Filmy nietolerancja, homoseksualizm, relacja homoseksualna

Przeszukaj katalog

Zestawienie najlepszych i najpopularniejszych filmów w których występuje nietolerancja, homoseksualizm, relacja homoseksualna. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Ennis Del Mar i Jack Twist poznają się w kolejce po zatrudnienie u ranczera Joe Acquirre. Świat, który znają, podlega stałym zmianom, ale ich codzienność wypełnia monotonia. Wszystko w ich życiu zostało już ustalone – mają znaleźć stałe zajęcie, ożenić się i założyć rodzinę. Obu prześladuje jednak pragnienie czegoś, co trudno im nawet określić.
Ameryka lat 50-tych. Frank (Dennis Quaid) - przystojny, odnoszący sukcesy biznesmen i jego żona Cathy (Julianne Moore), która dzieli swój czas pomiędzy wychowywanie dzieci, utrzymywanie domu oraz działalność dobroczynną tworzą wzorcową rodzinę... do czasu, gdy okaże się, że Frank ożenił się z Cathy tylko po to, by ukryć swoją homoseksualną naturę. Cathy zaczyna coraz więcej czasu spędzać na miłych rozmowach z młodym, czarnoskórym ogrodnikiem Raymondem (Dennis Haysbert). W społeczności, która toleruje odmienność o tyle, o ile wydaje się jej ona nieszkodliwa i pozostaje niewidoczna, a sztuczność relacji międzyludzkich jest normą - zachowanie członków rodziny Whitakerów nie ma racji bytu...
Mocna opowieść, oparta na faktach, o miłości, akceptacji i rodzinie, osadzona w latach 70-tych. Kiedy nastolatek z zespołem Downa (Isaac Leyva) zostaje porzucony przez swoją matkę, homoseksualna para (Alan Cumming oraz Garret Dillahunt) przygarnia go i staje się dla niego kochającą rodziną, jakiej nigdy nie posiadał. Niestety, w momencie, gdy ich niekonwencjonalny układ zostaje odkryty przez urzędników socjalnych, mężczyźni są zmuszeni do walki ze stronniczym systemem prawnym, by uratować rodzinę. Główny wątek filmu to batalia rozgrywająca się na sali sądowej. Po jednej stronie jest system amerykańskiej opieki społecznej broniący konserwatywnych zasad pod pozorem dobra dziecka. Po drugiej para wrażliwych opiekunów, którzy niczym nieumęczony Don Kichot, do ostatnich sił, walczą o chłopca. Lada dzień wszystko się okaże…


W ciemno

6,5
Nimr (Nicholas Jacob) jest palestyńskim studentem, który marzy o lepszym życiu za granicą. Pewnej nocy chłopak poznaje Roya (Michael Aloni), izraelskiego prawnika. Para zakochuje się w sobie. Dzieli ich wszystko – wyznanie, język, narodowość, a także stan portfela. Roy jest dziedzicem fortuny, a Nimr ledwo wiąże koniec z końcem. Mimo wszelkich przeciwności i czyhającej na każdym kroku służby bezpieczeństwa mężczyźni próbują pielęgnować i rozwijać uczucie, które ich połączyło.
Yossi (Ohad Knoller) dowodzi oddziałem żołnierzy na położonym na zaśnieżonych wzgórzach posterunku niedaleko Libanu. W tajemnicy utrzymuje homoseksualny związek ze swoim zastępcą, przystojnym Liorem (Yehuda Levi) nazywanym Jagger dzięki swoim warunkom fizycznym gwiazdy rocka. Aby mieć odrobinę prywatności w tych warunkach muszą wychodzić razem na patrol. Pewnego dnia pułkownik (Sharon Raginiano) przybywa do bazy z dwoma kobietami. Jedna z nich Yaeli jest zainteresowana Jaggerem, starając się zniechęcić zalecającego się do niej Ofira (Assi Cohen), próbującego jej uświadomić bezcelowość jej wysiłków. Pułkownik przyjechał, aby dowodzić nocna pułapką, której to akcji obawia się Yossi z powodu pełni. Obawia się również o bezpieczeństwo Jaggera. Tak się pechowo złoży, że Jagger zostanie ciężko ranny w tej nocnej akcji, umierając w ramionach swego kochanka. Na stypie w domu rodzinnym Liora matka Jaggera omyłkowo bierze Yaeli za dziewczynę syna.
Howard Brackett (Kevin Kline), nauczyciel literatury w liceum jest zaręczony z Emily (Joan Cusack). Tymczasem Cameron Drake, jego dawny uczeń, zdobywa Oscara za rolę homoseksualisty. Odbierając nagrodę, dziękuje przed kamerami swojemu nauczycielowi. Przy okazji oznajmia, że Brackett jest gejem. W miasteczku wybucha skandal. Choć Howard twierdzi, że to nieprawda, nawet Emily zaczyna mieć wątpliwości.
Serial opowiada historię grupy homoseksualnych przyjaciół pochodzących z Pittsburgha. Każdy z nich ma inny charakter, inne priorytety i każdy szuka miłości. W poszukiwaniach drugiej połowy bezustannie towarzyszą im seks, pieniądze i narkotyki. Serial porusza również wiele aspektów życia prywatnego homoseksualistów, niektóre stereotypy stara się obalać, a inne utrwalać. Twórcy podjęli także trudny temat – AIDS.
Mary Griffith to zdewociała chrześcijanka, która wychowuje swe dzieci w konserwatywnych naukach Kościoła Prezbiteriańskiego. Jednak, gdy jej syn Bobby zwierza się swojemu starszemu bratu, że może być gejem, życie całej rodziny drastycznie się zmienia, gdy o tym sekrecie dowiaduje się Mary. Kiedy ojciec oraz rodzeństwo Bobby'ego powoli oswajają się z myślą o jego homoseksualizmie, Mary uważa, że Bóg może wyleczyć go z tej "choroby" i przekonuje nastolatka by modlił się coraz mocniej i oddał się działalności kościelnej. Poszukujący matczynej aprobaty chłopak godzi się na wszystko, jednak brak akceptacji jego osoby ze względu na jego orientację seksualną sprawiają, że jest coraz bardziej przygnębiony i wyalienowany. Obwiniając się za bycie "wyrodnym" synem - popełnia samobójstwo. Śmierć syna staje się dla Mary katalizatorem wielu przemian, a nawet kwestionowania własnej wiary...
Luca i jego przyjaciel Gustav są ze sobą od ośmiu lat. Mieszkają we Włoszech. „Nagle, zeszłej zimy” włoska centrolewicowa koalicja zaproponowała wprowadzenie nowych przepisów dotyczących rejestracji związków homoseksualnych. Wywołało to ogólnokrajową debatę. Spowodowało też wzrost aktów przemocy wobec gejów. Gustav i jego partner postanowili z kamerą w ręku wyruszyć w podróż przez kraj. Film dokumentuje przeżycia z podróży, rozmowy z przechodniami, wywiady z przedstawicielami organizacji religijnych oraz konserwatywnymi i liberalnymi politykami. Pokazuje też jak początkowo ironiczne podejście autorów powoli ustępuje narastającemu niepokojowi.
Słowa kluczowe

Proszę czekać…