Oni żyją 1988

They Live
Film

Zachodnim wybrzeżem USA rządzą bezwzględni osobnicy o tajemniczym pochodzeniu. Nie sposób ich rozpoznać bez... okularów przeciwsłonecznych. Krytyka stosunków społecznych to w twórczości Johna Carpentera coś nowego, a taki jest właśnie podtekst tego futurologicznego obrazu Sci-Fi.

Reżyseria
Scenariusz
Aktorzy
, ,
Roddy Piper
jako Nada
Keith David
jako Frank
Meg Foster
jako Holly Thompson
George 'Buck' Flower
jako Drifter
Peter Jason
jako Gilbert
Raymond St. Jacques
jako Uliczny kaznodzieja
Jason Robards III
jako Rodzic
John Lawrence
jako Brodaty mężczyzna
Susan Barnes
jako Szatynka
Sy Richardson
jako Czarny rewolucjonista
Wendy Brainard
jako Córka
Lucille Meredith
jako Dziennikarka przeprowadzająca wywiad

Zachodnim wybrzeżem USA rządzą bezwzględni osobnicy o tajemniczym pochodzeniu. Nie sposób ich rozpoznać bez... okularów przeciwsłonecznych. Krytyka stosunków społecznych to w twórczości Johna Carpentera coś nowego, a taki jest właśnie podtekst tego futurologicznego obrazu Sci-Fi. Anonimowy

Gatunek
Sci-Fi, Akcja
Słowa kluczowe
bunt, obcy, inwazja, zdrada zobacz więcej
Zobacz także
Szczegóły dodaj informacje
Premiera
1988-11-04 (świat), 2004-08-23 (dvd)
Wytwórnia
Alive Films
Larry Franco Productions
Kraj produkcji
USA
Inne tytuły
John Carpenter's They Live
They Live!
Invasion Los Angeles (Kanada) (Francja)
Wiek
od 18 lat
Czas trwania
94 minut
Budżet
4 000 000 USD
Nie mamy jeszcze recenzji do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję. Nie mamy jeszcze recenzji użytkowników do tego filmu, bądź pierwszy i napisz recenzję.
Czy wiesz, że? dodaj informacje
Ciekawostka

Krytycy, którzy w filmie dyskutują na temat przemocy, tak naprawdę krytykują filmy _Johna Carpentera (I)_ (o.) zobacz więcej

Komentarze do filmu 15
BuziakL 9

Myślę, że film jest ponadczasowy i bardzo mądry, jeżeli chodzi o to, co nas otacza i jak jesteśmy manipulowani na każdym kroku odnośnie reklam i całego syfu, w który ten świat się przeistacza.

fredaser

Świetna ścieżka dźwiękowa, interesująca historia plus jakiś dreszczyk emocji, gdyż ciężko przewidzieć zakończenie. Na początku trochę mi się dłużył, ale później wciągnąłem się całkowicie.

Siwy1984 fredaser

@fredaser
To prawda, początek faktycznie trochę się ciągnął, jednak im dalej tym było już tylko lepiej.

Mrozikos667 4

Carpenter i kino społeczne? Dziękuję, postoję. Zwyczajowo kapitalna scenografia i zabawy kolorami nie ratują tego bałaganu.

simonperch 2

Nawet ciekawy pomysł, ale realizacja tego filmu to jakaś porażka. Dawno nie widziałem tak drewnianego filmu. Tona głupot i porażka aktorska.

Quagmire 7

7/10 – Bardzo mocne 7, bo choć film w wielu miejscach siada (walka Pipera z Davidem przy śmietniku trwała chyba całą wieczność lub tyle ile reklamy na Polsacie) to na pewno broni się świetnym, przewrotnym pomysłem na fabułę i luzackim klimatem. Roddy Piper dobrze sprawdza się jako prosty twardziel, Meg Foster jest niestety trochę sztywna a John Carpenter jeszcze pamięta jak kręci się porządną fantastykę.

Dobrze, że porzucono pomysł remake’u, dzisiaj pewnie wyszedłby z tego ponury thriller SF czerpiący pomysły z Matrixa i Adjustment Bureau który nie dawałby tyle radości z oglądania. Ostatnia scena pozostawia szeroki uśmiech i jest kwintesencją luźnego podejścia do tematu, remake pewnie skończyłby się parę scen wcześniej, czyli na dachu biurowca. Mała rzecz a potrafi zmienić wymowę całego obrazu.

Ta strona powstała dzięki ludziom takim jak Ty. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość uzupełniania informacji o filmie.
Poniżej przedstawiamy listę autorów dla tego filmu:

1
jacks
281 pkt.
2
fredaser
181 pkt.
3
kaskader
109 pkt.
4
Matejsoner11
40 pkt.
5
Ronaldinho
37 pkt.
6
tompawel
20 pkt.
7
89Keradius
20 pkt.
8
Czechu
16 pkt.
Więcej informacji

Ogólne

Czy wiesz, że?

  • Ciekawostki
  • Wpadki
  • Pressbooki
  • Powiązane
  • Ścieżka dźwiękowa

Fabuła

Multimedia

Pozostałe

Proszę czekać…