rock? [opis dystrybutora]


Last of the Desperados

Po tym jak Lincoln szeryf Pat Garrett zabija Billy'ego Kida, gang Billy'ego postanawia wyrównać rachunki. Po tym jak dwóch niewinnych ludzi zostaje zabitych, Garrett rezygnuje i opuszcza miasto, uważając, że w ten sposób ocali życie wielu osób. Osiedla się w Tascosa, w Nowym Meksyku, gdzie poznaje Saritę McGuire, która zatrudnia go jako barmana w swoim saloonie. Zakochuje się Garrecie i wyznaje mu, że kiedyś była żoną Billy'ego Kida.

Indiański wojownik 6.7

Traper z Kentucky 6.0

Słowa kluczowe