Filmy 1914

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1914 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Charlie wraz z kolegą kelnerem zostają piekarzami, kiedy pracownicy piekarni rozpoczynają strajk. Protestujący wkładają do jednego z bochenków laskę dynamitu. Podczas wypieku następuje eksplozja...

Cabiria

6,7
Piraci kartagińscy porywają kilkuletnią córkę rzymskiego patrycjusza – Cabirię i sprzedają ją na targu niewolników w Kartaginie.
Włóczęga wkracza i zakłóca filmowanie wyścigu.


Oszust z miasta namawia bogatą wiejską dziewczynę do małżeństwa.
Ike (Augustus Carney) jest kucharzem na ranczu. Kiedy do miasta przyjeżdża trupa teatralna Ike stara się zaimponować pięknej aktorce. Nie wie jeszcze, że będzie musiał o nią rywalizować z jej małpą.
Ike (Augustus Carney) i nowa nauczycielka pomagają młodemu chłopcu skończyć szkołę.
Umiera wujek Ike (Augustus Carney) i pozostawia mu w spadku dużo pieniędzy. Wspólnie z żoną postanawiają kupić hotel. Ich pierwszymi klientami jest cyrk objazdowy. Kiedy rankiem okazuje się, że nie mają na zapłacenie rachunku, pozostawiają im jako zapłatę słonia. Okazuje się jednak, że słoń jest skradziony, a Ike zostaje oskarżony o kradzież.
Kiedy mała, wędrowna grupa teatralna daje pokaz w miasteczku Ike (Bobby Ray), ten postanawia zostać sławnym aktorem.
Młody Ike (Bobby Ray) zakochuje się w córce ranczera. Jego szanse rosną w oczach ojca dziewczyny, kiedy chłopak ma odziedziczyć 50 tys. dolarów. Jednak wszystko znacznie się komplikuje, kiedy okazuje się, że 50 tys, to faktycznie jedynie dług, który ma dostać.
Kilka dorosłych dziewcząt zorganizowało klub, w którym omawiano aktualne zło.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…