Horror 1976

Przedstawiamy listę 73 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Horror z 1976 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Carrie 7.3

Carrie White jest zamkniętą w sobie, nieśmiałą i prześladowaną zarówno przez rówieśników jak i matkę nastolatką. Pewnego dnia odkrywa w sobie zdolności telekinetyczne. Mając dużo czasu dziewczyna z dnia na dzień, rozwija je w sobie. Kilka dni przed balem maturalnym Carie, ku zaskoczeniu wszystkich, zostaje zaproszona przez Tommyego Rossa szkolnego podrywacza. Dziewczyna znajduje siłę, by po raz pierwszy przeciwstawić się matce. Jednak zaproszenie okazuje się tylko, częścią okrutnego żartu. I wtedy rozpoczyna się piekło. Carrie wpada w furię i przy pomocy swoich telekinetycznych zdolności, postanawia zniszczyć wszystkich i wszystko.

Omen 8.1

To pierwszy z serii filmów o powrocie Szatana na Ziemię. Władca Ciemności wciela się w małego chłopca, Damiana (Harvey Stephens), który jest przybranym synem Roberta (Gregory Peck), amerykańskiego ambasadora w Anglii.

Czy zabiłbyś dziecko? 7.3

Małżeństwo chce spędzić urlop w spokojnym miejscu. Trafiają na z pozoru opuszczoną wyspę.


Dom śmiejących się okien 6.6

Stefano podejmuje się odnowienia zniszczonego czasem fresku przedstawiającego cierpienia świętego Sebastiana. Z czasem mężczyzna odkrywa, że jego autorem był Legnani, znany artysta malujący ludzi bliskich śmierci. Ale to dopiero początek, bo w miasteczku nikt nie chce mówić o artyście i jego dziełach, a ci którzy się na to odważą giną w niewyjaśnionych okolicznościach.

God Told Me To 4.0

Miastem wstrząsa nagle fala morderstw. Obłąkany snajper zabija spokojnych przechodniów. Właściciel sklepu rzuca się z nożem na klienta, a policjant strzela do oglądających paradę tłumów. Nie jest to zwyczajne zachowanie. W dodatku mordercy to ludzie zwykle bardzo mili i uśmiechnięci. Teraz zaś wszyscy podają to samo wytłumaczenie "Usłyszałem głos Boga".

Mała dziewczynka, która mieszka na końcu drogi 7.2

Ryn jest córką znanego poety i mieszka samotnie w dużym domu na uboczu. Nie było by w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że jest małą dziewczynką. W ten sposób ukrywa przed światem swój mroczny sekret. Wścibska sąsiadka jednak ciągle chce się dowiedzieć, co to jest. Kiedy pewnego dnia odrywa tajemnicę, przypłaca to życiem...

Grizzly 6.7

Dwa zmasakrowane ciała młodych dziewczyn zostają znalezione w Parku Narodowym w stanie Georgia. Miejscowy strażnik leśny sądzi, że turystki padły ofiarą niedźwiedzia grizzly. Kolejne ofiary potwierdzają domysły. Do parku zjeżdżają okoliczni myśliwi, chcąc zapobiec następnym tragediom.

Twarzą w twarz 7.4

Historia psychiatry Jenny Isaksson, która na okres wakacji, zostaje ordynatorem szpitala psychiatrycznego w Sztokholmie. Zajmuje się tam trudną pacjentką, Marią. W międzyczasie wdaje się w romans z Tomasem Jacobim, również psychiatrą. Zaczynają się z nią jednak dziać dziwne rzeczy. Ciągle nawiedzają ją wspomnienia z dzieciństwa.

Mansion of the Doomed 6.0

Film opowiada o doktorze Chaneyu (Richard Basehart), który był świetnym chirurgiem. Jednak kiedy jego córka traci oczy w wypadku samochodowym lekarz traci zmysły. Staje się obłąkanym psychopatą, który usuwa ludziom gałki oczne licząc na to, że uda mu się je przeszczepić córce.

Pokarm bogów 7.0

Podczas polowania jeden z myśliwych zostaje zabity przez gigantyczną osę. Szukając pomocy jego przyjaciel dociera na małą farmę, gdzie odkrywa kolejne gigantyczne zwierzęta. Zaciekawiony tym Morgan odkrywa, że mieszkająca tam para staruszków odnalazła źródło nieznanej substancji, przyspieszającej wzrost zwierząt. Niestety garstka znajdujących się tam ludzi, zostaje otoczona przez ogromne szczury.

Słowa kluczowe