Erotyczny 1992

Przeszukaj katalog

Przedstawiamy listę 14 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Erotyczny z 1992 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

W trakcie podróży statkiem po Morzu Śródziemnym sparaliżowany Amerykanin na wózku Oskar, i jego młoda, francuska żona Mimi, poznają parę Anglików: Fionę i Nigela, znudzonych sobą po siedmiu latach małżeństwa, ale nazbyt skrępowanych gorsetem konwenansów, by na chwilę dać się ponieść tłumionym namiętnościom. Przez kilka kolejnych wieczorów Oskar opowiada Nigelowi, z ekshibicjonistyczną wręcz szczerością, dzieje swojego związku z Mimi. Początkowo zgorszony, potem coraz bardziej zaintrygowany Anglik, nie potrafi sobie odmówić kolejnych wizyt w kajucie Oskara, ulegając zarazem coraz większej fascynacji jego ponętną żoną.
W San Francisco zostaje popełnione brutalne morderstwo na tle seksualnym. Prowadzący śledztwo detektyw Nick Curran (Michael Douglas) odkrywa, że pisarka Catherine Trammell (Sharon Stone) opisała podobną zbrodnię w swojej ostatniej powieści. Nick podejrzewa ją o popełnienie morderstwa, lecz mimo to nawiązuje z nią romans.

Skaza

6,5
50-letni podsekretarz stanu Stephen Fleming (Jeremy Irons) ma wspaniałą żonę i dwójkę udanych dzieci. Na przyjęciu w ambasadzie poznaje on piękną Annę (Juliette Binoche). Młoda kobieta zostaje jego kochanką. Spotyka się także z jego synem. Wkrótce dochodzi do tragedii...


Kochanek

6,9
Rok 1929. Wietnam jest kolonią francuską. Młoda Francuzka ze zubożałej rodziny przyjeżdża po wakacjach do szkoły z internatem. Podróżując samotnie, zwraca uwagę bogatego, chińskiego biznesmena. Między dziewczyną a starszym od niej Chińczykiem rodzi się uczucie. Czy ich romans przetrwa mimo różnic klasowych i norm moralnych, obowiązujących w tamtej epoce?
Ignorowana przez męża Joanne Cole, chcąc zaspokoić swoje żądze zaczyna zdradzać go z innymi mężczyznami. Początkowo są oni zupełnie przypadkowi, ale z czasem przeradza się to w regularne spotkania. Prawda w końcu wychodzi na jaw, gdy David odkrywa nagrania z jej udziałem.
Diana jest szczęśliwie zamężna z Paolo, ale ze względu na swoje dzikie zamiłowanie do seksu regularnie wikła się w krótkotrwałe przygody erotyczne. Swoich skoków w bok nie skrywa przed Paolo, a wręcz przeciwnie.
Nieusatysfakcjonowana ze swojego małżeństwa, Rachel (Jodie Fisher) zaczyna widywać się z Rick'iem (James Quattrochi), nie zdając sobie sprawy, że jej mąż Tom (Richard Abbott) również ma romans. Rachel dowiaduje się, że Tom wynajął Rick'a, żeby ten uwiódł ją, aby mieć podstawy do rozwodu...
Słowa kluczowe

Proszę czekać…