Dokumentalny 1996

Przedstawiamy listę 149 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Dokumentalny z 1996 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Hype! - Zadyma 8.5

Film dokumentalny opowiadający o muzyce wywodzącej się z Seattle, czyli grunge. W filmie pojawiają się liderzy grungowych kapel, dziennikarze, wydawcy płyt.

Sposób na Ryszarda 6.9

Pierwszy film wyreżyserowany przez Ala Pacino. Dokument skupia się na próbie realizacji filmu na podstawie sztuki Szekspira pod tytułem Ryszard III. Reżyser pyta zwykłych przechodniów, a także brytyjskich aktorów próbując wyjaśnić czemu ich amerykańscy koledzy po fachu mają trudności w graniu w sztukach sławnego angielskiego pisarza.

Mikrokosmos 7.5

Microcosmos to niezwykły film przedstawiający życie mieszkańców łąki: biedronek, ślimaków, pająków, pszczół, gąsienic i innych owadów. Nigdy dotąd nie byliśmy tak blisko ich radości, dramatów i uczuć. Dzięki technice towarzyszymy bohaterom filmu podczas narodzin, życia i śmierci. Nakręcony w ciągu trzech lat film zachwyca kolorami i ujęciami świata, który leży tuż u naszych stóp.


Mňága - Happy end

Fikcyjna historia rzeczywiście istniejącego zespołu Mnaga a Zdorp. Wytwórnia muzyczna próbuje wypromować kapelę rockową złożoną z amatorów, udaje jej się to, ale w pewnym momencie działalność grupy wymyka się spod kontroli i menadżerom, i samym muzykom. Niespodziewanym skutkiem popularności tego filmu był sukces zespołu Mňága także w… realnym życiu.

AC/DC: No Bull

Materiał dokumentujący spektakularną trasę AC/DC Ballbreaker tour z 1996 roku, koncert z Plaza De Toros De Las Ventas w Madrycie. Dodatkowo materiały zza kulis, klipy i ich produkcja pokazana od "kuchni".

Słowa kluczowe