Wojenny 1995

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 43 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Wojenny z 1995 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Waleczne serce to emocjonujący epos historyczny, w którym nie brakuje pasji, miłości, zdrady i odwagi. Jest to prawdziwe osiągnięcie w historii kina. Mel Gibson w roli producenta, gwiazdy i reżysera tej poruszającej XIII-wiecznej sagi o bezwzględnej walce Szkotów o niepodległość.
Film opowiada historię członków chińskiej rodziny próbujących przetrwać w okupowanym przez Japończyków mieście. Dwójce dzieci Jean i John wraz ze swym wujem udaje się uciec przed okupantami, którzy mordują ich rodziców. Teraz zdani tylko na siebie starają się przetrwać w mieście, które bezlitośnie jest terroryzowane przez japońskich oficerów, którzy chcą zapewnić swemu krajowi dominację na tym terenie.

Sahara

6,5
Po upadku Tobruku garstka amerykańskich żołnierzy, ucieka czołgiem na pustynię, mając za plecami oddziały Afrika Korps. Po wielu dniach udaje im się dotrzeć do starej studni, gdzie znajdują upragnioną wodę. Wytchnienie trwa jednak krótko, gdyż wkrótce do studni dociera batalion spragnionych, niemieckich żołnierzy.


W Rosji wybucha bunt wojskowy. Grupa żołnierzy byłej Armii Czerwonej, dowodzona przez nieobliczalnego nacjonalistę Radczenkę, przejmuje kontrolę nad wyrzutnią pocisków nuklearnych, wywołując tym samym największy światowy kryzys od czasu wydarzeń na Kubie. Okręt podwodny Alabama wyrusza na patrol na wody terytorialne Rosji, uzbrojony w dostateczną ilość rakiet jądrowych, by wywołać trzecią wojnę światową.
Historia rozgrywa się w Niagara Fallus. Hacker, właściciel miejscowych zakładów zbrojeniowych, zamyka fabrykę, z czym wiąże się zwolnienie z pracy tysiąca ludzi. Miasto w tym czasie odwiedza amerykański prezydent i w trakcie jego wizyty dochodzi do demonstracji. Porządku pilnuje szeryf Bud Boomer. Sam Hacker, który wcześniej był prezydentem, również okazuje niezadowolenie. Twierdzi, że za jego panowania nie było wojen, co w efekcie doprowadziło do bankructw wielu fabryk zbrojeniowych. Widząc spadek poparcia dla prezydenta, jego administracja próbuje sprowokować Rosjan do kolejnej zimnej wojny...
Jest rok 1945. Główny bohater – pułkownik Kwiatkowski – jako wojskowy chirurg operuje na Ziemiach Zachodnich pułkownika Urzędu Bezpieczeństwa, Kiziora. Wdzięczny za udaną operację pułkownik Kizior proponuje Kwiatkowskiemu, aby wstąpił do UB, ale spotyka się ze stanowczą odmową. W ruinach swego domu pułkownik Kwiatkowski spotyka dawną sąsiadkę sprzed wojny – Krysię. Zakochuje się w niej, a... wydarzenia te zmieniają całe jego życie.
Wiosna, rok 1936. David, młody bezrobotny komunista, opuszcza rodzinny Liverpool i wyjeżdża do Hiszpanii, by tam walczyć z faszyzmem. Na miejscu dołącza do paramilitarnej międzynarodowej "Robotniczej Partii Marksistowskiej Unifikacji" (POUM). Kiedy David zostaje ranny postanawia wyjechać do Barcelony i przyłączyć się do innej grupy bojowników...
Indiana Jones przenosi się z armii belgijskiej do francuskiego wywiadu. Jego pierwszym zadaniem jest praca jako fotograf wywiadowczy dla 124 eskadry, grupy amerykańskich pilotów - ochotników. Kiedy jego samolot zostaje zestrzelony Indy spotyka sławnego "Czerwonego Barona" - Manfreda von Richthofena...
Po latach nieobecności do ojczyzny wraca grecki reżyser. Czując narastającą obcość, ale też kryzys twórczy wyrusza w dalszą podróż. Jej celem staje się tym razem poszukiwanie zaginionej kopii filmu braci Manakich, pionierów kina, którzy na początku XX wieku, jako pierwsi, utrwalili obraz Bałkanów. Ślad legendarnego filmu prowadzi go od Grecji, przez Albanię, Macedonię, Bułgarię, Rumunię aż po ogarnięty wojną Belgrad i Sarajewo. Po drodze spotyka kilka kobiet, zwykle ofiar wojen i ideologii. Żadna z nich nie jest w stanie zatrzymać go na dłużej, bo jego chęć znalezienia zaginionych archiwaliów jest większa niż potrzeba posiadania bliskiej osoby.
1945 rok, ostatnie dni II wojny światowej. W borneańskiej dżungli rozgrywa się psychologiczna walka pomiędzy dwoma żołnierzami wrogich sobie sił: Australijczykiem i Japończykiem. To historia odwagi, współczucia i siły ludzkiego ducha.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…