Kostiumowy 2019

Przedstawiamy listę 4 najlepszych i najpopularniejszych seriali z gatunku Kostiumowy z 2019 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych serialach.

Gentleman Jack 8.0

W roku 1832, po latach egzotycznych podróży i wspinania się po drabinie społecznej, Anne Lister (Suranne Jones) powraca do miasta Halifax, w hrabstwie West Yorkshire. Kobieta jest zdeterminowana, aby przywrócić dawną świetność swojej posiadłości Shibden Hall. Aby to zrobić, musi otworzyć ponownie kopalnie węgla i zaaranżować sobie dobre małżeństwo. Ubrana od stóp do głów na czarno, charyzmatyczna i uparta Anne nie zamierza jednak wychodzić za mąż za mężczyznę. W zgodzie ze swoją naturą postanawia wziąć ślub z kobietą. Nie może być to jednak zwykła niewiasta. Jej wybranka musi być nieziemsko bogata.

Imię róży 6.3

Zima 1327 roku. Do znamienitego opactwa benedyktynów w północnych Włoszech przybywa uczony franciszkanin, Wilhelm z Baskerville, któremu towarzyszy uczeń i sekretarz, nowicjusz Adso z Melku. Opat zwraca się do Wilhelma z prośbą o pomoc w rozwikłaniu zagadki tajemniczej śmierci jednego z mnichów. Siedem dni i siedem nocy Wilhelm i Adso spędzają w przeklętym a zarazem uduchowionym miejscu. Głębokie tajemnice muszą zostać odkryte. W tym celu bohaterowie muszą przekroczyć zakazaną bramę biblioteki-labiryntu. To porywający thriller, który przypomina nam, że przeszłość jest równie ekscytująca i nieprzewidywalna jak przyszłość.

Wojownik 7.0

Druga połowa XIX wieku. Ah Sahm (Andrew Koji) jest cudownym dzieckiem sztuk walki, który przybywa w tajemniczych okolicznościach z Chin do San Francisco, gdzie zaczyna pracować dla jednej z najpotężniejszych organizacji przestępczych w Chinatown.


Shinibsagwan Goohaeryung

Jest początek XIX wieku. Trwają rządy dynastii Joseon, podczas których wszyscy są zwróceni ku przeszłości, a stare obyczaje królują niepodzielnie. Tymczasem wieje jednak wiatr zmian. Rząd postanawia bowiem zorganizować jedyny w swoim rodzaju egzamin dla kobiet-historyków. Ich zadaniem, które nie może zostać powierzone mężczyznom, ma być prowadzenie kronik życia królowej. Poszukiwane kandydatki muszą być uparte i odważne, bowiem nikt, nawet król, nie może prowadzić rozmów na osobności bez obecności historyka. Ci nadworni kronikarze nie odpowiadają przed nikim, ale czy taką uprzywilejowaną pozycją będą się cieszyły również kobiety? Ten serial to opowieść o miłości pomiędzy drugim w kolejce do tronu księciem Yi Rimem a Goo Hae-ryung, historyczką przekonaną o tym, że pędzlem można zdziałać więcej niż mieczem

Słowa kluczowe