Historyczny 1996

Przedstawiamy listę 29 najlepszych i najpopularniejszych filmów z gatunku Historyczny z 1996 roku. Zobacz zwiastuny, oceny, oraz dowiedz się kto reżyserował i jacy aktorzy występowali w tych filmach.

Autobus 7.1

Film pokazuje podróż autobusem z Los Angeles do Waszyngtonu na manifestację. Jadą nim sami Afroamerykanie z różnych grup społecznych. Podczas podróży wywiązuje się dyskusja na różne tematy - religijne, społeczne, rodzinne. Obserwujemy narastające napięcie, ksenofobię, a nawet rasizm. Zamknięty obszar, autobus, potęguje uczucie klaustrofobii. Czy uda im się dojechać spokojnie na miejsce?

Poznań 56 6.0

W jednym przedziale pociągu zdążającego do Szczecina podróżuje pięciu profesorów. Teoretyk ekonomi politycznej socjalizmu, historyk, prawnik, chemik i biolog jadą na sympozjum naukowe. W Poznaniu pociąg nieoczekiwanie staje na dłużej, a następnie wagon z naukowcami zostaje odczepiony od składu, zamknięty i postawiony na bocznym torze.

Czarownice z Salem 7.1

Akcja rozgrywa się w 1692 w purytańskim miasteczku Salem (Massachusetts). Grupa młodych dziewcząt gromadzi się nocą w lesie i podczas tańca wpadają w głęboki trans. Wielebny Hale oskarża je o kontakty z diabłem i czary. Gdy dwójka dziewcząt zapada w dziwny sen, w Salem wybucha histeria. Za sprawą przybyłego do miasteczka sędziego Danforha, rozpoczyna się prawdziwe, krwawe "polowanie na czarownice".


Rurôni Kenshin: Meiji kenkaku roman tan 10.0

Dziesięć lat od rozpoczęcia ery Meiji, Himura Kenshin (tajemnicza postać o mrocznej przeszłości) dociera do Tokyo gdzie znajduje nowe życie i nowych przyjaciół. Przyrzekając nigdy więcej nie zabijać, stara się odrzucić dolę największego zabójcy dynastii Edo, jednocześnie stawiając czoła wrogom z przeszłości, od których nie ma ucieczki.

Andersonville 7.0

Grupa żołnierzy Unii walczy o przetrwanie w konfederackim więzieniu Andersonville.

Regiment Sharpe'a 7.3

Chociaż po wygnaniu Napoleona na wyspę Elbę znów panuje pokój, to major Richard Sharpe otrzymuje rozkaz objęcia dowództwa nad oddziałem kawalerii w rodzinnym Yorkshire. Podczas jego podróży, orszak konny zostaje napadnięty i ostrzelany przez dwóch nieznanych bandytów, z których jeden zostaje zabity z rąk majora Sharpe`a, a drugiemu udaje się uciec.

Moll Flanders 7.0

XVIII wiek. Czarnoskóry służący Hibble (Morgan Freeman) przyjeżdża do Anglii, by zabrać małą Florę (Aisling Corcoran) w podróż do Ameryki. W powozie czyta jej pamiętnik matki, Moll Flanders (Robin Wright Penn), której dziewczynka nigdy nie poznała. Moll, córka straconej za kradzież złodziejki, wychowywała się w sierocińcu prowadzonym przez siostry zakonne. Miejsce to dalekie było od świętości. Napastowana przez księdza Moll ucieka i znajduje pracę u zamożnej londyńskiej rodziny. Jej szczęście nie trwa długo – ze względu na niezwykłą urodę zostaje sprzedana do domu publicznego. Kiedy wydaje się, że już nic dobrego nie może się jej przydarzyć, poznaje artystę malarza, w którym się zakochuje...

Zuchwały Beaumarchais

Do uwikłanego w kilka procesów Beaumarchais zgłasza się Paul-Philippe Gudin. Rekomendowany przez samego Woltera młodzieniec zostaje sekretarzem dramaturga i jego wiernym przyjacielem. Oskarżony o fałszerstwo dokumentów Beaumarchais przegrywa pierwszy proces, ale wygrywa apelację, gdy udaje mu się zdyskredytować radcę Louisa Goezmana, a wraz z nim cały przekupny parlament. Zyskawszy publiczny poklask, w atmosferze euforii wystawia "Cyrulika", ale odnosi umiarkowany sukces...

Titanic 6.4

Rodzina Poldarków

Rodzina Poldark stawia czoła wielu kryzysom od momentu, gdy Wielka Brytania zaczyna się zmagać z ciemnymi dniami 1810 roku. Ross Poldark jest członkiem parlamentu w Anglii, gdy wybucha wojna z Francją, a tronem włada król, który oszalał. Ross dołącza do armii na polu walki, podczas gdy jego żona Demelza i jego dzieci: Jeremy i Clowance modlą się o jego bezpieczny powrót. Z braku Rossa w domu i trwającej waśni z George'em Warleggenem, Jeremy wchodzi w sojusz ze Stephenem Cravensonem, znanym przemytnikiem. Okazuje się, że Clowance jest związana uczuciem z Cravensonem.

Słowa kluczowe