Western 1960

Przedstawiamy listę 21 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Western z 1960 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Siedmiu wspaniałych 7.6

Pogranicze Meksyku i Stanów Zjednoczonych. Ubodzy mieszkańcy wioski są terroryzowani przez bandę pod wodzą niejakiego Calvery (Eli Wallach). Zdesperowani proszą o pomoc rewolwerowca, Chrisa (Yul Brynner). On przekonuje ich, by wynajęli ludzi, którzy rozprawią się z bandytami. Wraz ze swoimi towarzyszami uczy chłopów posługiwania się bronią, a następnie opracowuje plan zasadzki... Film zainspirowany głośnym obrazem Akiry Kurosawy Siedmiu Samurajów.

Alamo 6.9

Western odtwarzający krwawy, epizod historii Stanów Zjednoczonych. Rok 1832, Fort Alamo, Teksas. Załoga placówki toczy beznadziejna walkę z przeważającymi liczebnie oddziałami armii meksykańskiej, dowodzonymi przez generała Santa Anę. Wśród obrońców są dwaj wielcy bohaterowie Dzikiego Zachodu - Davy Crockett i Jim Bowie. Pomimo klęski Alamo pozostało symbolem bohaterstwa, amerykańskim odpowiednikiem polskiego Westerplatte.

Nie do przebaczenia 6.7

Teksas, 1850 rok. Biali osadnicy walczą o przetrwanie na terenach odebranych Indianom z plemienia Kiowa. Córka Matyldy Zachary, Rachel, jest Indianką adoptowaną w dzieciństwie. Matylda starannie to ukrywa. Kiedy prawda wychodzi na jaw, Indianie chcą siłą odebrać dziewczynę. Odprawieni z kwitkiem, napadają na ranczo Rawlinsów. Niebawem okazuje się, że Kelsey, który rozpowszechniał informacje o pochodzeniu Rachel, wrócił do miasteczka, by dokonać zemsty na rodzinie Zacharych.


Złoto Alaski 8.0

Piękna złośnica

Piękna złośnica ukazuje dzieje wędrownej trupy teatralnej Healy Dramatic Company podróżującej po Zachodzie w latach 80. XIX wieku. Jej członkowie dzielą czas między wywoływaniem emocji na scenie i utarczkami z wrogo nastawionymi widzami, zniecierpliwionymi dłużnikami i podejrzliwymi szeryfami. W poszukiwaniu sposobu na zaspokojenie oczekiwań publiczności, prowadzący wspólnie zespół Angela Rossini (Sophia Loren) i Tom Healy (Sophia Loren) przydają pikanterii swym komicznym niepowodzeniom.

Porwana przez Komanczów

Jefferson Cody jest typowym samotnym jeźdźcem znikąd. Postanawia uratować z rąk Komanczów porwaną żonę farmera. Wraz z trzema łowcami nagród rusza na pomoc kobiecie. Jednak opór Indian jest dużo silniejszy niż się tego spodziewał i zostaje sam na polu bitwy.

13 Fighting Men

Fabuła rozgrywa się w bezpośrednim następstwie kapitulacji generała Roberta E. Lee otoczonego przez generała Ulyssesa S. Granta. Gdy Jankesi z Forrestem na czele są gotowi wracać do domu, major Boyd i jego podwładni są przeciwni temu pomysłowi...

Słowa kluczowe