Komedia 1960

Przedstawiamy listę 168 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Komedia z 1960 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Sklepik z horrorami 6.5

Co się stanie, gdy egzotyczna roślina okaże się mieć wyjątkowo oryginalne potrzeby kulinarne? Tak niepowtarzalne, że nikt przy niej nie może się czuć bezpieczny. Wydarzy się wiele, a apetyt zostanie zaspokojony...

Flintstonowie 6.9

Fred Flintstone prowadzi przeciętne życie razem ze swoją zakręconą rodzinką. Żyjąc w epoce kamienia łupanego, Fred chodzi do pracy, a żona Wilma zajmuje się domem. Jedną chatkę dalej mieszka kolejne małżeństwo o niemałym poczuciu humoru – Betty i Barney Rubble'owie. Sąsiedzi są ze sobą bardzo dobrze zaprzyjaźnieni, lecz często pojawiająca się zazdrość automatycznie niesie za sobą całą serię zwariowanych perypetii i przygód o przyjaźni i rywalizacji obu rodzin. Betty i Wilma od zawsze były najlepszymi przyjaciółkami i kiedy nadchodzi moment, gdy mają dosyć dziecinnych potyczek swoich mężów – pojawiają się zabawne, a jednocześnie dwuznaczne sytuacje. Animacja stała się inspiracją dla wielu seriali komediowych.

Walet pikowy 7.3

Latarnik morski Kawanias był przed laty kasjerem bankowym zakochanym po uszy w uroczej Melanii. Przebywając w samotności poświęca nadmiar wolnego czasu na swoją pasję - studiowanie kryminologii. Pewnego dnia w latarni Kawaniasa zjawia się detektyw Marac, ścigający groźnego przestępcę Testona...


Szatan z 7-ej klasy 7.1

Adaptacja filmowa powieści Kornela Makuszyńskiego. Początek lat trzydziestych ubiegłego wieku. Adam Cisowski - inteligentny siedemnastolatek nazwany przez swych kolegów „Szatanem” ma niezwykłą wprost zdolność do rozwiązywania zagadek. Dzięki bystrości umysłu „odkrył” m.in. sposób odpytywania uczniów przez nauczyciela historii. Pełen podziwu dla zdolności Adasia profesor Gąsowski zaprasza na wakacje młodzieńca do swej rodzinnej posiadłości w Bejgole na Wileńszczyźnie. Jego zadaniem będzie wyjaśnienie dziwnych zdarzeń, których rodowód sięga epoki napoleońskiej. Czy młodemu detektywowi uda się rozwikłać tajemnicę sprzed lat?

Pokochajmy się 6.3

Jean-Marc Clement, multi-milioner dowiaduje się, że na Broadwayu ma zostać wystawiona sztuka parodiująca jego oraz inne, słynne osobistości świata rozrywki. Udaje się do owego teatru rewiowego i jako bezrobotny aktor zatrudnia się do odegrania roli samego siebie. Spotyka tam śliczna, śpiewającą aktorkę Amandę Dell, w której bezgranicznie zakochuje się. Postanawia przyjąć rolę i zdobyć serce dziewczyny jako biedny aktor, a nie jako milioner.

Garsoniera 7.9

C.C. „Budd” Baxter (Jack Lemmon) wie jak dostać się na szczyt... Kluczem do sukcesu jest jego urocze mieszkanie. Posiadając fantastyczną kryjówkę i miejsce schadzek, które oferuje swoim szefom, Budd awansuje szybciej niż ktokolwiek inny w historii firmy. Udostępnienie garsoniery prezesowi, J.D. Sheldrake’owi (Fred MacMurray) sprowadza jednakowoż na Baxtera nie lada tarapaty. Zakochując się we Fran (Shirley MacLaine), kochance szefa Budd staje przed najważniejszym wyborem swojego życia: zachować posadę, czy kobietę swoich marzeń...

Zezowate szczęście 7.6

Film opowiada o groteskowo - karykaturalnym ujęciu losów pechowego oportunisty, który w różnych warunkach na przestrzeni dwudziestu lat usiłuje przypodobać się aktualnym władzom. Wszelkie te próby "dobrze widzianych" metamorfoz kończą się fiaskiem. Piszczyk pozostaje antybohaterem, ponieważ kolejnych, bezkrytycznych przemian dokonuje za późno. Piszczyk chce za wszelką cenę dostosować się do aktualnej sytuacji politycznej, lecz z różnych powodów mu się to nie udaje. Pragnie być wzorowym harcerzem ale kompromituje się na defiladzie. Podczas antysemickich ekscesów na uniwersytecie wzięty został za Żyda, kiedy zaś znalazł się wśród bojówkarzy niszczących sklepy żydowskie, pobili go policjanci. Po wojnie los odwraca się wreszcie na korzyść pechowego Piszczyka.

Diabelskie opowieści 7.2

"Niewinność kobiety jest jęczmieniem w oku Diabła.". Ten cytat otwiera cały film i jest punktem wyjścia fabuły. Szatanowi faktycznie utkwił w oku jęczmień. Wysyła więc na Ziemię Don Juana, aby uwiódł młodą dziewczynę, córkę pastora i zakończył jego cierpienia. Don Juan podejmuje się zadania, ale okaże się ono trudniejsze niż myślał.

Ryzykowna gra 7.2

Jedenastu przyjaciół, którzy znają się z czasów służby wojskowej w okresie drugiej wojny światowej, planuje napad na 5 największych kasyn w Las Vegas w ciągu jednej nocy. Wymyślają mistrzowski plan, ale zdarzenia układają się nie do końca tak jak przewidywali.

Cudze chwalicie... 8.0

Trudności finansowe zmuszają arystokratyczne małżeństwo, Hilary i Vectora, do udostępnienia rodowego zamku dla turystów. Do posiadłości przyjeżdża amerykański milioner z branży naftowej. Mężczyzna zaczyna adorować żonę gospodarza.

Słowa kluczowe