Filmy geolog

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje geolog. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Polski dziennikarz, Maj, współpracujący z paryskim pismem ekonomicznym, zbliżonym do agend prasowych ONZ, trafia na ślad działalności tajnej organizacji "W", powołanej do życia przez pozostających na wolności zbrodniarzy hitlerowskich. Działalność tej organizacji sprowadza się do sabotażu, prób zdobycia broni masowej zagłady, morderstw czy przemytu narkotyków. Maj po pierwszym zetknięciu się na terenie Wiednia i Budapesztu z przejawami działalności organizacji "W" idzie dalej jej tropem, odkrywając coraz to nowe powiązania i starannie przygotowane akcje.
Spojrzenie na życie i śmierć z perspektywy rodziny Fisherów, zajmującej się na co dzień prowadzeniem zakładu pogrzebowego.
Góra Dantego jest małym, spokojnym miasteczkiem położonym w sąsiedztwie nieczynnego wulkanu o tej samej nazwie. Uśpiony od lat wulkan budzi niepokój naukowca i wulkanologa Harrego Daltona. Jego analizy sejsmograficzne wskazują, iż zupełnie nieoczekiwanie może dojść do erupcji wulkanu. Ostrzeżenia kierowane do władz miasta spotykają się z lekceważeniem. Gdy pojawiają się pierwsze wstrząsy staje się jasne, że badania Daltona nie mijały się z prawdą. Wybuch wulkanu jest początkiem zagłady miasteczka.


Troje bandytów porywa dla okupu kobietę. W trakcie ucieczki kierowca zjeżdża z drogi i niszczy samochód. Nie mogąc dalej jechać porywacze postanawiają ukryć się w domku mieszkającego nieopodal geologa. W niedługim czasie do domku trafia również kobieta z innej planety, której dotyk jest zabójczy dla ziemskich organizmów.
Matt Andrews, geolog pracujący w Nowym Orleanie, podczas zmiany zauważa, że pod miastem utworzyła się wielka dziura, do której w każdej chwili może zapaść się miasto. Na domiar złego w centrum odbywa się karnawałowe święto Mardi Gras. Tylko Andrews jest w stanie powstrzymać katastrofę.
Doktor David Conway tworzy urządzenie mające przewidywać trzęsienia Ziemi. Nieoczekiwanie okazuje się, że do jednego dojdzie za kilkanaście godzin, a co grosza ma być to dopiero początek globalnego kataklizmu. Naukowiec wraz z dwójką swoich współpracowników powiadamia więc rząd, by wszelkimi możliwymi środkami poszukać rozwiązania i ocalić planetę.
Geolog Jose Renato wyrusza w trzydziestodniową podróż w półpustynne rejony Sertão na północnym wschodzie Brazylii. Podczas wyprawy ma ustalić, którędy można by poprowadzić kanał dostarczający wody lokalnym mieszkańcom. Prowadzi niezbędne badania, ale jednocześnie odlicza dni i godziny do powrotu do domu. Postać Jose ani przez chwilę nie pojawia się w kadrze. Słyszymy za to jego głos, patrzymy jego oczami. Jose prowadzi monolog, a wszystkie słowa kieruje do Blondie, swojej dawnej wielkiej miłości, byłej żony. Nie ma dokąd wracać, stapia się więc z miejscem, w którym się znajduje. Rejestruje obrazy, dźwięki, muzykę, rozmawia z mieszkańcami, spotyka się z miejscowymi prostytutkami.
Akcja filmu dzieje się na pograniczu między USA i Meksykiem w 1848 roku, na terytorium obecnych stanów Arizona, Nowy Meksyk i Kolorado. Apacze plemienia Mimbreno zawierają umowę z meksykańską spółką górniczą, pozwalającą Meksykanom prowadzić poszukiwania kopalin. Ale złoża metali szlachetnych przyciągają tutaj i amerykańskiego geologa Johnsona. On podstępnie zwabia Indian do osady Santa-Rita i po krwawej masakrze otrzymuje ogromną nagrodę za ich skalpy. Tylko niewielu z Indian pozostaje przy życiu, wśród nich jest pałający zemstą wódz Ulzana...
Karlik Rudniok, Franek Miksa i ich koledzy chodzą do szóstej klasy, uważanej przez wszystkich za najgorszą. Ojciec Karlika jest dyrektorem kopalni, nie ma czasu dla syna. Chłopcy znajdują wejście do starego szybu. Widzą nieznanego mężczyznę i uznając go za dywersanta, zaczynają śledzić. Ich wychowawca Sądej ma kłopoty, gdyż klasa nie uczy się, a ma przyjechać wizytator. Dzieci organizują wewnętrzne korepetycje. Wizytacja przebiega wspaniale, wszyscy odpowiadają śpiewająco. Chłopcy o mało nie toną w korytarzach kopalni podczas zalewania starych szybów, ale odkrywają mityczną Zieloną Komnatę, żyłę miedzi, poszukiwaną przez geologa, rzekomego dywersanta.

Wulkan

6,1
Stacje geologiczne rejestrują w Los Angeles wzmożoną aktywność tektoniczną. Wszyscy obawiają się trzęsienia ziemi. Tymczasem to inna katastrofa zagraża Miastu Aniołów - erupcja wulkanu! Śmiercionośny grad kul ognia spada na mieszkańców, z drżącej ziemi wydobywają się opary siarki, lawa zalewa ulice. Burmistrz powołuje sztab kryzysowy. Dowodzi nim doskonały specjalista do zwalczania kataklizmów Mike Roark, w którego rolę wcielił się Tommy Lee Jones. Przyszłość metropolii leży w jego rękach...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…