Historyczny 2017

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 8 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Historyczny z 2017 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Opowieść o okupacji hitlerowskiej, widzianej z perspektywy trzech Polek. Irka, Ewka i Marysia są bardzo młodymi dziewczynami, które u progu dorosłego życia trafiają do piekła wojny. Dziewczyny nie są przygotowane do konfrontacji z nową rzeczywistością. Chociaż każda z nich wywodzi się z innego środowiska – Irka pochodzi z inteligenckiej, patriotycznej rodziny, Ewka ze środowiska drobnych przestępców, a Marysia jest córką bogatego żydowskiego przemysłowca z Łodzi - ich losy splatają się w okupowanej Warszawie. Tytułowe „wojenne dziewczyny” stają do walki, często beznadziejnej, o ideały. Aby walka była skuteczna, każda z bohaterek musi przejść wewnętrzną przemianę. Pomimo wojny nie chcą stracić tego, co mają najcenniejsze – szacunku do samych siebie.
Porywający serial o templariuszach – najbardziej tajemniczym i wpływowym zakonie rycerskim czasów średniowiecza. Założony na początku XII wieku Zakon Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona, czyli templariuszy, wyrasta na jedną z najbardziej wpływowych i majętnych organizacji kościelnych w średniowiecznej Europie. Jednym z podstawowych zadań zakonników jest ochrona Świętego Graala oraz Ziemi Świętej. Sir Landry (Tom Cullen), członek zakonu i niezwykle dzielny wojownik, stara się ze wszystkich sił przewodzić walecznym braciom i wypełniać swoją powinność wobec Boga i króla.


Jamestown

7,0
Dramat ukazujący życie osiemnastowiecznych angielskich osadników przybywających do Ameryki.
Liu Yu Sheng pochodzi z bogatej rodziny. Po studiach za granicą wraca do domu, by odzyskać majątek odebrany jego rodzinie. Aby zarobić na życie, Yu Sheng zmuszony jest zostać nauczycielem w małej szkole. Przypadkiem spotyka swojego starego przyjaciela, Zhou Yao Hua, który żywi ogromną nienawiść do komunistów. Problem polega na tym, że Yu Sheng ma powiązania z komunistami. Yu Sheng musi zdecydować, czy zdradzi swojego drogiego przyjaciela w imię odzyskania majątku...
Losy brytyjskiej rodziny królewskiej w ostatnich stu latach: walki o władzę, starcia polityczne i nie tylko. Serial powstał w oparciu o dostępne od niedawna informacje.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…