Wall Street 1987

Film

Gordon Gekko (Michael Douglas) - rekin finansjery otoczony przepychem i pięknymi kobietami, logiczny i wyrachowany wywiera magnetyczny wpływ na Buda Foxa (Charlie Sheen) - młodego maklera giełdowego marzącego o wielkiej fortunie. Bud jest gotowy zrobić wszystko dla swojej kariery, również, dokonywać wyborów, niezgodnych… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,
Michael Douglas
jako Gordon Gekko
Charlie Sheen
jako Bud Fox
Daryl Hannah
jako Darien Taylor
Martin Sheen
jako Carl Fox
Hal Holbrook
jako Lou Mannheim
Sean Young
jako Kate Gekko
Terence Stamp
jako Sir Larry Wildman
John C. McGinley
jako Marvin
Saul Rubinek
jako Harold Salt
Sylvia Miles
jako Pośredniczka handlu nieruchomościami
James Spader
jako Roger Barnes
Franklin Cover
jako Dan

Gordon Gekko (Michael Douglas) - rekin finansjery otoczony przepychem i pięknymi kobietami, logiczny i wyrachowany wywiera magnetyczny wpływ na Buda Foxa (Charlie Sheen) - młodego maklera giełdowego marzącego o wielkiej fortunie. Bud jest gotowy zrobić wszystko dla swojej kariery, również, dokonywać wyborów, niezgodnych z własnym sumieniem. Czy jest granica, której nie odważy się przekroczyć ? opis dystrybutora

Gatunek
Kryminał, Dramat
Słowa kluczowe
budka telefoniczna, seks, choroba psychiczna, palenie papierosa zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1987-12-31 (kino), 1987-12-11 (świat), 2001-04-09 (dvd)
Wytwórnia
Twentieth Century Fox Film Corporation
Amercent Films
American Entertainment Partners L.P. (współpraca produkcyjna)
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 16 lat
Czas trwania
125 minut
Budżet
15 000 000 USD
Wiadomości 4
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Al Pacino i James Woods odrzucili rolę Gordona Gekko. Kandydatami byli także Richard Gere i Warren Beatty. zobacz więcej

Komentarze do filmu 10
Khaosth 8

Pieniądz nie śpi, zaś chciwość jest dobra i jest skuteczna – dwa twierdzenia które w łagodniejszej formie nadal da się znaleźć w każdej książce do ekonomii.

tropical

Michael Douglas to koleś, którego nigdy nie uważałem za aktora tylko takiego kombinującego cwaniaczka, który potrafi się wkręcić w tą całą śmietankę aktorską Hollywoodu. W tym filmie pierwszy raz mnie zaskoczył, bo od początku, kiedy tylko pojawił się na ekranie, skradł całą moją uwagę, widać było, że świetnie się czuje w tej roli i do niego należy ten film. Co jest najlepsze zrobił to grając właśnie takiego kombinującego cwaniaczka.
Jest tu też hollywoodzka rodzinka Sheenów – tata i syn. Moim zdaniem Charlie Sheen był najsłabszą, najbardziej rzucającą się w oczy psującą oba świetne filmy Stone’a – Pluton i Wall Street. Pasuje mi bardziej do komedii Hot Shots.
W skrócie o filmie można napisać że jest on o cwaniakach i kombinatorach z Wall Street, których grają cwaniaki i kombinatorzy z Hollywood. Trafny wybór co do obsady. Film nie jest arcydziełem, nie jest też wybitny, to solidne kino powyżej przeciętnej.

Maciek_Przybyszewski 7

Wstyd się przyznać, ale dopiero wczoraj obejrzałem film pierwszy raz w życiu. Napiszę, tylko szkoda, że tak późno, bo świetne kino.

Levi 7

Typowa historia mistrz vs uczeń. Dialogi jakby je Sorkin pisał dla Finchera i one windują film na 7.

daniello13 8

Pozycja obowiązkowa w dobie kapitalizmu – Film ukazuje siłę pieniądza, który jest w stanie podporządkować sobie prawie każdego, kosztem niejednego. Polecam wszystkim co interesują się giełdą, finansami, a także tym co chcą ujrzeć świat nieczystych zagrań i ludzi pozbawionych moralności.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
Beznickowy
312 pkt.
2
jacks
166 pkt.
3
Redox
88 pkt.
4
mee_ae
43 pkt.
5
89Keradius
40 pkt.
6
Jankes
33 pkt.
7
tompawel
22 pkt.
Więcej informacji

Proszę czekać…