Filmy 1914

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę najlepszych i najpopularniejszych filmów z 1914 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Cabiria

6,7
Piraci kartagińscy porywają kilkuletnią córkę rzymskiego patrycjusza – Cabirię i sprzedają ją na targu niewolników w Kartaginie.
Charlie wraz z kolegą kelnerem zostają piekarzami, kiedy pracownicy piekarni rozpoczynają strajk. Protestujący wkładają do jednego z bochenków laskę dynamitu. Podczas wypieku następuje eksplozja...
Ike (Augustus Carney) jest kucharzem na ranczu. Kiedy do miasta przyjeżdża trupa teatralna Ike stara się zaimponować pięknej aktorce. Nie wie jeszcze, że będzie musiał o nią rywalizować z jej małpą.


Ike (Augustus Carney) i nowa nauczycielka pomagają młodemu chłopcu skończyć szkołę.
Kiedy mała, wędrowna grupa teatralna daje pokaz w miasteczku Ike (Bobby Ray), ten postanawia zostać sławnym aktorem.
Umiera wujek Ike (Augustus Carney) i pozostawia mu w spadku dużo pieniędzy. Wspólnie z żoną postanawiają kupić hotel. Ich pierwszymi klientami jest cyrk objazdowy. Kiedy rankiem okazuje się, że nie mają na zapłacenie rachunku, pozostawiają im jako zapłatę słonia. Okazuje się jednak, że słoń jest skradziony, a Ike zostaje oskarżony o kradzież.
Młody Ike (Bobby Ray) zakochuje się w córce ranczera. Jego szanse rosną w oczach ojca dziewczyny, kiedy chłopak ma odziedziczyć 50 tys. dolarów. Jednak wszystko znacznie się komplikuje, kiedy okazuje się, że 50 tys, to faktycznie jedynie dług, który ma dostać.
Fantomas (René Navarre) został aresztowany i osadzony w więzieniu w Brukseli, ale inspektor Juve (Edmund Breon) chce go aresztować i skazać za wszystkie jego zbrodnie we Francji. Zatem Juve pomaga w ucieczce Fantomasowi. W międzyczasie dwóch członków grupy Fantomasa, Paulet (Laurent Morléas) i Ribonard (Jean-François Martial) ukradli klejnoty markizy de Tergall (Germaine Pelisse). Jednak Fantomas wymyka się spod obserwacji policji i wciela się w postać sędziego śledczego. Wykorzystuje swoją nową tożsamość do popełniania kolejnych zbrodni.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…