Western 1960

Przedstawiamy listę 21 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Western z 1960 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Siedmiu wspaniałych 7.7

Pogranicze Meksyku i Stanów Zjednoczonych. Ubodzy mieszkańcy wioski są terroryzowani przez bandę pod wodzą niejakiego Calvery (Eli Wallach). Zdesperowani proszą o pomoc rewolwerowca, Chrisa (Yul Brynner). On przekonuje ich, by wynajęli ludzi, którzy rozprawią się z bandytami. Wraz ze swoimi towarzyszami uczy chłopów posługiwania się bronią, a następnie opracowuje plan zasadzki... Film zainspirowany głośnym obrazem Akiry Kurosawy Siedmiu Samurajów.

Alamo 7.1

John Wayne jest producentem, reżyserem i gwiazdą filmu odtwarzającego jeden z najbardziej znanych i krwawych epizodów w historii Stanów Zjednoczonych. Jest rok 1832. Załoga Fortu Alamo w Teksasie - 185 dzielnych mężczyzn - toczy walkę z liczącymi około 7000 osób oddziałami armii meksykańskiej. Pomimo klęski obrońców Fortu, Alamo stało się symbolem męstwa i poświęcenia. Fim realizowano w Teksasie zaledwie kilka kilometrów od faktycznego miejsca bitwy. Obok Johna Wayne'a występują Richard Widmark, Laurence Harvey i Chill Willis. Obraz był nominowany w 1960 roku do Oscara w siedmiu kategoriach w tym za Najlepszy Film.

Nie do przebaczenia 5.5

Teksas, 1850 rok. Biali osadnicy walczą o przetrwanie na terenach odebranych Indianom z plemienia Kiowa. Córka Matyldy Zachary, Rachel, jest Indianką adoptowaną w dzieciństwie. Matylda starannie to ukrywa. Kiedy prawda wychodzi na jaw, Indianie chcą siłą odebrać dziewczynę. Odprawieni z kwitkiem, napadają na ranczo Rawlinsów. Niebawem okazuje się, że Kelsey, który rozpowszechniał informacje o pochodzeniu Rachel, wrócił do miasteczka, by dokonać zemsty na rodzinie Zacharych.


Złoto Alaski 8.0

Piękna złośnica

Piękna złośnica ukazuje dzieje wędrownej trupy teatralnej Healy Dramatic Company podróżującej po Zachodzie w latach 80. XIX wieku. Jej członkowie dzielą czas między wywoływaniem emocji na scenie i utarczkami z wrogo nastawionymi widzami, zniecierpliwionymi dłużnikami i podejrzliwymi szeryfami. W poszukiwaniu sposobu na zaspokojenie oczekiwań publiczności, prowadzący wspólnie zespół Angela Rossini (Sophia Loren) i Tom Healy (Sophia Loren) przydają pikanterii swym komicznym niepowodzeniom.

Porwana przez Komanczów

Jefferson Cody jest typowym samotnym jeźdźcem znikąd. Postanawia uratować z rąk Komanczów porwaną żonę farmera. Wraz z trzema łowcami nagród rusza na pomoc kobiecie. Jednak opór Indian jest dużo silniejszy niż się tego spodziewał i zostaje sam na polu bitwy.

13 Fighting Men

Fabuła rozgrywa się w bezpośrednim następstwie kapitulacji generała Roberta E. Lee otoczonego przez generała Ulyssesa S. Granta. Gdy Jankesi z Forrestem na czele są gotowi wracać do domu, major Boyd i jego podwładni są przeciwni temu pomysłowi...

Słowa kluczowe