Wall Street 1987

Gordon Gekko (Michael Douglas) - rekin finansjery otoczony przepychem i pięknymi kobietami, logiczny i wyrachowany wywiera magnetyczny wpływ na Buda Foxa (Charlie Sheen) - młodego maklera giełdowego marzącego o wielkiej fortunie. Bud jest gotowy zrobić wszystko dla swojej kariery, również, dokonywać wyborów, niezgodnych z… zobacz więcej

Reżyseria
Scenariusz
,
Aktorzy
, ,

Zwiastuny Zobacz wszystkie 1 zwiastun

Zdjęcia Zobacz wszystkie 32 zdjęcia

Obsada Zobacz pełną obsadę

Michael Douglas
jako Gordon Gekko
Charlie Sheen
jako Bud Fox
Daryl Hannah
jako Darien Taylor
Martin Sheen
jako Carl Fox
Hal Holbrook
jako Lou Mannheim
Sean Young
jako Kate Gekko
Terence Stamp
jako Sir Larry Wildman
John C. McGinley
jako Marvin
Saul Rubinek
jako Harold Salt
Sylvia Miles
jako Pośredniczka handlu nieruchomościami
James Spader
jako Roger Barnes
Franklin Cover
jako Dan

Fabuła

Gordon Gekko (Michael Douglas) - rekin finansjery otoczony przepychem i pięknymi kobietami, logiczny i wyrachowany wywiera magnetyczny wpływ na Buda Foxa (Charlie Sheen) - młodego maklera giełdowego marzącego o wielkiej fortunie. Bud jest gotowy zrobić wszystko dla swojej kariery, również, dokonywać wyborów, niezgodnych z własnym sumieniem. Czy jest granica, której nie odważy się przekroczyć ? opis dystrybutora

Gatunek
Kryminał, Dramat
Słowa kluczowe
budka telefoniczna, seks, palenie papierosa, kobieca nagość zobacz więcej

Zobacz także

Szczegóły

Premiera
1987-12-31 (kino), 1987-12-11 (świat)
Wytwórnia
Twentieth Century Fox Film Corporation
Amercent Films
American Entertainment Partners L.P. (współpraca produkcyjna)
Kraj produkcji
USA
Wiek
od 12 lat
Czas trwania
125 minut
Budżet
15 000 000 USD

Wiadomości zobacz wszystkie 4 wiadomości

Recenzje

Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję

Powiązane filmy Zobacz wszystkie 1 powiązany

Komentarze 8

Khaosth 8

Pieniądz nie śpi, zaś chciwość jest dobra i jest skuteczna – dwa twierdzenia które w łagodniejszej formie nadal da się znaleźć w każdej książce do ekonomii.

tropical

Michael Douglas to koleś, którego nigdy nie uważałem za aktora tylko takiego kombinującego cwaniaczka, który potrafi się wkręcić w tą całą śmietankę aktorską Hollywoodu. W tym filmie pierwszy raz mnie zaskoczył, bo od początku, kiedy tylko pojawił się na ekranie, skradł całą moją uwagę, widać było, że świetnie się czuje w tej roli i do niego należy ten film. Co jest najlepsze zrobił to grając właśnie takiego kombinującego cwaniaczka.
Jest tu też hollywoodzka rodzinka Sheenów – tata i syn. Moim zdaniem Charlie Sheen był najsłabszą, najbardziej rzucającą się w oczy psującą oba świetne filmy Stone’a – Pluton i Wall Street. Pasuje mi bardziej do komedii Hot Shots.
W skrócie o filmie można napisać że jest on o cwaniakach i kombinatorach z Wall Street, których grają cwaniaki i kombinatorzy z Hollywood. Trafny wybór co do obsady. Film nie jest arcydziełem, nie jest też wybitny, to solidne kino powyżej przeciętnej.

daniello13 8

Pozycja obowiązkowa w dobie kapitalizmu – Film ukazuje siłę pieniądza, który jest w stanie podporządkować sobie prawie każdego, kosztem niejednego. Polecam wszystkim co interesują się giełdą, finansami, a także tym co chcą ujrzeć świat nieczystych zagrań i ludzi pozbawionych moralności.

simonperch 8

Klasyk z klimatem. Duglas, Scheen ekstra.

majak01 9

Rewelacyjny film – Genialne role Sheena i Douglasa- nie dziwi mnie fakt, czemu otrzymał on za nią oskara i nagrodę złotego globu. Świetna opowieść o ludziach, ich zachowaniach, dążeniu do założonych celów i pojmowaniu wartości. Polecam każdemu. Kawał dobrego kina. 9/10

Zobacz wszystkie 3 odpowiedzi Ukryj odpowiedzi
Beznickowy majak01 8

Kreacje aktorskie na wysokim poziomie. Historia trzyma w napięciu. Chętnie wybiorę się na drugą część do kina. Mam nadzieję, że będzie równie dobra.

Asmodeusz majak01 7

ciekawe czy Sheenowie nie mieli problemu z zagraniem swoich wzajemnych relacji, co do filmu to obejrzałem zachęcony pozytywnymi opinioni i się nie zawiodłem

TVpiotrek majak01 10

Mam obie części na DVD – świetne filmy! ;-)

Współtworzą