Dokumentalny 1992

Przedstawiamy listę 110 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 1992 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Baraka 7.5

Z jednej strony jest to 96-minutowy dziennik z podróży, z innej - medytacja nad naszą planetą. Reżyser Ron Fricke jeździł z 70 mm kamerą po całym świecie, by uwieczniać obrazy ludzi i natury. Niektóre z nich są zwyczajne, jak ruch uliczny na Manhattanie, inne - niezwykłe, jak zaćmienie słońca, jeszcze inne - pełne rozpaczy - jak widok śmieciarzy pełzających niczym kraby po wysypisku śmieci w Kalkucie.

1991: The Year Punk Broke 3.0

Dokument jest zapisem trasy koncertowej po Europie kultowych zespołów takich, jak: Nirvana, Sonic Youth, Dinosaur Jr, Babes in Toyland, Gumball i Ramones. Składają się na niego wykonywane na żywo utwory muzyczne i materiał nakręcony za kulisami. Zamiast gwiazd filmowych, podglądamy legendy rocka. Warto wspomnieć chociażby o Courtney Love z czasów, gdy była powszechnie kochana także przez fanów Nirvany. Atutem jest także pojawienie się wielkich nieobecnych – Kurta Cobaina i Joe Cole, któremu dedykowany jest film.

The Panama Deception 8.0

Dokument przedstawiający inwazję wojsk amerykańskich na Panamę 1989 roku. Była to agresja niezwykle brutalna, w której armia USA testowała nowe rodzaje broni przed jej użyciem na Bliskim Wschodzie, podczas wojny w Iraku. Amerykanie siłą uzyskali kontrolę nad newralgicznym kanałem panamskim.


HBO First Look 8.0

Emitowany od 1992 roku, przez amerykańską stację HBO serial dokumentalny, przedstawia zakulisowy świat przemysłu filmowego, pokazuje kręcenie filmów "od kuchni", a także prezentuje wywiady z aktorami i członkami ekip filmowych. Zobaczymy w nim też zwiastuny premier filmowych oraz ciekawostki z planu zdjęciowego.

AC/DC: Live at Donington

Film dokumentuje występ grupy na festiwalu "Monsters of Rock" 17.08.1991 roku w Donington na terenie Wielkiej Brytanii. Oprócz części koncertowej dołączone są również komentarze i wypowiedzi wszystkich członków zespołu.

Mother Love Bone: The Love Bone Earth Affair

Film dokumentalny o grupie Mother Love Bone, która mogla zawojować świat gdyby nie narkotyki i śmierć lidera Andrew Wooda. Dokument prezentuje materiały z prób zespołu, wywiady z muzykami i klip do jednego z utworów.

Słowa kluczowe