Wojenny 1992

Przedstawiamy listę 32 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 1992 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Indochiny 7.0

Francuska wersja "Madame Buterfly" przenosząca akcję w lata 30-ste XX wieku, do Wietnamu. Piękna pasierbica zamożnej plantatorki poznaje oficera marynarki. Zakochana do szaleństwa porzuca przybraną matkę, dotychczasowego narzeczonego oraz wygodne życie w rodzinnym majątku i wyjeżdżą do Tonkienu, gdzie stacjonują francuskie oddziały.

Ostatni Mohikanin 7.6

Akcja filmu rozgrywa się w XVIII-wiecznej skolonizowanej Ameryce, gdzie toczy się wojna pomiędzy Anglią i Francją. Film opowiada o losach białego Amerykanina, który jako dziecko został przygarnięty przez plemię Mohikanów. Główny bohater stara się żyć w zgodzie z naturą i zasadami swojego plemienia, nie mieszając się w sprawy zwaśnionych narodów, jednakże miłość do córki angielskiego generała oraz nieoczekiwane koleje losu krzyżują jego ścieżki ze ścieżkami obcej wojny.

Baraka 7.6

Baraka to rodzaj niewerbalnej filmowej refleksji, próba pokazania naszej planety odkrywająca naturalne piękno różnych miejsc świata, ukazująca stan ludzkiej duchowości. Baraka pokazuje cud narodzin, życia i śmierci, a także skłonność ludzi do samodestrukcji.


Laboratorium diabła 6.1

Młody idealistyczny doktor japoński Morishima zostaje włączony do prac nad tajnym projektem "Unit 731". Po przyjeździe do bazy jest zszokowany nieludzkimi eksperymentami jakie się tam przeprowadza. Tymczasem jego narzeczona nie mogąca się z nim skontaktować udaje chińską więźniarkę i trafia do tej samej bazy co młody doktor. Morishima orientuje się w sytuacji, kiedy jego ukochana ma trafić do jednego z "laboratoriów badawczych". Mimo zasad panujących w bazie postanawia ją uwolnić i uratować tym samym od pewnej i bolesnej śmierci.

W księżycową jasną noc 7.3

Akcja filmu toczy się w grudniu 1944 roku w Ardenach. Sześcioosobowy amerykański pluton zwiadowczy ma za zadanie zająć w lesie stary dworek. Okazuje się, że w pobliżu stacjonuje grupa niemieckich żołnierzy, składająca się ze starców i nastolatków. Wrogowie nie chcą walczyć, pragną się jedynie poddać. Ekranizacja powieści Williama Whartona. Judith

Pierścionek z orłem w koronie 6.9

Opowieść rozpoczyna się w 1944 roku, Powstanie Warszawskie ponosi dotkliwą klęskę. Warszawa zrujnowana. Ocalali powstańcy zdejmują mundury i razem z cywilami uciekają z miasta. Główny bohater Marcin zostaje ranny podczas ucieczki, ląduje w niemieckim szpitalu. Tymczasem jego przełożony major Steinert namawia go do walki z Sowietami. Marcin jednak postanawia nawiązać kontakt z władzą ludową…

Światło w mroku 6.4

On powierzył jej swą tajemnicę. Ona powierzyła mu swoje życie. Rok 1940. Linda Voss (Melanie Griffith) jest zafascynowana swoim przystojnym i tajemniczym szefem Edem Lelandem (Michael Douglas). Pewnego dnia odkrywa, że jest on pułkownikiem amerykańskiego wywiadu. Gdy zostaje zamordowany łącznik w Berlinie, Linda, która ma niemieckie pochodzenie, przekonuje Eda aby włączył ją do organizacji. Przeistoczona w tajnego agenta Linda zostaje przerzucona na wrogie terytorium, do Niemiec. Tam, z pomocą doświadczonego kolegi (John Gielgud) bada otoczenie i kontakty wysoko postawionego urzędnika (Liam Neeson). Czy Lindzie uda się wykonać zadanie i ujść z życiem? [opis dystrybutora]

Warszawa. Rok 5703 7.0

Rok 1943, likwidacja warszawskiego getta. Podczas panującego zamieszania, udaje się uciec młodemu małżeństwu. Znajdują pomoc i schronienie u 40-sto letniej kobiety. Mężczyzna trzyma w tajemnicy fakt, iż są małżeństwem i przedstawia ich jako rodzeństwo. Właścicielka czuje podstęp, jednak chce wykorzystać tę sytuację na swoją korzyść.

Szwadron 7.0

Historia rosyjskiego szwadronu dragonów, pacyfikującego polskie powstanie w 1863 roku. Młody arystokrata, odrzucony przez ukochaną zaciąga się do wojska i wyrusza do Polski. Jego dowódca wykazuje się strasznym okrucieństwem i cynizmem. Jeremi zaczyna zauważać, czym jest wojna i jak bardzo może zmienić człowieka.

Godzina próby 10.0

Jeden jest pełnym fantazji lekkoduchem, drugi ma usposobienie raczej melancholijne. Są studentami Akademii Marynarki Wojennej. Ich przyjaźń komplikuje niespodziewanie miłość do tej samej kobiety. Ona ma kłopoty z wyborem między nimi, więc pozwala się uwieść bardziej zdecydowanemu i zostaje jego żoną. Po ukończeniu szkoły, zrywają kontakt ze sobą.

Słowa kluczowe