Filmy dyktatura

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje dyktatura. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Seksmisja

8,3
Maks (Jerzy Stuhr) i Albert (Olgierd Łukaszewicz) podejmują się historycznej próby hibernizacji człowieka. Mają być uśpieni na trzy lata, lecz gdy zostają wybudzeni, na świecie nie ma mężczyzn. Obaj są przerażeni, wszędzie są kobiety mówiące, że samiec to wróg. Kobiety nie chcą dopuścić do tego, by na nowo świat dzieliły z mężczyznami. Niedługo Maks i Albert mają być poddani operacji zmiany płci. Postanawiają uciec, choć na zewnątrz powietrze jest skażone…

Czarnobyl

8,4
9,2
28 kwietnia 1986 rok. W elektrowni atomowej w Czarnobylu ma miejsce awaria w wyniku której dochodzi do eksplozji.
Film przedstawia ostatnie dni sowieckiego dyktatora i chaos reżimu po jego śmierci.


The Expendables to film opowiadający o grupie najemników zatrudnionych do infiltracji południowoamerykańskiego kraju w celu detronizacji bezwzględnego dyktatora. Już na początku misji przekonują się oni, że nie wszystko w misji jest tym czym miało być: znajdują się w niebezpiecznej sieci zdrady i manipulacji.
Sean Flynn ma 27 lat i jest synem Kevina Flynna (Jeff Bridges). Poszukując przyczyny nagłego zniknięcia swojego ojca, zostaje wciągnięty do cyfrowego świata, w którym jego ojciec żył przez ostatnie 25 lat. Wraz z lojalną powierniczką Kevina, Quorą (Olivia Wilde (II)), ojciec i syn wyruszają na wyprawę przez wizualnie olśniewający, cybernetyczny wszechświat, który stał się jeszcze bardziej zaawansowany i nadzwyczaj niebezpieczny.

Dyktator

6,2
Nawiązanie do głośnego filmu Dyktator Charliego Chaplina, tym razem w wykonaniu Sachy Barona Cohena (Borat). Jak mówi Cohen, jest to "niezwykła historia dyktatora, który heroicznie ryzykował własne życie po to, by demokracja nigdy nie zawitała do kraju, który z taką miłością terroryzował". U boku Cohena wystąpi Ben Kingsley oraz Anna Faris.
Mała Ofelia przybywa do domu nowego męża jej matki, kapitana Vidala. Dziewczynce trudno znieść surowość ojczyma. Przez przypadek Ofelia odkrywa w ogrodzie tajemniczy labirynt. Tam spotka Fauna, baśniowego stwora, który rozpozna w niej księżniczkę magicznej krainy, której grozi zagłada. Przed dziewczynką stoją jednak 3 mordercze zadania, które sprawdzą jej nieśmiertelność. Z czasem okrucieństwo zapanuje nad całym rzeczywistym światem.
Zdradzony przez Vesper, kobietę którą kochał, 007 (Daniel Craig) walczy z pragnieniem osobistego potraktowania swojego najnowszego zadania. Bond, zdeterminowany by odkryć prawdę, razem z M (Judi Dench) przesłuchuje niejakiego Pana White'a (Jesper Christensen), który ujawnia, że organizacja która zaszantażowała Vesper jest znacznie bardziej złożona i niebezpieczna niż się wydawało.
Niebezpieczny, gotowy na wszystko, przebiegły handlarz broni w swojej profesji osiągnął wyżyny. Pasmo jego „sukcesów” przerywa jednak spotkanie z wrogiem, którego nigdy nie oczekiwał – z własnym sumieniem. Nie jest jednak łatwo pożegnać się z życiem pełnym pięknych kobiet, luksusu i adrenaliny, zwłaszcza kiedy nikt nie chce żebyś odchodził, nawet twoi wrogowie.

Rzym

8,0
Opowieść o życiu zarówno wybitnych jak i zwyczajnych rzymian rozgrywająca się w ostatnich dniach istnienia Rzymskiej Republiki.

Słowa kluczowe