Omen 1976

The Omen
Film

Przyszedł na świat o szóstej rano, szóstego dnia szóstego miesiąca. Nadejście Armageddonu, ostatecznej i rozstrzygającej konfrontacji pomiędzy siłami dobra i zła, nastąpi, zgodnie z przepowiednią Apokalipsy, wraz z narodzinami syna Szatana - w ludzkiej postaci. Niezdolny do przekazania swojej żonie Katherine (Lee Remick)… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,

Na platformach streamingowych

Gregory Peck
jako Robert Thorn
Lee Remick
jako Katherine Thorn
David Warner
jako Keith Jennings
Billie Whitelaw
jako Pani Baylock
Harvey Stephens
jako Damien Thorn
Patrick Troughton
jako Ojciec Brennan
Martin Benson
jako Ojciec Spiletto
Robert Rietty
jako Mnich
Tommy Duggan
jako Kapłan
John Stride
jako Psychiatra
Anthony Nicholls
jako Dr Becker
Holly Palance
jako Młoda niania

Przyszedł na świat o szóstej rano, szóstego dnia szóstego miesiąca. Nadejście Armageddonu, ostatecznej i rozstrzygającej konfrontacji pomiędzy siłami dobra i zła, nastąpi, zgodnie z przepowiednią Apokalipsy, wraz z narodzinami syna Szatana - w ludzkiej postaci. Niezdolny do przekazania swojej żonie Katherine (Lee Remick) tragicznych wieści o ich dziecku, które urodziło się martwe, amerykański dyplomata Robert Thorn (Gregory Peck) uznaje za swojego syna sierotę, którego matka zmarła przy porodzie. Szczegóły narodzin chłopca pozostają tajemnicą. Kiedy Damian dorasta, staje się oczywiste, że nie jest on zwyczajnym dzieckiem. Gdy następują tajemnicze zgony i dziwne ostrzeżenia, Robert Thorn powoli staje się świadom odrażającego zła, czującego się za niewinną twarzyczką dziecka i znaczenia znamienia w kształcie liczby 666. Anonimowy

Gatunek
Horror
Słowa kluczowe
krew, włochy, policja, przemoc zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1977-12 (kino), 1976-06-25 (świat), 2001-06-15 (dvd)
Wytwórnia
Twentieth Century Fox
Harvey Bernhard Productions
Mace Neufeld Productions zobacz więcej
Kraj produkcji
Wielka Brytania, USA
Inne tytuły
Omen I (tytuł niezdefiniowany)
Omen I: The Antichrist (tytuł niezdefiniowany)
Omen I: The Birthmark (tytuł niezdefiniowany)
The Antichrist (USA) (tytuł roboczy)
The Birthmark (USA) (tytuł roboczy)
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
111 minut
Budżet
2 800 000 USD
Wiadomości 8
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Komentarze do filmu 15
Movieman

7/10 – Scena na cmentarzu kapitalna: http://www.youtube.com/watch?v=YG1JCgautJc

A sam film oczywiście klasyk. Może i nie robi już takiego wrażenia jak za dzieciaka, ale nadal ma momenty, przy którym pojawia się na ciele gęsia skórka.

Chemas 9

Jest w mojej pierwszej trójce najlepszych horrorów satanistycznych w historii kina, obok Dziecko Rosmery i Dziewięciu wrót, no może jeszcze do tej listy dopisać Egzorcystę. Nie będę wymieniał powodów, dawidek98 przedstawił je poniżej doskonale :)

dawidek98 8

Gregory Peck i Harvey Stephens zagrali swoje role wyśmienicie. Jeden z najlepszych horrorów jakie oglądałem, mogę wymienić pięć powodów: idealne budowanie napięcia, niepokojąca i straszna muzyka Jerry’ego Goldsmitha, scena kiedy na księdza nadziewa się kawałek krzyża trafionego piorunem, wrzaski i opętania Damiena gdziekolwiek on się pojawia przez co wszystkie stworzenia zaczynają się jego bać oraz zabójstwo ojca i syna w kościele. Ten film uczy, że kościół nie jest grzeczniutką instytucją, jak to starają się nam wmawiać przez całe małoletnie lata. Szatanem jest sam człowiek i tylko nienawiść do świata może go całkowicie pojednać z Bogiem. Jeden z najlepszych horrorów, jakie kiedykolwiek powstały.

Chemas dawidek98 9

@dawidek98 Tak jest! Właśnie wczoraj w nocy sobie przypomniałem, przypadkiem trafiłem w tv, no i musiałem wytrwać do drugiej w nocy. Rewelacja, tym bardziej, że dawno nie oglądałem.

Antykomuch 10

Małżeństwo Thornów wpadło w sidła szatana. Trochę jakby przez przypadek śmierci syna przy porodzie i dobre chęci ojca. A potem już tylko groza i śmierć. Zbyt późno zły został rozpoznany. Uwaga! Uśmieszek Damiena wisi nad każdym z nas….Co za kino!

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
302 pkt.
3
Czejen71
131 pkt.
4
piotrek681
78 pkt.
5
tompawel
46 pkt.
6
Jankes
31 pkt.
7
Ronaldinho
25 pkt.
8
Vasagro
20 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…