Filmy relacja rodzinna, podróż samochodem

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje relacja rodzinna, podróż samochodem. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ethana Learnera (Joaquin Phoenix), szanowanego profesora literatury małego uniwersytetu w Nowej Anglii, owładnia pragnienie zemsty po tym jak Dwight Arno (Mark Ruffalo), zabił w wypadku samochodowym jego syna.
Chilijskie "kino drogi", opowieść o rodzinie, która wyrusza na kilkudniową wakacyjną przejażdżkę, prawdopodobnie ostatnią w ich wspólnym życiu, zapowiadającą rozstanie. Na subtelną, osobistą historię, pięknie sfilmowaną przez argentyńską gwiazdę fotografii Bárbarę Álvarez, składają się zwykłe czynności, rozmowy, codzienna bliskość, która jednak z minuty na minutę staje się coraz bardziej melancholijna, skazana na nieuchronny koniec. Odzwierciedleniem tego procesu jest przesuwający się za oknem, surowy chilijski krajobraz - wysuszony, prześwietlony słońcem, brunatno-piaskowy. Samochód sunie serpentynami szos, przecina szemrzące strumyki i kamienne dróżki między skałami, pokonuje pustynny płaskowyż. Otwarciu perspektywy nieustannie towarzyszy ciasnota wnętrza samochodu, w którym zderzają się niewypowiedziane uczucia dwójki rodziców, oglądanych z tylnego siedzenia przez przeczuwające kryzys dzieci, pragnące zatrzymać czas.

Arkadia

6,3
Tom (John Hawkes) zabiera troje swoich dzieci na podróż samochodem wzdłuż Stanów Zjednoczonych. Obiecuje, że w Kalifornii, gdzie mają zamieszkać, ponownie zobaczą się z mamą. Jednak dojrzewająca 12-letnia Greta (Ryan Simpkins) zaczyna szukać odpowiedzi na pytanie, co jest powodem przeprowadzki i podejrzanego zachowania ojca.


Współczesny Afganistan, Kabul, jakiego nie znamy (bez obecności wojny), w którym życie toczy się normalnym, zwykłym rytmem. Taksówkarz Khaled (Hadji Gul) jak zwykle jeździ po mieście. Do samochodu wsiada kobieta z sześciomiesięcznym chłopcem. Jej twarz zasłania burka. Gdy dojeżdżają na miejsce, kobieta wysiada. Za chwilę pojawiają się kolejni klienci, którzy… znajdują dziecko. Jego matka dawno już zniknęła. Nie wiadomo kim jest, ani jak ją znaleźć. Khaled wpada w panikę. Wypytuje przechodniów, wraca na miejsce, z którego zabrał pasażerkę, ale na darmo. Zostaje sam z dzieckiem i wraca z nim do domu. Życie rodzinne Khaleda nie jest udane. Ma niewielki kontakt zarówno z żoną, jak i z gburowatym ojcem. Mimo, że cieszy się z posiadania czterech córek, jest mu wstyd, że nie ma syna. Namawiany przez znajomych, by zatrzymać chłopca, Khaled czuje się rozdarty i coraz częściej myśli o oddaniu dziecka, nawet o zostawieniu go w taksówce jednego z kolegów. Spotyka jednak francuską parę, która prowadzi stację radiową. Na komunikat o porzuconym chłopcu wkrótce odpowiadają cztery, zakutane w burki, kobiety…
Jest 31 grudnia 1999 roku. O północy ma nadejść koniec świata. Choć jest już blisko, wciąż świeci słońce... co jest dość dziwne. Ogłoszona dwa miesiące wcześniej wiadomość wywołała szok. Wybuchła panika, powstało zamieszanie. Instytucje publiczne podupadły, sklepy, restauracje, środki transportu świecą pustkami. Nie można znaleźć taksówki, nie ma nic w telewizji, telefony są poza zasięgiem. Z czasem przerażenie zmieniło się w akceptację. Przed nadejściem ostatniej nocy zostało do załatwienia już tylko kilka istotnych kwestii: gdzie będziesz o godzinie "0"? Co będziesz robił i z kim? Patrick (Don McKellar) usiłuje wykręcić się od kolacji z krewnymi. Craig (Callum Keith Rennie) posiada listę wyczynów seksualnych które chce przeżyć przed końcem. Sandra (Sandra Oh) próbuje dotrzeć do domu, by wypełnić zawartą z mężem Duncanem (David Cronenberg) umowę. A czas ucieka.
Angel, wampir z duszą przybywa do Los Angeles, żeby pomagać ludziom mającym problemy i w ten sposób zyskać odkupienie.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…